پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

گیلاس بخورید تا بیمار نشوید

0

گیلاس سیاه شکم را تقویت می کند، آلبالوی ترش تنبلی را از تن دور و خشم و عصبانیت را از بین می یرد.با ما در این مقاله از سایت زیگیل با ما همراه باشید.

 

نسخه های گیلاس

 

 

درمان برونشیت :

 

 

یک لیتر آب سرد را روی سی گرم دم گیلاس، که تازه یا خشک باشد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا پنج دقیقه کامل بجوشد. . بعد این جوشانده را تا داغ است روی دویست و پنجاه گرم گیلاس و یا برشهای سیب درختی بریزید و بیست دقیقه آن را دم کنید، سپس آن را در صافی بریزید و شیرهٔ آن را بگیرید و در طول روز آن را کم کم بنوشید. جوشاندهٔ دم گیلاس طبق این نسخه ناراحتی برونشیت شما را معالجه می کند و اگر تب داشتید تب را از بین میبرد.

یبوست:

بیست تا سی گرم برگهای تازه یا خشک درخت گیلاس را در یک لیتر شیر جوشان ہی تا دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و به میل خود شیرین سازید و هر روز دو تا سه فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ برگ گیلاس در شیر یکی از دواهای طبیعی برای دفع یبوست و خشکی مزاج است.

 

 

بند آمدن ادرار و ورم مثانه:

 

 

جوشاندهٔ دم گیلاس، یکی از بهترین دواهای ادرارآور طبیعی است و برای درد کلیه، سنگ کلیه و ورم مجاری ادرار و مثانه بسیار مفید و مؤثر است. طرز تهیهٔ جوشاندهٔ دم گیلاس در این مورد چنین است: سی گرم دم گیلاس تازه یا خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقهٔ کاملاً بجوشد، بعد محتوای ظرف را روی دویست و پنجاه گرم میوهٔ گیلاس و یا قطعات سیب درختی بریزید و آن را دم کنید و سپس آن را در صافی بریزید و فشار دهید تا شیرهٔ آن گرفته شود و در طی روز چند فنجان از آن را بنوشید. طریقهٔ دیگر برای تهیهٔ جوشاندهٔ دم گیلاس برای درمان اختلالات کلیه – :و مثانه این استت پنجاه گرم دم گیلاس تازه یا خشک را که تکه تکه شده است در یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را نیم ساعت دم کنید، سپس صاف کرده و با عسل یا شکر شیرین سازید و هر روز چهار یا پنج بار و هر باریک فنجان از ان بنوشید.

 

 

تب

بیست و پنج تا سی گرم شاخه های جوان درخت گیلاس، را که خشک کرده اید، قطعه قطعه کنید و در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، و بعد پانزده به ان را دم کنید و در صافی بریزید و صاف کرده و با عسل یا شکر کرمان سازید و هر روز سه یا چهار بار و هرباریک فنجان از آن را بنوشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.