پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مصرف شیر و چای با هم ممنوع است

0

شیر و چای و ترکیب این دو با هم نوشیدنی مورد علاقه بسیاری از افراد است . ولی پیشنهاد می کنیم از این به بعد این کار را نکنید. یعنی شیر را جدا میل کرده و با فاصله از ان چای را بنوشید. در این بخش درباره علت این موضوع بحث میکنیم.

مصرف شیر و چای با هم ممنوع است

مضرات مصرف شیر و چای کنار هم

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل یکی از مهمترین مواد مغذی موجود در شیر کلسیم است. شاید کلسیم، مهم‌ترین ریزمغذی شیر  میباشد. اما کلسیم وقتی با چای ترکیب شود تحت‌ تاثیر ترکیب‌های موجود در چای قرار می‌گیرد.
همچنین باید بدانید که سایر ریزمغذی‌ های موجود در شیر هم وقتی با شیر ترکیب می شوند تا حدی تخریب شده و از بین می روند.

دکتر محمدرضا وفا، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران  در باره مصرف شیر و چای باهم بیان میکند : یکی از مشکلاتی که در اثر مخلوط کردن شیر با چای به‌وجود می‌آید، کاهش ارزش تغذیه‌ای شیر است. البته باید بدانیم که هدف مصرف‌کننده از نوشیدن شیرچای، به‌دست آوردن خواص شیر است یا مزایای چای.

اگر فردی برای دریافت ریزمغذی‌های موجود در شیر که مهم‌ترین آنها کلسیم است، شیر چای می خورد، باید بداند ارزش تغذیه‌ای شیر مصرفی او تحت‌تاثیر ترکیب‌های موجود در چای مانند پلی‌فنول‌ها و کافئین قرار می‌گیرد و تا حد چشمگیری پایین می‌آید.

پلی‌فنول‌ها می‌توانند با کلسیم شیر ترکیب و باعث دفع آن از بدن شوند. بد نیست بدانید که کلسیم برای جذب در بدن به محیطی اسیدی نیاز دارد در حالی که چای یا قهوه، محیط قلیایی دارند بنابراین‌ زمانی که شیر را به قهوه یا چای اضافه می‌کنید، اسیدیته دستگاه گوارش پایین می‌آید و در این حالت، pH دستگاه گوارش، pH خنثی یا قلیایی می‌شود. به این ترتیب، جذب کلسیم شیر در صورتی که به‌صورت شیر خالص یا مخلوطی با چای و قهوه وارد بدن شود، ‌بسیار متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی، تراکم کلسیم دریافتی از یک لیوان شیر ساده، به‌مراتب بیشتر از شیری است که با چای یا قهوه مخلوط شده باشد.

پس سعی کنید شیر و چای را با هم نخورید . چون با مصرف این نوشیدنی خیلی خواص شیر به بدن تان نمی رسد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.