پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

عارضه نارسایی احتقانی قلب چیست

0

در این مطلب از سایت زیگیل در باره ی نارسایی احتقانی قلب در افراد برای شما صحبت می کنیم..با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید :

 

 

نارسایی احتقانی قلب چیست :

نارسایی احتقانی قلب از علائم بسیاری از بیماریهای جدی از قبیل ازدیاد فشارخون، بیماریهای دریچه ای قلبی، حملهٔ قلبی، آمفیزم ، بیماریهای مادرزادی قلب، تصلب شرائین (آترواسکلروز یا سفتی شریانها) و بیماریهای دیگری از این دست است..

 

نارسایی احتقانی قلب زمانی ایجاد می شود که عمل تلمبه ای قلب مختل شود. نارسایی احتقانی قلب با حملهٔ قلبی یا ایست قلبی این تفاوت را دارد که در این حالت قلب از فعالیت نمی ایستد، بلکه به تدریج کارآیی آن در به گردش درآوردن خون کاهش مییابد.

 

هنگامی که قلب توانایی اش را در تلمبه کردن خون از دست داد، مایعات در وریدهایی که خون را از ریه ها بیرون می برند، تجمع پیدا می کند که همین باعث تورم و احتقان ریه ها خواهد شد.

 

ساق پا نیز به علت تجمع مایع، متورم می شود و بیمار ممکن است به خصوص پس از فعالیت مختصر، دچار تنگی نفس شود. همچنین امکان دارد به هنگام دراز کشیدن احساس تنگی نفس به بیمار دست دهد یا دچار درد قفسهٔ سینه شود.

 

بیمار همچنین ممکن است بی اشتها شود، یا از نظر ذهنی، دچار گیجی شود. امکان تکرر ادرار به ویژه در شب نیز وجود دارد. معمولاً اولین علامتی که بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب متوجه آن می شوند، تنگی نفس و خستگی است.

 

در صورتی که به ناراحتی قلبی مبتلا هستید یا متوجه این علائم یا علائم فوق الذکر شده اید، باید به پزشک مراجعه کنید. هرکس به هر شکلی به نارسایی قلبی دچار باشد، باید تحت مراقبت پزشک قرار گیرد.

 

اولین قدم در درمان نارسایی احتقانی قلب تعیین علت دقیق آن است. آیا علت بیماری، ازدیاد فشارخون است؟ یا بیماری دریچهای قلبی؟ آیا بیماری در نتیجهٔ حملهٔ قلبی رخ داده است؟ مطمئناً پزشک معالج شما علت بروز بیماری را مشخص، و درمان لازم را تجویز خواهد کرد.

 

برای درمان نارسایی احتقانی قلب نمی توانید صرفاً به درمانهای طبیعی تکیه کنید، اما میتوانید برای کمک به کاهش علائم از این درمانها بهره جوئید. بیمارانی داشته ام که تحت درمان طبی نارسایی قلبی قرار گرفته بودند (شایعترین درمانها در مورد این بیماری، دیژیتالها داروهای ادرارآور و نیز دارویی به نام پروکاردیاست .)

 

اما علائمشان به اندازه کافی تسکین نیافته بود. این بیماران با اتخاذ روشهای طبیعی به میزان قابل توجهی بهبود یافتند. یکی از بیماران مذکر با وجود درمان با انواع مختلف داروها به هنگام خواب دچار مشکلات فراوانی می شد. اما هنگامی که یک برنامه درمانی طبیعی را به کار بست تا حدی علائمش تسکین یافت و اکنون می تواند بهتر از همیشه بخوابد و به ندرت دچار تنگی نفس می شود

 

مکمل غذایی کوآنزیم .Co Q۱) Q۱) به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و نارسایی احتقانی قلب کمک فراوانی کرده است. (متأسفانه Co Q۱۰ در فهرست داروهای مورد تردید سازمان غذا و داروی امریکا قرار دارد، البته نه به علت اینکه خطرناک است، بلکه به این علت که سازمان غذایی و داروی امریکا مدعی است که مصرف این مکمل نتیجه ای در برندارد. مصرفکنندگان این ماده در تلاش هستند تا عرضهٔ آن ادامه یابد زیرا مصرف آن را بسیار سودمند میدانند.)

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.