پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

درمان عفونت گوش با کمپرس گرم

0

در این مطلب از سایت زیگیل در مورد درمان عفونت گوش و روش های آن صحبت میکنیم ..با ما همراه باشید

 

 

روش های درمان عفونت گوش :

معمولا عفونت گوش میانی بر اثر ویروس است و خود به خود برطرف میشود، اما در صورتی که باکتری ان را ایجاد کرده باشد، برای درمان عفونت گوش به درمان با آنتی بیوتیکها نیاز خواهد بود. مشکل اینجاست که وقتی پزشک محافظه کار کودکی را معاینه می کند و پردهٔ گوش را قرمز و تحریک شده می یابد، ترجیح میدهد آنتیبیوتیک تجویز کند اقداماتی وجود دارد که به کمک آنها می توانید درد ناشی از عفونت گوش را فوراً تسکین دهید.

 

 

در درمان عفونت گوش ، یکی از آنها مصرف استامینوفن است. (به خاطر داشته باشید که هرگز به کودکان، آسپیرین ندهید.) می توانید سر تخت کودک را بالا بیاورید تا شیپور استاش به طور طبیعی تخلیه شود.در بحث درمان عفونت گوش وادار کردن کودک به نوشیدن مایعات نیز کمک کننده خواهد بود زیرا عمل بلعیدن باعث بازشدن و تخلیهٔ لوله ها می شود و مایعات مصرفی نیز در مقابله با عفونت مؤثرند.

 

استفاده از دستگاه بخور برای درمان عفونت گوش در طی شب در اتاق نیز مفید است. این کار به مرطوب ماندن هوای اتاق کمک میکند و از غلظت ترشحات موجود در گوش میکاهد.

 

کمپرس گرم و مرطوب نیز گاهی به تسکین درد و درمان عفونت گوش کمک میکند و گردش خون منطقه را نیز افزایش میدهد تا با عفونت مقابله شود.

 

یک داروی گیاهی بنام اکیناسیها وجود دارد که می توان از فروشگاههای غذایی بهداشتی تهیه کرد و به مقابله با عفونتهای گوش کمک میکند. کودکان می توانند یک لیوان آب حاوی یک قطره چکان پر از این دارو را سه بار در روز مصرف کنند. این عمل برای کودکان دوازده ماهه به بالا بی خطر است.

 

برای درمان عفونت گوش یک مکمل غذایی طبیعی وجود دارد که ممکن است باعث کاهش شدت عفونتهای گوش شود. ان استیل سیستئین که از یک اسیدآمینه مشتق می شود در حفظ حالت سیلان ترشحات و در نتیجه کمک به تخلیه گوشها مؤثر است. بهتر است این دارو تنها در طی دورهٔ حاد عفونت مصرف شود.

 

زمانی که شما یا کودکتان به سرماخوردگی مبتلا می شوید از یک ضداحتقان استفاده کنید. بسیاری از عفونتهای گوش با سرماخوردگی شروع می شوند. اگر سرماخوردگی را قاطعانه به کمک دستگاه مرطوب کننده در شب و مصرف ضداحتقان درمان کنید (به خصوص در طول شب)، میتوانید مانع از بروز بسیاری از موارد عفونت گوش شوید.

 

به چند دلیل نباید در عفونتهای مکرر گوش، دائم از آنتی بیوتیکها برای درمان عفونت گوش استفاده کرد. این داروها باعث ایجاد عوارض جنبی از قبیل افزایش رشد مخمرها مانند برفک و ناراحتیهای گوارشی میشوند و در واقع حتی در بسیاری موارد نیز بی تأثیرند.

 

حساسیتها (الرژیها) یکی از علل مستعد کننده اند. حساسیت به هر چیزی که باشد، چه گرد و خاک، محصولات لبنی و یا گردهٔ گیاهی، هنگامی که معابر هوایی شما یا کودکتان در واکنش نسبت به آن مادهٔ حساسیتزا(آلرژن) مسدود می شود، بیشتر در معرض ابتلاء به عفونت قرار میگیرد.

 

هنگامی که عفونت گوش در حال پیشرفت است، با حذف غذاها یا مواد استنشاقی حساسیتزا، قادر به درمان آن نخواهید بود، اما هنگامی که عفونت گوش مهار شد، میتوانید نسبت به شناسایی مواد حساسیتزا اقدام کنید.

 

علاوه بر حذف غذاهای حساسیتزا، کربوهیدراتهای سادهٔ تغلیظ شده شامل مواد قندی، شیرینی، آب نبات، بستنی، سودا، شکلات، عسل، میوه های خشک شده و به خصوص آب میوهٔ تغلیظ شده نیز بسیار سودمند خواهد بود، زیرا این غذاها باعث بدتر شدن آلرژیها می شوند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.