پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

معرفی نسخه های شفابخش گل گاوزبان

0

شیرهٔ ساقه و برگ گل گاوزبان خیلی زود تغییر رنگ و طعم می دهد، و اگر شما برگ و ساقهٔ تازهٔ آن را مصرف کرده اید باید یک ساعت بعد از گرفتن شیره از ساقه و برگ آن را مصرف کنید.برای آشنایی با خواص گل گاو زبان با ما در این مقاله از زیگیل همراه باشید.

 

نسخه های گل گاوزبان :

 

 

معالجهٔ نقرس و رماتیسم با گل گاو زبان :

 

 

بیست گرم  ساقه و برگ گل گاو زبان خشک را در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا بجوشد و بعد که ساقه و برگها خوب پخت، ان را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه بگذارید دم بکشد و هر روز چهار فنجان از این دم کرده را به فاصلهٔ هر فنجان نیم ساعت به نیم ساعت بنوشید.

 

برای معالجهٔ گریپ، برونشیت و زکام:

 

 

بیست گرم ساقه، برگ و گل خشک گل گاو زبان را در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتشی بگذارید تا خوب بجوشد و ساقه، برگ و گل، گل گاوزبان پخته شود، وقتی پخته شد آن را از روی آتش بردارید و دوازده دقیقه بگذارید دم بکشد، وقتی دم کشید هر روز چهار فنجان از آن را به فاصلهٔ نیم ساعت بنوشید. جوشاندهٔ گل گاوزبان درمان مؤثری برای تمام التهابات تب داری است که در اثر سرماخوردگی یا گریپ عارض می شود. این جوشانده تب را بزودی پایین می آورد و بدن را از سموم پاک می کند و دورهٔ التهاب گریپ را کوتاه میسازد. اگر دسترسی به ساقه و برگ گل گاوزبان نداشتید، میتوانید در مورد معالجهٔ گریپ، زکام، برونشیت از گل آن استفاده کنید و باید پنجاه گرم گل گاوزبان را که خشک شده است در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید تا سه دقیقه بماند و دم بکشد و بعد بین غذاهای اصلی هر روز دو تا سه فنجان از آن را بنوشید.

 

 

معالجه نفریت (ورم کلیه) با گل گاو زبان :

 

 

اگر مبتلا به نفریت شده اید یک دسته از ساقه و برگ گل گاو زبان تازه را در هاون بریزید و بکوبید و سپس آن را در پارچهٔ نرمی بریزید و فشار دهید تا شیرهٔ آن خارج شود و هر روز شصت تا صد گرم از این شیره را در آب ریخته و بنوشید؛ ولی متوجه باشید که شیرهٔ ساقه و برگ گل گاوزبان تازه خیلی زود خراب و بد طعم میشود. باید هر زمان که به آن احتیاج داشتید شیره ی آن را استخراج کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.