پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آیا سردردهای میگرنی علت ارثی دارند

0

این مطلب از سایت زیگیل به عارضه ی سردردهای میگرنی اختصاص دارد..با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید :

 

 

سردردهای میگرنی به چه می گویند :

 

اگر به سردردهای میگرنی مبتلا باشید، میدانید که تا چه حد طاقت فرسا هستند. گاهی بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی تا چند روز قادر به انجام وظایف خود نیستند، آن هم اغلب در شرایطی که کمتر می توانند از وظایف خود دور باشند.

 

اغلب مردم میدانند که سردردشان از نوع تنشی است یا میگرنی، اما در صورتی که از این موضوع اطمینان کافی ندارید،

 

 

علایم سردردهای میگرنی :

در صورتی که از سه علامت از مجموع علائم زیر رنج می برید، احتمالا سردرد شما از نوع میگرنی است.

 

بیش از یک حملهٔ سردرد را تجربه کرده اید. در سردردهای میگرنی ، تنها یک طرف سر، درد می کند.

 

درست پیش از وقوع سردرد، پیش درآمدی از جرقه های نورانی، نقاط کور یا احساس تحریک پذیری یا افسردگی دارید

 

در سردردهای میگرنی به همراه سردرد دچار ناراحتی معده و احتمالاً تهوع و استفراغ می شوید.

 

فرد دیگری از خانوادهٔ نزدیک شما نیز به میگرن مبتلاست.

 

 

روش های طبیعی درمان میگرن ممکن است سودمند باشند. متأسفانه زمانی که سردردهای میگرنی شروع می شود ممکن است مجبور باشید برای تسکین درد به داروها تکیه کنید. اما زمانی که برخی از علل ان را شناسایی کردید، راههایی برای اجتناب از سردردهای میگرنی وجود دارد..

 

سردردهای میگرنی معمولا به صورت دوره ای هستند و در فواصل حملات بیماران کاملاً عاری از درد هستند. این حملات ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشند. درد بیماری می تواند شدید و طاقت فرسا باشد. در اغلب افراد پیش از وقوع سردرد احساس افسردگی و تحریک پذیری و نیز افزایش حساسیت به نور و صدا وجود دارد.

 

پیش از سردردهای میگرنی کلاسیک، پیش درامد خاصی به وقوع میپیوندد که در آن شخص احساس سبکی سر، کاهش میدان بینایی و مشاهدهٔ جرقه های نورانی خواهد کرد.

 

سردردهای میگرنی معمولا از یک نیمهٔ سر شروع می شود (لغت میگرن از ریشهٔ یونانی به معنی نیمهٔ جمجمه گرفته شده است) و با تهوع، ناراحتی گوارشی و گاهی استفراغ توأم است.

 

قریب به بیست درصد کل زنان و ده درصد مردان از میگرن رنج میبرند و اغلب انها سابقه خانوادگی بیماری را دارند. برخی از افراد ممکن است دچار حملات روزانه شوند، در حالی که عده ای نیز هرچند ماه یک بار دچار سردرد می شوند.

 

شدت و دورهٔ حملات ممکن است از زمانی تا زمان دیگر متفاوت باشد. هرچند علائم بیماری متغیر است، میگرن همواره در نتیجهٔ انقباض و اتساع عروق خونی سر رخ میدهد (انقباض عروقی در دورهٔ هشداردهندهٔ اولیه و متعاقبش انبساط عروق به همراه درد رخ خواهد داد.)

 

ناپایداری ارثی سیستم عروقی یکی از علل میگرن است. بیماران میگرنی به هنگام ایستادن بیشتر از سایر افراد مستعد غش کردن ناگهانی هستند و همچنین بیش از سایر افراد به آثار متسعد کنندهٔ عوامل فیزیکی و شیمیایی حساس هستند.

 

اختلال پلاکتهای خون نیز در ایجاد بیماری سهیم است، زیرا پلاکت مبتلایان به میگرن بیش از پلاکتهای طبیعی در واکنش به ناقلان عصبی نظیر سروتونین و آدرنالین (هورمون استرس) به هم میچسبند. دستگاه عصبی نیز ممکن است در ایجاد بیماری نقش داشته باشد زیرا احتمالا ناقلان عصبی خاصی را در واکنش به استرسی مزمن رها می کند.

 

داروهایی که به منظور پیشگیری از شروع سردردهای میگرنی به کار می روند، اثر محدودی دارند و نظیر همهٔ داروها هنگامی که به مدت طولانی مصرف شوند، عوارض جنبی فراوانی دارند.

 

داروهایی که برای کاهش درد به کار می روند در صورتی که بلافاصله پس از شروع میگرن استفاده شوند، تا حدی نتیجه بخش خواهند بود. اما زمانی که سردرد مستقر می شود و تهوع شدید دست می دهد، معده بسته میشود و داروهای خوراکی به درستی جذب نمی شوند

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.