پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تمشک و یک جهان راز سلامتی در دلش

0

برگهای تمشک را تجزیهٔ علمی کرده اند و معلوم شده است دارای تانن های مختلف، اسید مالیک،  اسید سیتریک است.جوشاندهٔ برگ تمشک را برای معالجهٔ آنژین، اسهال، درد معده به کار برید، این جوشانده برای باز کردن رگلهای دردناک و همچنین برای آرام کردن بحرانهای رماتیسم مفید و مؤثر است. جوشاندهٔ برگ تمشک ادرارآور است و به همین جهت داروی خوبی برای اختلالات کلیه ها، و درد مثانه است.

 

جوشاندهٔ برگ تمِشک را میتوانید به عنوان استعمال خارجی با موفقیت برای درمان بیماری برفک، ورم و خونریزی لثه ها و ترشحات سفید خانم ها به کار برد.با ما در این مقاله از مجله اینترنتی زیگیل همراه باشید .

 

 

نسخه های تمشک

 

 

درمان آنژین یا برگ تمشک :

 

 

چهل تا پنجاه گرم برگ خشک تمِشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج تا ده دقیقه بجوشد و بعد ده دقیقه آن را دم کرده و صاف کنید و وقتی مبتلا به آنزین شدید هر روز دو بار صبح و شب به این جوشانده غرغره کنید.
غر غرهٔ این جوشانده برای گلودرد، ورم لوزتین و تحریکات گلو  موثر است.

 

 

بیماری برفک:

 

 

صد گرم برگهای تمِشک را که خشک شده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید پنج تا ده دقیقه بجوشد و بعد پنج دقیقه آن را دم کرده و صاف کنید و به عنوان محلول شستوشوی گرم یا سرد برای شستن بیماری برفک یا جوشهای صورت و یا هر نوع دیگر تحریکات پوست به کار برید شما میتوانید پوست صورت یا دستهای خود را روزی دو یا سه بار به این جوشاندهٔ سرد یا گرم مالش دهید تا حالت پوست شما سالمتر شود.

 

 

درمان اسهال با تمشک :

 

 

جوشاندهٔ برگ تمِشک بحرانهای اسهال و ورم روده را شفا می دهد. برای تهیهٔ این جوشانده باید چهل تا پنجاه گرم برگهای تمشک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب سرد بخیسانید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا ده دقیقه بجوشد، بعد آتش را خاموش کرده و بگذارید ده دقیقه دم بکشد بعد آن را صاف کنید و هر روز سه بار و هر بار یک فنجان از ان را بین غذاهای اصلی بنوشید.

 

 

درمان درد معده :

 

 

جوشاندهٔ برگهای خشک تمِشک به مقدار یک یا دو فنجان از آن در فاصلهٔ غذا، درد معده را از هر قبیل باشد، مثل ترشی معده، نفخ و گاز شکم و تشنج معده تخفیف می دهد. طرز تهیهٔ این جوشانده به شرحی است که در مورد اسهال شرح دادیم.

 

 

درمان ورم و خونریزی لثه ها :

 

 

جوشاندهٔ برگهای خشک تمِشک به عنوان حمام دهان دو بار در روز خونریزی لثه ها را قطع کرده آنها را محکم و سالم می کند. برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگهای تمشک باید صد گرم تمشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و ده دقیقه بجوشد و بعد آتش را خاموش کرده و ده دقیقه آن را دم کنید و بعد صاف کنید و به عنوان محلول شستوشوی گرم یا سرد هر روز دو بار دهان خود را با آن بشویید و با انگشتان خود محکم لثه ها را مالش دهید.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.