پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

طرز استفاده از ضد آفتاب و اشتباهات رایج

0

استفاده از ضد آفتاب برای سلامتی پوست ما بسیار مهم است . چون وقتی پوستمان در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد دچار آسیب های جدی خواهد شد . البته برخی از افراد از کرم ضد آفتاب استفاده صحیحی نمیکنند . در این پست از مجله اینترنتی زیگیل برخی از اشتباهات رایج هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب را برایتان بیان میکنیم .

استفاده از ضد آفتاب هایی که تنها UVB را بلوک می‌کند

بعضی کرم ها فقط از پوست ما در مقابل UVB محافظت میکنند. درصورتی که این کرم ها فقط از آفتاب‌سوختگی جلوگیری می‌کنند. اما باید بدانید که اشعه UVA نیز  برای پوست ما مضر است. بنابراین باید از کرم هایی استفاده کنیم که جلوی هر دو اشعه را بگیرد .اشعه  UVA منجر به پیری پوست ما خواهد شد.

استفاده از ضد آفتاب و قراردادن در معرض نور و گرما

هیچ وقت کرم ضد افتاب را مقابل گرما نگذارید . مثلا وقتی لب دریا هستید، کرم ضدآفتابتان را روی شن‌ها یا در ماشین در بسته نگذارید . بلکه بعد از استفاده آن را در کیفتان یا در محلی سایه قرار دهید . همچنین میتوانید ان را در کنار ظرف آب یخی قرار بدهید تا گرم نشود . چون ممکن است فاسد شود یا خاصیت خود را از دست بدهد .

استفاده از ضد آفتاب فقط در برخی نقاظ بدن نقاط بدن

کرم ضد افتاب فقط مال صورت نیست . بلکه ضدآفتاب را مخصوصا در ساحل دریا، باید به همه نقاط بدن بزنید. گوش‌ها، دست‌ها، انگشتان پا حتی کشاله‌های ران را نباید فراموش کرد. برای پلک و لب هم ضدآفتاب SPF ۳۰ ضروری است.

استفاده از کرم ضدآفتاب سال گذشته

وقتی از زمان تولید ضد افتابتان یکسال گذشت حتی اگر تاریخ انقضای ان هم نگذشته بود ان را دور بیندازید . شاید مدت انقضای یک محصول به پایان نرسد اما فیلترهای محافظت‌کننده از پوست در برابر اشعه UV با گذشت زمان تاثیرگذاری خود را از دست خواهد داد .

شنا کردن فوری بعد از استفاده از ضد آفتاب

اگر میخواهید ضد افتاب بر روی پوستتان تاثیر کافی را بگذار ، سعی کنید حداقل ۲۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه از ضدآفتاب استفاده کنید . همچنین بعد از شنا دوباره به پوستتان ضد افتاب بزنید. کرم‌های ضدآفتاب قابل حل در آب هستند و در این شرایط دیگر اثرگذاری کافی ندارند. در مصرف صحیح کرم های ضد آفتاب دقت کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.