پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

در مورد فوائد بی نظیر درخت بلوط بیشتر بدانید

0

برگهای درخت بلوط را در تابستان بچینید و میوه های آن را در پاییز بچینید.پوست درخت بلوط را از ساقه های جوان به دست آورید و در هوای آزاد آویزان کنید تا خشک شود.میوه درخت بلوط دارای دو خاصیت است یکی هضم کردن مواد سفیده ای و دیگری نقشی مه در تجدید کردن سلول ها به عهده دارد.با ما در این مقاله از سایت زیگیل همراه باشید .

 

معالجهٔ انواع آنژین، ورم لوزه و گرفتگی صدا با پوست بلوط:

 

 

شصت تا پنجاه گرم پوست ساقه های جوان درخت بلوط را که خشک شده باشد و به صورت پودر درآمده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا به جوش آید و دوازده دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود و به این جوشانده هر روز سه بار غرغره کنید. جوشاندهٔ گرد پوست درخت بلوط خاصیت قبض کننده دارد و برای انواع گلودرد عالی و مفید است. به طرز دیگری هم می توانید دوای غرغره درست کنید به این ترتیب که شصت تا هشتاد گرم پوست شاخه های جوان درخت بلوط را که خشک شده و به شکل پودر درآمده است در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید هشت روز بماند تا کاملاً در آن حل شود و هر روز سه بار یک لیوان کوچک این نوشابه را که با یک قاشق قهوه خوری عسل شیرین شده غرغره کنید ولی سعی کنید فرو ندهید.

 

 

 

 دوای جرب، زرده زخم و اگزما از پوست درخت بلوط:

 

 

 

پنجاه تا شصت گرم پوست ساقه های جوان درخت بلوط را خشک کنید و به صورت گرد درآورید و در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه با آتش ملایمی بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود؛ محلولی که به این ترتیب به دست آورده اید برای شستوشوی پوست بدن بویژه وقتی که دچار جرب، زرده زخم و یا اگزما شده است بسیار مفید است. این محلول برای پوست دست و صورت خانمها هم محلول زیبایی پوست است، بویژه خانمهایی که پوست چرب و منفذداری داشته باشند باید هر روز به این محلول زیبایی پوست دست و صورت خود را بشویند.

 

 

معالجهٔ اسهال و اسهال خونی با بلوط:

 

 

یک مشت از میوهٔ درخت بلوط را که خشک شده باشد خرد کنید و بعد بسایید تا به صورت پودر درآید، هر روز چهاربار و هر بار از نیم گرم تاایک گرم آن را در یک قاشق عسل و یا با کمی آب مخلوط کنید و بخورید. به طرز دیگری هم میتوانید این دارو را برای درمان اسهال تهیه کنید، به این ترتیب که میوه های درخت بلوط را که خوب خشک شده است آسیا کنید تا به شکل گرد درآید و آن را به صورت قهوه تهیه کنید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید. این قهوه برای اعصاب شما آرامش می آورد و به علاوه عمل ضد اسهالی مفید را در بر دارد.

 

 

معالجهٔ ترک دست و پا و ورم سرمازدگی :

 

 

با جوشاندهٔ پوست درخت بلوط شصت تا پنجاه گرم ساقه های جوان درخت بلوط را که خشک شده باشد و به صورت پودر درآمده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا به جوش آید و دوازده دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود، و اگر دست و پای شما دچار ترک خوردگی و یا ورم سرمازدگی شده است دست و پای خود را در جوشاندهٔ پوست درخت بلوط حمام ملایم و سرد کنید تا اینکه عوارض برطرف شود و دست های سفید و نرمی پیدا کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.