پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

معرفی نسخه طبیعی درمان تب یونجه

0

در این مطلب از سایت زیگیل در مورد درمان تب یونجه و روشهای ساده آن برای شما صحبت می کنیم

 

 

درمان تب یونجه :

 

در درمان تب یونجه علاوه بر هیستامین ها داروهای تجویزی سلدان و هیسمانال از آن جهت شهرت دارند که باعث خواب آلودگی نمی شوند.

 

در درمان تب یونجه بدانید اما این داروها فاقد عوارض جانبی نیستند. اخیراً مشخص شده است که گاهی سلدان به ویژه زمانی که با برخی آنتی بیوتیکها مصرف شود منجر به تسریع ضربان قلب می شود. معمولا به همراه انتی هیستامین از داروهای ضداحتقان (دکونژستان) استفاده می کنند.

 

در درمان تب یونجه، آنتی هیستامینها آثار تحریکی هیستامینها را برطرف می کنند و دکونژستانها مجاری متورم بینی را باز می کنند و امکان تنفس آزادانه را فراهم می کنند. اما ممکن است مصرف مداوم داروهای ضداحتقان باعث سردرد، تحریکپذیری و گیجی شود.

 

به علاوه زمانی که بدن به ضداحتقانها وابسته شود، ممکن است قطع آنها باعث برگشت علائم شود، به عبارتی به هنگام قطع مصرف.این داروها، آبریزش بینی بیش از هر وقت دیگری رخ خواهد

 

 

در مورد درمان تب یونجه، بدون اتکاء به داروها و عوارض جنبی احتمالی آنها، چه می توان کرد؟

 

تنها راه حل مؤثر و کاملی، نظیر سایر حساسیتها، دوری از الرژنها (مواد حساسیت زا) است. البته برای اغلب افراد که قادر به تغییر محل زندگی خود نیستند، این امر غیرممکن است. خوشبختانه، روش معقول تر و طبیعی تری وجود دارد که به رفع علائم کمک میکند و به شما امکان میدهد که با آلرژیهای خود کنار بیایید.

 

اولین چیزی که در درمان تب یونجه باید بررسی کنید، احتمال وجود آلرژیهای پنهان غذایی است که ممکن است باعث تشدید الرژیهای استنشاقی شوند. برخی از بیماران که دچار مشکلات جدی ناشی از تب یونجه می شوند، با حذف شیر و پنیر از رژیم غذایی خود از شر علائم همیشگی راحت می شوند. محصولات لبنی، منابع شایعی برای آلرژیهای پنهان غذایی هستند.

 

علت تب یونجه هرچه باشد، چند مکمل طبیعی وجود دارد که با مصرف آنها میتوانید به میزان چشمگیری علائم خود را تخفیف دهید و به درمان تب یونجه ادامه دهید. مصرف چهار مکمل غذایی را توصیه می کنیم و بیماران در بسیاری از موارد بهبودی قابل توجهی پیدا می کنند

 

ویتامین C در کنار سایر مواد، آنتی هیستامین طبیعی است و به نظر میرسد برخی از افراد مبتلا به حساسیت، بیش از دیگران به این ویتامین نیاز داشته باشند. برای مشاهدهٔ بهترین نتایج، باید این ماده در درمان تب یونجه ، به مقدار نسبتا زیاد در طی فصل الرژی مصرف کرد.

 

ثابت شده است، بیوفلاونوئیدها که ارتباط نزدیکی با ویتامین C دارند، خواص ضد حساسیتی دارند. بیوفلاونوئیدها بیش از همه در گوشت، پوست و آب پرتقال، لیمو و گریپ فروت وجود دارند.

 

راه سادهٔ تهیهٔ این مواد آن است که پوست پرتقال یا لیمو را به صورت نوارهایی درآورید و آنها را با مقداری عسل بپزید تا نرم شوند و روزانه یک تا دو قاشق چایخوری از آن را میل کنید. بیوفلاونوئیدها را ویتامین C حاوی بیوفلاونوئید بخرید..

 

اسیدپانتوتنیک، یکی از ویتامینهای گروه B، به ویژه در برطرف کردن علائم تب یونجه و درمان تب یونجه حائز اهمیت است. در برخی از افراد، آبریزش بینی، با مصرف یک نوبت اسیدپانتوتنیک ظرف نیم ساعت کاملاً برطرف می شود. این مطالب در همهٔ موارد صادقی نیست، اما در افرادی که نتیجه بخش است، معجزه می کند. مصرف روزانهاسید پانتوتنیک را به همراه ویتامین B کمپلکس به شما توصیه می کنم.

 

روغن گل پامچالی که اثر ان در مقابله با احتقان نایژهای به اثبات رسیده مادهٔ طبیعی دیگری است که همین اواخر توجه زیادی را به خاطر قدرت ضدالتهابی قوی اش جلب کرده است و در درمان تب یونجه موثر است

 

مصرف روزانه سه نوبت روغنگل پام چال را توصیه می کنیم.

 

دو اقدام طبیعی دیگر نیز در درمان تب یونجه قابل اجراست. شواهد فراوانی وجود دارد که سالیسی الانها، که در برخی از غذاها و نیز آسپیرین و فرآورده های ایبوپروفن وجود دارند، انزیمی را که در مقابله با بسیاری از کسالتها از جمله علائم تب یونجه نقش دارد مهار می کنند.

 

برخی افراد، به خصوص نسبت به سالیسیلاتها، حساسیت دارند. این مواد (سالیسیلاتها) در برخی از داروهای بدون نسخه و نیز بطور طبیعی در بادام، سیاب، زردالو، تمشک، گیلاس، خیار، ترشی ها، کشمش بی دانه، توت سیاه، انگورفرنگی، انگور، انواع کشمش، شلیل، پرتقال، هلو، آلو، آلو خشک، توت فرنگی و گوجه فرنگی وجود دارند. بیماران مبتلا به تب یونجه توصیه می شود که از سالیسیلات موجود در غذاها و داروها پرهیزکنند و رژیمی کم چربی در پیش بگیرند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.