پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

کپسولهای ژل آلوورا مفید در درمان یبوست

0

در مقاله قبل از سایت زیگیل در قسمت سلامت برای شما از نشانه های یبوست صحبت کردیم..در این مطلب از درمان یبوست به روش های ساده صحبت می کنیم ..

 

 

درمان یبوست در منزل :

 

علا وه بر تاثیر بسیار زیاد سبوسها در درمان یبوست ،می توان به موارد دیگر نیز اشاره کرد

کپسولهای ژل آلوورا را نیز در درمان یبوست می توان از فروشگاههای مواد غذایی طبیعی تهیه کرد. این کپسولها راه طبیعی و مناسب دیگری برای رفع یبوست هستند. بسیاری از افراد از این جهت به یبوست مبتلا می شوند، که اب کافی نمینوشند.

 

معدودی از بیماران با دقت و وسواس به توصیه های دکتر ها در مورد کاهش کافئین و سوداهای رژیمی توجه می کنند اما فراموش می کنند آب کافی بنوشند و به همین جهت دچار یبوست می شوند.

 

باید روزی چهار تا شش لیوان آب بنوشید. در صورتی که معمولاً این مطلب را فراموش می کنید یک بطری بزرگ سودا یا آب معدنی کنار میز یا در دسترس خود قرار دهید و طی روز مرتباً از آن بنوشید و به درمان یبوست خود کمک کنید  .

بسیاری از افراد پرمشغله به خاطر تغییر رویه های معمول نظیر سفر کاری، شغل جدید، تغییر محل و وقایع مشابه دچار یبوست می شوند زیرا آن قدر ذهنشان مشغول می شود که فرصت توالت رفتن را پیدا نمی کنند.

 

به منظور نظم دادن به اجابت مزاج خود باید به دستگاه بدن خود فرصت کافی بدهید تا وظیفه اش را به درستی انجام دهد. باید به طور منظم به توالت بروید و سعی کنید رودهٔ خود را به تحرک وادارید. منظور من این نیست که فشار وارد کنید، این کار باعث ایجاد بواسیر میشود. بلکه باید هر روز حداقل چند دقیقه (ترجیحا پس از صبحانه) به توالت برویداد و به رودهٔ خود اجازهٔ تحرک بدهید و روند درمان یبوست را تند کنید .

 

گاهی نوشیدن یک نوشیدنی داغ، و بلافاصله به دنبال آن، یک نوشیدنی سرد، از طریق تحریک انقباضات روده، به درمان یبوست کمک می کند.

 

همچنین به خاطر داشته باشید در صورتی که احساسی دفع فوری به شما دست داد، نباید به آن بی توجهی کنید. این کار دلیل مسلم دیگری برای ایجاد یبوست است. ورزش منظم عادتی است که به رفع یبوست کمک میکند.

 

تنها بیست دقیقه پیاده روی چهار تا پنج روز در هفته به تغییر فاحشی  دردرمان یبوست منجر می شود. ورزش منظم نیز نظیر افزودن فیبر به رژیم غذایی، به پیشگیری از شماری از بیماریها و تأمین سلامتی عمومی کمک می کند.

 

ورزش کل دستگاههای بدن را به فعالیت مؤثرتر وامی دارد و به حرکت سریعتر غذا در روده ها کمک می کند. سرانجام، ذکر این مطلب ضروری است که در صورتی که به طور ناگهانی دچار یبورست شده اید و حتی قادر به دفع گاز نیستید و به درد شکمی و دل چنگه دچار شده اید، باید زود به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است به انسداد روده د چار شده باشید که مستلزم اقدام فوری است.

 

نسخهٔ طبیعی درمان یبوست:

 

از وجود فیبر کافی در رژیم غذایی مطمئن شوید، مقدار زیادی میوه و سبزی و نیز غلات سبوس دار مصرف کنید.

 

به رژیم غذایی خود سبوس اضافه کنید. بدین منظور سبوس خشن آسیاب را توصیه می کنم. با یک قاشق غذاخوری در صبح شروع کنید و به تدریج هرچند روز یک بار یک قاشق غذاخوری اضافه کنید تا به نتیجهٔ مطلوب دست پیدا کنید.

 

دردرمان یبوست می توانید ان را با اب میوه یا ماست مخلوط کنید یاروی غلات بپاشید. در صورتی که سبوس باعث ایجاد گاز و نفخ شدید می شود  میزان مصرف ان را کاهش دهید و یا از مادهٔ زیر استفاده کنید

 

فیبر پسیلیوم که یک مادهٔ حجیم کنندهٔ مدفوع است. از دستورهای قوی بسته بندی پیروی کنید و به میزان کافی اب به همراه ان بنوشید. از یک قاشق چاى خورى در یک لیوان آب شروع کنید و در صورت لزوم میزان ان را تا دو قاشق چایخوری در روز افزایش دهید.

 

مقدار زیادی مایعات بنوشید: چهار تا شش لیوان در روز.
عادات بهداشتی دفع مدفوع را در پیش بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.