پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آنتی بیوتیکها و درمان عفونتهای گوش

0

این مطلب از سایت زیگیل به عارضه ی عفونتهای گوش و علت ایجاد عفونتهای گوش اختصاص دارد ..با ما همراه باشید …

 

 

علت ایجاد عفونتهای گوش چیست:

اغلب والدین ناچارند بارها و بارها با عفونتهای گوش کودکان سروکار پیدا کنند. چه بسا نوزادان و اطفال دچار عفونتهای گوش به صورت مکرر می شوند که باعث می شود خود و والدینشان شبها را به بیخوابی سپری کنند.

 

یکی از بدترین جنبه های عفونتهای گوش این است که گویی همیشه در نیمه های شب، زمانی که چیزی برای ساکت کردن کودک در دسترسی نیست، رخ می دهند. معمولاً برای درمان این عفونتهای گوش از آنتی بیوتیکها استفاده می شود، اما امروزه دربارهٔ اینکه آیا واقعاً آنتی بیوتیکها تأثیر مثبتی دارند یا خیر، اختلاف نظر وجود دارد

 

پژوهشها نشان داده است که کودکانی که فقط بصورت تسکین علامتی و بدون تجویز آنتی بیوتیک درمان می شوند، بطور کامل بهبود می یابند و کمتر از کودکانی که به طور منظم تحت درمان با آنتی بیوتیکها هستند دچار عود عفونتهای گوش می شوند.

 

در واقع، در برخی کشورها هرگز کودکان را با آنتی بیوتیکها درمان نمی کنند. اما حتی اکنون که این مطلب را بازگو می کنم، میدانم والدینی هستند که درمان نکردن کودکشان را که در چنگ یک عفونت دردناک اسیر است، عملی ظالمانه و غیر انسانی میدانند، به خصوص آنکه به تجربه دریافته اند که علائم بیماری معمولاً ظرف بیست و چهار ساعت پس از شروع درمان با آنتیبیوتیک فروکش می کند.

 

در صورتی که شما یا کودکتان گه گاه دچار عفونتهای گوش دردناک می شوید، احتمالاً ترجیح می دهید به پزشک مراجعه کنید تا برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند.

 

از طرف دیگر در صورتی که شما یا کودکتان مرتب دچار حملات مکرر عفونت گوش می شوید و به همین دلیل، تقریباً بطور مداوم طی ماههای زمستان، آنتی بیوتیک مصرف می کنید، احتمالاً باید به دنبال روشی طبیعی برای درمان و مهمتر از آن پیشگیری از عفونتهای گوش باشید.

 

چه بسا، همان طور که بسیاری از والدین قدرشناسی گواهی خواهند کرد توانسته ام آلرژیهای غذایی پنهان را در بسیاری از کودکانی که از عفونتهای مکرر گوش رنج میبرند، کشف کنم.

 

پیشگیری از عفونتهای گوش، احتمال عمل جراحی مایرینگوتومی را نیز کمتر می کند. در این عمل شکاف کوچکی در پردهٔ گوش ایجاد میکنند تا از این طریق لولهای وارد . گوش کنند که ترشحات چرکی را تخلیه کند.

 

این لوله ها نیز مانند آنتی بیوتیکها مورد اختلاف نظر هستند و برخی از محققان معتقدند که این لوله ها در پیشگیری از عفونتهای بعدی بی نتیجه هستند و حتی در واقع به ایجاد عفونت کمک می کنند. منظور از عفونتهای گوش در واقع التهاب گوش میانی یا اوتیت مدیا است. این عفونتها در کودکان شایع ترند زیرا شیپور آستاش که به طور طبیعی فشار موجود در گوش میانی را تنظیم می کند و مایعات را از آن بیرون میبرد، درگیر می شود.

 

در کودکان این لوله به مراتب کوتاهتر از بزرگسالان است و زودتر مسدود می شود.

 

شایعترین علت زمینه ساز برای انسداد این لوله، حساسیت (آلرژی) غذایی است. سپس عفونت، که ممکن است بر اثر ویروس یا باکتری ایجاد شده باشد، مستقر میشود. از آنجا که این لوله کوتاه است،

 

عامل عفونی می تواند به سهولت در طول آن حرکت کند و خود را به گوش میانی برساند و تکثیر کند. این امر باعث تجمع مایعی چسبنده میشود که مانع از ارتعاش آزادانهٔ پردهٔ گوش و استخوانهای گوش میانی می شود و در نتیجه شنوایی کاهش مییابد

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.