پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آیا گیاه برنجاسف و اثرات شفا بخشش را میشناسید؟

0

برنجاسف را بهترین دوای حمله، صرع، درد اعصاب و دل به هم خوردگیهای عصبی می دانند. میشل اتمولر طبیب آلمانی که در سالهای ۱۶۴۴ – ۱۶۸۳ م. میزیست، ریشهٔ برنجاسف را برای آرام کردن حمله های صرع تجویز می کرد.برای آشنایی با خواص برنجاسف با ما در این مقاله از سایت زیگیل همراه باشید.

 

 

درمان کمخونی و ضعف عمومی بدن با برنجاسف:

 

 

سی گرم برنجاسف را با پنج گرم پوست لیموترش و سه گرم پوست درخت دارچین تهیه کنید، دارچین را با یک لیتر و نیم الکل مخلوط کنید، و این مخلوط را در شیشه ای بریزید و در آن را محکم ببندید و آن را در مقابل آفتاب تند تابستان بگذارید و گاه به گاه آن را بشدت تکان دهید، وقتی سه روز گذشت، پنج تا ده قطره از این مایع را با شکر مخلوط کنید و هر روز سه بار آن را بخورید. این قطره با شکر بهترین داروی رفع کم خونی و ضعف عمومی بدن است که با مصرف ان خواهید دید بعد از چندی تمام این عوارض در شما برطرف شده است.

 

 

درمان تشنج و اختلالات عصبی با برنجاسف :

 

 

پانزده گرم گرد ریشهٔ برنجاسف را با سی گرم شیر مخلوط کنید و هر روز چهاربار و هر باریک قاشق قهوه خوری از آن را بخورید. .

 

 

درمان پیچ خوردگی و رگ به رگ شدن:

 

 

یک مشت برگهای برنجاسف را که خیلی لطیف و نرم است را در هاون بکوبید و شیرهٔ آن را بگیرید و به صورت ضماد روی عضوی که پیچ خوردگی پیدا کرده و یا رگ به رگ شده است بگذارید. این ضماد را هشت ساعت به هشت ساعت عوض کنید تا ورم عضو پیچ خورده بکلی از بین برود. شما می توانید در هر موقعی که دچار پیچ خوردگی و یا رگ به رگ شدن عضوی شده اید کمپرس برگهای برنجاسف را که در سرکه خیسانده اید به کار ببرید.

 

درمان نقرس، رماتیسم:

دو یا سه مشت از برگ و گل برنجاسف را در وان حمام که از آب گرم کرده اید و درجهٔ آن ۳۸ سانتیگراد است بریزید و در آن دراز بکشید و استراحت کنید، بدون شک چند بار که این کار را کردید بهبود محسوسی در خود خواهید دید.

 

 

درمان  زخم و جراحت:

 

 

سی گرم تخم برنجاسف را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش بیاید، وقتی به جوش آمد آن را از روی آتش بردارید و بیست دقیقه دم کنید. بعد آن را صاف کنید؛ وقتی ملایم است یعنی نه زیاد گرم است و نه زیاد سرد روی پارچهٔ نرمی بریزید و صاف کنید و یک قاشق سوپخوری نمک در آن بریزید و پارچه های کمپرس را در آن خیس کنید و روی زخم و جراحت خود بگذارید و هر صبح و شب آن را تجدید کنید.
این ضماد برای هر زخمی خوب است و اگر مدتی این نسخه را عمل کنید، خیلی زود هر زخمی خوب خواهد شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.