پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

نکات مهم و کلیدی برای مراقبت از موها چیست؟

0

همه ی افراد به دنبال داشتن مو هایی زیبا و سالم و را ه های مراقبت از موها هستند  در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل نکات مراقبت از موها را بازگو میکنیم .

 

نباید: از حرارت بسیار زیاد استفاده کنید. خیلی از خانم ها از حرارت اتوی مو به طور مستقیم برای موهای شان  استفاده می کنند تا آنها را حسابی صاف و لخت کنند؛ غافل از اینکه نمیدانند باید حرارتی که مستقیم به موهایشان می رسانند حداقل ممکن باشد.

 

یکی از دلایل صدمه خوردن موها استفاده از حرارت بالا به صورت مستقیم برای حالت دادن آن ها است. یادتان باشد حرارت خیلی زیاد موهای تان را خشک و شکننده می کند که نتیجه اش موهای وز کرده است.

 

چه حرارتی برای مو مناسب است؟

 

مراقبت از موها

 

حین استفاده از وسایلی مانند اتو، کار را با کمترین حرارت ممکن شروع کنید و حرارت را به مرور بالا ببرید. در این صورت موهای شما صدمه کمتری میخورد.

 

نبایدموهای خیس را مدل بدهید! وقتی موهای تان حسابی خیس است و میخواهید به ان مدل بدهید، بهتر است از دستکشهای بچگانه برای این کار استفاده کنید. فراموش نکنید وقتی موهای تان حسابی خیس است در شکننده ترین و اسیب پذیرترین حالت ممکن قرار دارد.

 

موی خیس کشیده می شود، میشکند و در نهایت صدمه میبیند؛ بنابراین وقتی موهای تان به شدت خیس است از شانه زدن یا برسی کردن شان بپرهیزید. در ضمن این را هم بدانید که خشک کردن موها یعنی استفاده از یک حوله کتان سبک و بعد از آن است که باید سراغ سشوار بروید.

 

با این حال موهای تان را با حوله هم خیلی آرام خشک کنید؛ طوری که حوله رابین موها بپیچانید و آرام به سمت پایین بکشید.

 

قبل از مدل دادن به موهای تان باید آنها را ۹۰ درصد خشک کرده باشید وفقط ۰ ۱ درصد خیسی باقی مانده باشند.

 

چه مواد غذایی برای مو مناسب است؟

 

مراقبت از موها

 

باید برای مراقبت از موها سالم و صحیح غذا بخورید باور کنید تغذیه ناصحیح خودش یکی از دلایل ریزش مو است. اگر بدن شما مواد مغذی مانند پروتئین، ویتامین و مینرال را دریافت نکند، نمی تواند از رشد موهای تان پشتیبانی کند.

 

وقتی بدن به مقدار کافی اهن دریافت نکند با مشکلی تحت عنوان نارسایی کمبود اهن مواجه خواهد شد که خودش ریزش مو را منجر می شود. در واقع رژیمهای غذایی ناصحیح مانند پرخوری یا کم خوری عوارض جانبی مانند ریزش مو را در پی خواهد داشت.

 

نکته: اگر احیانا گیاهخوار هستید، مطمئن باشید که مراقبت از موها به اندازه کافی پروتئین دریافت می کنید.

 

باید:به موقع شامپو کنید کلید سلامت و مراقبت از موها در این موضوع نهفته است که شما بدانید کی به کی باید موهای تان را شامپو کنید. بیش از حد شامپو کردن باعث میشود پوست سر شما خشک شود و به دنبال ان مرتب خارش داشته باشد.

 

در عین حال به مقدار کافی شامپو نکردن سبب می شود پوست سر شما چرب و روغنی شود و یکی از تبعات آن هم شوره سر است. در واقع اینکه چقدر از شامپو استفاده کنید به میزان فعالیت شما بستگی دارد؛ مثلا در گرمای تابستان که حتی سر شما هم عرق می کند، اگر به موقع شامپونکنید، پوست سرتان چربی میسازد و در نتیجه با خارش سر روبهرو می شوید.

 

نکته: به طور معمول بهتر است موها هردو روزیک بار شامپوشوند اما این موضوع بازهم به میزان فعالیت افراد وابسته است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.