سلامت

جورابهای ارتجاعی در درمان واریس موثرند

این مطلب از سایت زیگیل به روش درمان واریس اختصاص دارد..اگر از این بیماری رنج میبرید با ما همراه باشید

 

 

روش درمان واریس چیست:

می دانیم که درمان واریس به تغذیه و ورزش و مصرف فیبر بسیار مرتبط است..جالب توجه است بدانید که در کشورهایی که در انها رژیم غذایی پرفیبر معمول است، واریس وریدی به ندرت دیده میشود. رژیم غذایی پرفیبر تنها عامل بسیار مهم در تسکین یبوست است.

 

کمبود ورزش و تحرک نیز شخص را در معرض خطر بروز واریس وریدی قرار می دهد. در درمان واریس به بیماران توضیح می دهند که منظور از ورزش هم ورزشهای اصلی و ورزشهای فرعی است. ورزشهای اصلی شامل برنامه منظمی از فعالیت های هوازی نظیر پیاده روی دو یا دوچرخه سواری است که در انها عضلات پشت ساق به فعالیت میافتند.

 

انقباض این عضلات قدرتمند باعث حرکت خون در مسیرش به طرف قلب وریدها می شود. ، منظور از ورزش های فرعی، حرکات منظم و غیرهوازی است. افرادی که به مدت طولانی می ایستند یا می نشینند بیش از دیگران مستعد واریس هستند.

 

این افراد باید سعی کنند برای درمان واریس مرتب عضلات خود را تحت کشش قرار دهند. برای انجام این مهم تنها کافی است هر نیم ساعت یک بار یا در این حدود در اطراف میز خود راه بروید یا هر حرکتی را که باعث انقباض عضلات ساق و مانع از تجمع و رکود خون شوند، انجام دهید.

 

فراموش نکنید که پرواز با هواپیما نیز ممکن است اثری مشابه نشستن پشت میز داشته باشد. توصیه می کنیم افرادی که دچار مشکلات وریدی هستند سعی کنند از صندلیهای کنار راهرو استفاده کنند تا بتوانند به طور منظم ساقهای خود را کشش دهند.

 

هر زمان امکان دارد، ساقهای خود را بالا بگیرید. این کار به تسکین واریس و درمان واریس کمک می کند زیرا زمانی که پاها بالاتر از باسن قرار میگیرند، فشار وارد بر سیستم گردش خون برطرف می شود.

 

در صورتی که به واریس مبتلا هستید. باید سعی کنید برای درمان واریس چند بار در روز پاهای خود را حتی اگر برای مدت کوتاهی هم که شده بالا نگاه دارید.

 

مکمل غذایی خاصی که معمولاً برای تسکین واریس وریدی و درمان واریس تجویز می کنند، ویتامین E است. همچنین بیوفلاونوئیدها را که نقششان در کاهش تراوایی مویرگها به اثبات رسیده است و بنابراین نشست مایعات را به بافتها دشوارتر می سازند، تجویز می کنند.

 

پژوهشهای انجام شده در بیماران مبتلا به واریس نشان داده است که بیوفلاونوئیدها احساس خستگی و سنگینی ساق پا را تا حد زیادی بهبود میبخشند. به نظر میرسد بیماران با این مکمل غذایی تسکین پیدا می کنند.

 

تحقیقهای اخیر نشان داده است که نوعی بیوفلاونوئید به نام کوئرستین سی که از جلبک سبز – آبی استخراج می شود باعث پیشگیری و درمان واریس وریدی می شود.

 

درصورتی که کوئرستین – سی مصرف می کنید (که از فروشگاههای موادغذایی بهداشتی قابل تهیه است) نیاز به مصرف بیوفلاونوئیدها ندارید.

 

برخی افراد درمی یابند که جورابهای ارتجاعی که مخصوص واریس وریدی ساخته شده اند ناراحتی آنها را به میزان قابل توجهی تسکین می دهند. می توانید این جورابها را از داروخانه ها تهیه کنید. باید جوراب موردنظر برای شما اندازه باشد.

 

بهترین روشی که برای پوشیدن جوراب توصیه می شود این است که به پشت روی زمین بخوابید و پاهای خود را به طور عمود به دیوار تکیه دهید.

 

این وضعیت به جریان خون اجازه می دهد که به سمت قلب متوجه شود. پس از این که چند دفیفهای در این وضعیت استراحت کردید جوراب را به پا کنید. به علاوه در صورتی که چندبار در روز در این وضعیت استراحت کنید، فشار و تورم ساقهایتان تسکین خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.