پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

پونهٔ کوهی مصرف کنید تا سالم بمانید!

0

پونهٔ کوهی دارای مواد چربی، قندی، تانن، سیمن و فنول است. پونهٔ کوهی یکی از بهترین تقویت کننده های دستگاه هاضمه است که شما باید در مورد بی اشتهایی، درد معده و بحران کبدی مصرف کنید. مصرف پونهٔ کوهی اعمال رودهها را مرتب می کند و برای اسهال دوای شفابخشی است. پونهٔ کوهی علاوه بر این خواصی که دارد کرم کش خوبی است. در مورد مصارف خارجی شما باید پونهٔ کوهی را برای درمان درد گلو غرغره کنید. دم کردهٔ پونهٔ کوهی را در آب وان حمام بریزید و در آن دراز بکشید این دم کرده برای ناراحتیهای عصبی و دردهای رماتیسمی مفید است، اگر به این دم کرده زخمهای واریسی خود را بشویید خیلی زود التیام می پذیرد.با ما در این مقاله از سایت زیگیل همراه باشید.

نسخه های پونهٔ کوهی

 

 

درمان بی اشتهایی :

بیست گرم ساقه های گلدار پونه کوهی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه آن را دم کنید، بعد صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز سه بار و هر بار یک فنجان از آن را قبل از غذابنوشید. این دم کردهٔ اشتها آور و مقوی، نیروی از دست رفته را به اشخاص کم خون، ضعیف و کسانی که تازه از بستر کسالت برخاسته و دوران نقاهت را میگذرانند باز میگرداند.

 

درمان اسهال با پونهٔ کوهی :

 

دم کردهٔ پونه کوهی برای درمان اسهال معمولی و اسهال خونی مؤثر و کامل است، حتی اسهال هایی که در اثر باسیل پیدا می شود با این دم کرده درمان می شود.

برای تهیهٔ دم کردهٔ پونه کوهی باید بیست گرم ساقه های گلدار خشک پونه کوهی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و دوازده دقیقه صبر کنید.  بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه فنجان از آن را قبل از غذاهای اصلی بنوشید.

اختلالات دستگاه گوارش:

 

دم کردهٔ پونهٔ کوهی تقویت کنندهٔ خوبی برای قوهٔ هاضمه است و شما باید وقتی معده تان تنبل شده است، بعد از خوردن غذا که سنگین می شوید و یا غذا را ترش می کنید و یا نفخ زیاد در شکمتان جمع می شود آن را مصرف کنید .

 

طرز تهیه و مقدار مصرف آن در این موارد این است که بیست گرم پونه کوهی را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، بعد صاف کرده و با
عسل شیرین کنید و روزی سه بار و هر بار یک فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید.

بحرانهای کبدی:

 

دم کردهٔ ساقه های گلدار پونه کوهی دوای مقوی خوبی برای اختلالات کبدی است. طرز تهیه و مقدار مصرف آن در این مورد همان است که برای بی اشتهایی نسخه آن را شرح دادیم.

 

دردهای گلو :

 

شصت گرم ساقه های گلدار پونه کوهی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش بریزید و پانزده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و تا گرم است هر روز دو بار با آن غرغره کنید. ܂

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.