پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

اثرات مصرف گل نسترن در سلامتی

0

قسمت گوشتدار میوهٔ گل نسترن دارای اسیدسیتریک، اسید مالیک، قند و تانن و به مقدار زیاد ویتامین B,C است. محل رویش گل نسترن به طور خودرو در ایران در نواحی قصرشیرین، اشتران کوه، نواحی البرز، نهاوند، تبریز، کرج، کوهدشت و کلاردشت است. اسم نسترن در فرانسه از کلمه لاتینی گرفته شده است که به معنای پر از خار است. اسم گل نسترن از نظر گیاهشناسی به معنای گل سگ است و شاید به این جهت نامگذاری شده است که سگ گزیدگی را از قدیم با ان درمان می کرده اند. پیشینیان گل نسترن را بخوبی می شناخته اند. با ما در این مقاله از سایت زیگیل همراه باشید.

 

 

نسخه های نسترن 

 

 

غم و اندوه، تپش قلب و بی خوابی

 

 

پنجاه گرم میوهٔ گل نسترن را که تازه یا خشک باشد با کارد تکه تکه کنید و در یک لیتر آب سرد بریزید تا سه ساعت بماند و بخیسد و بعد ظرف محتوای آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد ظرف را از روی آتش بردارید و دوباره پانزده دقیقه بکار بماند تا دم بکشد، بعد آن را صاف کرده و شیرین کنید و در طی به روز چندبار آن را بنوشید. مصرف این جوشانده اختلالات عصبی مثل تپش قلب، تشنجات عصبی و بی خوابی را برطرف میکند.

 

 

اسهال معمولی و اسهال خونی

 

 

پنجاه تا شصت گرم میوه های گل نسترن تازه یا خشک را با کارد تکه تکه کنید و در یک لیتر آب سرد بریزید و روی آتش بگذارید بعد آن را صاف کرده و دویست گرم شکر به آن اضافه کنید و قبل از غذا هر روز سه بار یک لیوان از آن بنوشید. و برای رفع اسهال می توانید جوشاندهٔ میوه های نسترن را مصرف کنید. طرز تهیه و مقدار مصرف جوشاندهٔ میوه گل نسترن به همان ترتیبی است که در مورد درمان غم و اندوه و تپش قلب و بی خوابی شرح دادیم.

 

 

دل به هم خوردگی

 

 

جوشاندهٔ میوه های گل نسترن، دل به هم خوردگی را برطرف میکند. طرز تهیه و مقدار مصرف به این شرح است: پنجاه گرم میوه های تازه و یا خشک گل نسترن را تکه تکه کنید و در یک لیتر آب سرد دو تا سه ساعت بخیسانید، و بعد ظرف محتوای آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را صاف کرده و با شکر شیرین کنید و هر روز چند بار آن را بنوشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.