پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

روش های آموزش و تربیت سگ خانگی چیست؟؟

0

با یک سگ تعلیم یافته می توان به خوبی زندگی کرد.در این مطلب در مجله ی اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره ی تربیت سگ خانگی توضیح دهیم

 

 

فرقی ندارد که سگ کوچکی به وزن دو کیلوگرم است و یا سگی از نژادهای بارکش و به وزن ۵۲ کیلوگرم باشد. به هر حال سگ تربیت نشده حوادث ناگواری را به وجود میآورد. مثلاً اگر سگ شما در معرض خطر باشد و حیوان را صدا بزنید و توجهی نکند. مسلماً دچار حادثه خواهد شد.

 

سگ تربیت نشده را نمیتوان مقصر دانست. و کوتاهی از جانب شماست. اگر توانایی تربیت کردن حیوان را ندارید بهتر است از نگهداری آن صرفه نظر کنید. خوشبختانه سگها به آسانی تربیت می شوند؛ شاید به همین دلیل است که در اغلب کشورهای غربی، سالیان متمادی است که سگ را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند.

 

چه نوع سگ هایی را انتخاب کنیم؟؟

تربیت سگ خانگی

 

 

 

بهتر است نژادهایی را که اصول تربیتی را زودتر فرا می گیرند، انتخاب نمایید. آنان به راحتی با محیط و نوع زندگیتان وفق مییابند و خواسته های شما را براورده می کنند. پرورش دهندگان مجرب، در ارتباط با خصوصیات ذاتی و تربیت سگ خانگی شما را یاری خواهند داد.

 

قبل از انتخاب توله به خصوصیات نژادی حیوان توجه کنید. تربیت پذیری، جزئی از خصوصیات غریزی و طبیعی آنها به شمار نمی آید، بنابراین برنامه های تربیت سگ خانگی باید در جهت شادابی بیشتر حیوان باشند و منجر به آزار و اذیت حیوان نشوند.

 

بهتر است که با روحیات سگ آشنا شوید و با حیوان بدرفتاری نکنید. فایده تربیت سگ خانگی در این است که حیوان همراه و رفیق خوب و قابل اعتمادی برایتان خواهد شد. تربیت صحیح و اصولی، سگ را جذاب تر و فریبنده تر می نماید.

 

باعث پیدایش رابطه ای عاطفی میان حیوان و شمامیگردد و دوستی دوجانبه را ارتقاء میدهد،سگهای تربیت شده باید ۵ اصل را به خوبی اجرا کنند: هم قدم بودن، بنشین، صبر کن، بایست و بخواب، آموزش این دستورات به سگهای نوآموز لازم است (در مسابقات نمایشی موارد فوق بسیار ابتدایی به حساب میآیند)

 

اسم: با تکرار کردن آن، سگ فرا می گیرد که با صدا زدن آن اسم به شما پاسخ دهد. اگر سگ بزرگ شد و خواستید نام او را عوض کنید خیلی زود با اسم جدید آشنا می شود.

 

آیا نژادی که برگزیده اید مناسب تربیت شدن میباشد

 

 

تربیت سگ خانگی

 

 

کلیه سگها مستعد تربیت شدن هستند. با وجود این، بعضی از آنها طبیعتاً بیشتر از سایر نژادها مستعد آموزش هستند. به جهت اینکه نسلشان از سگهایی میباشد که مناسب تعلیم گرفتن هستند و برای این هدف انتخاب میشوند.

 

اگر سگی را خریدید که معلوم نیست از نژاد رام شدنی باشد یا نه و یا اگر تربیت کردن آن مشکل است، پشتکار داشته باشید. شاید مشکل شماست که قادر به تربیت سگ خانگی نیستید!

 

ممکن است روش شما اشتباه بوده باشد. اگر سردرگم شدید و نتوانستید حیوان را تربیت کنید، از یک تربیت کننده ماهر راهنمایی بخواهید و یا از کتابهای مختلفی که در زمینه رفتارهای سگ نگاشته شده است، استفاده نمایید.

 

سن عامل محدود کننده در تعلیم و تربیت سگ محسوب نمی شود. یک سگ مسن را نیز می توانید آموزش دهید ولی احتیاج به تلاش بیشتری دارد. اگر از ابتدا اصول صحیح تربیت سگ خانگی را دنبال کنید می توانید به سگ مسن نیز کارهای جدیدی را بیاموزید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.