سلامت

لیمو ترش ، سموم را در بدن شما دفع میکند

نظریهٔ پلین در پایان قرن دوم میلادی دوباره بررسی و به ثبوت رسید و معلوم شد لیمو ترش واقعاً سموم بدن را از بین میبرد. در این زمان این داستان معروف شد که دو نفر از طرف دادگاه به علت جرمی که مرتکب شده بودند محکوم شدند، که به نیشهای افعیهای گرسنه کشته شوند، زنی به حال آنها ترحم کرد و چند لیمو ترش به آنها داد و آنها با خوردن لیمو ترش از نیش افعیهای گرسنه مصون ماندند و زهر افعیها به آنها کارگر نشد. ابن سینا پزشک معروف ایرانی آبلیمو را برای تشنجات ناشی از تب، بهترین دارو می دانست و همچنین بیماری یرقان را با لیمو معالجه می کرد.با ما در این مقاله از زیگیل همراه باشید.

 

 

نسخه های لیموترش

 

 

معالجه آنژین :

 

 

با لیمو ترش قطعه پنبه ای را به آب لیمو آغشته کنید و ساعت به ساعت به مجاری حلق بمالید، و اگر به این شست وشوی حنجره و حلق از این دوا هم کمک بگیرید در مدت کمی آنژین شما بکلی خوب می شود. بیست گرم سیر را خوب بساید تا خوب نرم شود و سپس آن را در سی گرم آبلیمو مخلوط کنید و صد و پنجاه گرم آب مقطر و سی گرم صمغ را که در داروخانه دارند به ان اضافه کنید و هر دو ساعت یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید.

 

معالجهٔ زخم و خراشهای سطحی پوست :

 

 

به جای اب اکسیژنه برای شستوشوی زخم و خراشهای سطحی پوست می توانید آب یک لیمو را بگیرید و دو برابر آن آب به آن بیفزایید و با آن زخمها و خراشهای سطحی پوست را بشویید.

 

 

درمان اختلالات هاضمه :

 

 

تمام مواردی که اختلال هاضمه دست میدهد از قبیل دل به هم خوردگی و نفخ شکم معالجه با لیمو ترش تجویز شده است در این مورد باید به ترتیب زیر عمل کنید: دو لیمو را با پوست و هسته برش برش کنید و آن را در یک لیتر آب داغ یک یا دو ساعت خیس کنید بعد آن را بفشارید و آب فشرده آن را با قند یا شکر شیرین کنید و هر روز یک لیوان بنوشید. در۔ موراردی که دچار اختلالات هاضمه شده اید بیش از یک لیوان از این

شربت را ننوشید، زیرا دارای مقدار زیادی مواد ترشی است.

 

 

 در مورد ترشی معدہ

 

 

باید یک لیمو ترش را برش برش کرده و در دو لیتر آب جوش یک تا دو ساعت بخیسانید بعد آن را صاف کنید و با شکر شیرین سازید و هر روزیک لیوان از آن را میل کنید.

 

اگر از سوء هضم رنج می برید

 

 

آب یک لیمو ترش را بگیرید و سر بکشید و بعد یک لیوان آب معدنی ویشی بنوشید اگر آب معدنی ویشی در دسترس ندارید یک گرد جوش شیرین را در یک لیوان آب معمولی حل کرده و بنوشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.