پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مصرف آسپرین در درمان میگرن نقش دارد

0

در این مطلب از سایت زیگیل در مورد چگونگی درمان میگرن صحبت می کنیم …با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید :

 

 

روش های درمان میگرن کدامند :

در بحث میگرن و درمان میگرن عامل دیگری نیز وجود دارد که توضیح می دهد چرا زنان به مراتب بیش از مردان به میگرن مبتلا می شوند.

 

تحقیقات آخیر حاکی از آن است که نوسان مقدار استروژن عاملی در ایجاد میگرن است. در این زنان میگرن ممکن است طی حاملگی که سطح استروژن ثابت باقی می ماند، برطرف شود و درمان میگرن حاصل گردد.

 

در صورتی که هر ماهه درست پیش از شروع قاعدگی دچار سردرد می شوید، احتمال دارد میزان قند خونتان افت کرده باشد. در این موارد نیز مصرف کروم در درمان میگرن، کمک کننده خواهد بود.

 

انقباضات عضلانی نیز ممکن است در ایجاد سردردهای قاعدگی دخیل باشد که در این صورت کلسیم و روغن گل پامچال مفید خواهند بود.

 

یائسگی ممکن است موجب تسکین کامل سردرد شود یا در بعضی خانمها باعث بدتر شدن میگرن شود. قرصهای ضد بارداری نیز بر میگرن اثر دارد.

 

استرس، اضطراب و هیجان، رهاسازی هورمونها و ناقلهای عصبی خاصی را که باعث برانگیختن حملهٔ میگرن می شوند، تسهیل میکنند.

 

هرچند پرهیز کامل از استرس ممکن است دشوار باشد، میتوان با ورزش کردن به این هدف نزدیک شد و به درمان میگرن مشغول شد !!.

 

پزشکی در بخش اعصاب دانشکدهٔ پزشکی نیومکزیکو گزارش کرده است که بسیاری از بیماران وی پس از روزی ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر دویدن آهسته با سرعت تقریبی ۲۰۰ متر در دقیقه، از میگرن کاملاً رهایی یافتند.

 

مسلماً دو آهسته برای همه مناسب نیست، اما حتی ورزش متوسط نیز می تواند باعث تسکین تنش و استرس و درمان میگرن شود.

 

به همهٔ بیماران مبتلا به میگرن توصیه می کنیم یک برنامهٔ ورزشی منظم راحتی اگر فقط شامل نیم ساعت پیاده روی تند در چهار تا پنج روز هفته باشد، اتخاذ کنند تا به درمان میگرن خود کمک کنند

 

سایر عواملی که باعث میگرن می شوند عبارت اند از تغییر در رویهٔ معمول زندگی نظیر دیر از خواب بیدار شدن در روزهای تعطیل یا تغییر ساعات کار، تغییر در آب و هوا، وزش بادهای تند، صداهای بلند یا بم، نور روشن خورشید یا نور مصنوعی تند نظیر فلورسنت، خیره شدن طولانی به تلویزیون، پردهٔ سینما یا شناسایی عامل ایجاد میگرن با دانستن این واقعیت که ممکن است بیش از یک عامل مسئول ایجاد آن باشند، پیچیده تر می شود.

 

برای مثال نخوردن صبحانه ممکن است اغلب روزها در شما ایجاد اشکال نکند، اما هنگامی که خسته و تحت استرس نیز باشید، باعث ایجاد سردرد شود. سحرخیزی برخلاف عادت معمولی ممکن است به طور طبیعی مشکلی ایجاد نکند، اما اگر پیش از سپیده دم روز قبل از قاعدگی از خواب بیدار شوید، ممکن است به سردرد مبتلا شوید.

 

یادداشت برداری از فعالیتها، از جمله آنچه در طی روز می خورید و زمان خوردن آن، عملاً بهترین راه برای تعیین دقیق علل میگرن و درمان میگرن شماست.

 

سالهاست که نوعی درمان گیاهی میگرن در اروپا شهرت یافته است که به فیورفیو شهرت دارد. در کلینک میگرن لندن یک بررسی دوسوکور روی بیمارانی که با فیورفیو بهتر می شدند صورت گرفت. به یک گروه آزمون، شبه دارو دادند تا مشخص شود آیا علائم آنها بدتر می شود یا نه. در این گروه هم تعداد دفعات حمله و هم شدت ان افزایش یافت.

 

فیورفیو دارای برخی از آثار ضد التهابی آسپرین است، بدون آنکه عوارض جانبی آسپیرین را داشته باشد. باید چند هفته دارو را مصرف کنید تا آثار دارو ظاهر شود. مصرف یک روز درمیان یک قرص آسپرین نیز در کاهش خطر میگرن و درمان میگرن مؤثر شناخته شده است.

 

احتمالا به این دلیل است که مانع از تجمع پلاکتهای خون می شود. تجمع پلاکت ها باعث ترشح سروتونین می شود که این ناقل عصبی با میگرن ارتباط دارد. این پلاکتها همچنین لخته های خون ایجاد میکنند که منجر به حملات قلبی می شوند و به همین دلیل است که آسپیرین در پیشگیری از عود حملات قلبی مفید شناخته شده است.

 

شهرت روغنهای ماهی (امگا- ۳ ها) به خاطر خواص ضدالتهابیشان روز به روز فزونی مییابد و در مجموعه ای از کسالتها از جمله میگرن مؤثر شناخته شده اند.

 

درمان میگرن با منیزیم نیز مفید است زیرا کمبود منیزیم مغز به عنوان عامل مهمی در مکانیسم حملهٔ میگرن شناخته شده است.

 

و آخرین مطلب آنکه، گاهی بیماران مدتهای مدیدی تصور میکنند که به سردردهای میگرنی مبتلا هستند، در حالی که در حقیقت به سینوزیت مزمن دچارند که است هراز چند گاهی ایجاد سردردهای شدید کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.