پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

گل همیشه بهار و تاثیر آن در سلامتی

0

گلها و برگهای همیشه بهار دارای اسانس فرار، یک مادهٔ روغنی ثابت، موسیلاژ، سقز و رگه هایی از اسید سالیسیلیک و ساپونین است.
گل همیشه بهار به خاطر این موادی که دارد، دارای خواص طبی و شفابخش است و در عفونتهای گوناگون میتوان آن را به کار برد.
شما برای معالجهٔ یبوست، درد معده، بحرانهای کبدی و قاعدگیهای نامرتب آن را مصرف کنید و تأثیر و فایده قطعی آن را در خود مشاهده کنید.

برای آشنایی با خواص گل همیشه بهار با ما در این مقاله از زیگیل همراه باشید.

 

نسخه های گل همیشه بهار

 

 

سوختگی

 

دوازده عدد گل همیشه بهار را که تازه چیده اید، ریزریز کنید و در پارچهٔ توری نازک (گاز) بریزید و به صورت کمپرس روی سوختگی بگذارید و هر روز دو بار صبح و عصر آن را عوض کنید. کمپرس گل همیشه بهار را باید چندین ساعت روی سوختگین بگذارید و نگه دارید.

 

یبوست

 

 

پانزده تا سی گرم برگ یا گل همیشه بهار، را که خشک شده باشد یا ده تا بیست گرم برگ و گل همیشه بهار تازه را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هر روز سه فنجان از آن را بعد از صرف غذا بنوشید. دم کردهٔ گل یا برگ همیشه بهار مسهل سبکی است و برای دفع یبوست مؤثر و مفید است.

 

میخچه

 

چهار یا پنج گل همیشه بهار، را بچینید و ریزریز کنید و در یک استکان سرکه بریزید و بیست و چهار ساعت بگذارید بخیسد، بعد آن را صاف کنید و مستقیماً روی میخچه ها بمالید. ضماد آن را هم به کمک کمپرس می توانید روی میخچه ها بگذارید، ولی باید چهل و هشت ساعت متوالی روی میخچه بماند.

 

 

ورم سرمازدگی

 

 

دم کرده برگ یا گل همیشه بهار، را به صورت حمام برای ورم سرمازدگی بکار برید، ورم سرمازدگی را ولو با زخم توأم باشد درمان میکند. برای تهیهٔ دم کرده برگ یاگل همیشه بهار باید پانزده تا سی گرم گل همیشه بهار را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کنید و دست یا پای خود را که دچار ورم سرمازدگی شده است در آن بگذارید و مالش دهید. نوشیدن دم کردهٔ همیشه بهار هم در این مورد مؤثر و مفید است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.