پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آنچه باید در مورد اگزما ، این حساسیت خارش دار بدانید

0

کهیرهای حساسیت اگزمایی، قرمز، خشک، ملتهب، و خارش آور هستند و می توانند زندگی را مصیبت بار کنند. دلتان می خواهد آنها را بخارانید، اما میدانید که نمیتوانید چون خاراندن فقط بدترشان می کند. خبر خوب اینکه اگزما معمولا با بالارفتن سن بهتر می شود. از هر پنج کودک، یک نفر دچار اگزما می گردد، اما بیشتر از نصف آنان تا رسیدن به سن بلوغ بهبود مییابند. علاوه بر این، اغلب افراد با درمان پزشک و برنامه ریزی مناسب در منزل می توانند اگزمای خود را مهار کنند.
حساسیت های تماسی عامل نوعی اگزما به نام التهاب تماسی پوست هستند. کهیرهایی حاد و قرمز رنگ که وقتی پوست شما با چیزی که به آن حساسیت دارید – مثل دگمه های فلزی روی پارچهٔ جین- ظاهر می شوند. اگر این کهیرها فقط در یک قسمت باشند، احتمالاً به خاطر آن است که همان جا با عامل حساسیتزا تماس پیدا کرده؛ بنابراین باید پوست خود را از تماس مستقیم حفظ کنید. به عنوان مثال در مورد دگمه های پارچه های جین می توانید روی انها را با لاک ناخن بپوشانید تا مانع بروز کهیر شوید.

 

 

آگاهی علمی در خصوص اگزما :

 

 

به گزار ش سایت زیگیل هیچ کس نمیداند چه عاملی موجب حساسیت اگزما یی می شود؛ می تواند ارثی باشد، اما به نظر می رسد به حساسیت ها مربوط است و به تغییر میزان هورمون و دستگاه ایمنی ارتباط دارد. تنش عصبی هم مؤثر است. زیرا تنش بر دستگاه ایمنی تأثیر می گذارد و در نتیجه ظاهراً وقتی تحت فشار عصبی هستید، اگزمایتان حادتر می شود. اگزما با بسیاری از سایر بیماری های مربوط به دستگاه ایمنی تداخل دارد و اغلب همراه با آسم است. با این همه، یقیناً شما نمی توانید اگزما را از کس دیگری بگیزید.
گاهی اوقات امکان دارد عواملی که موجب ظهور اگزما می شوند را شناسایی کرد. این عوامل می توانند محیطی باشند، مثل شوینده ها و پارچه هایی خاص که پارچهٔ پشمی یکی از آنها است. محلول های معطر پوستی، به خصوص آنهایی که حاوی لائولین” هستند و انواع عطر، تنش عصبی و تب بالا هم موجب بروز اگزما می شوند و برای بعضی مبتلایان، انواع خوراک ها عامل اگزما است. همه نوع گندم، لبنیات، تخم ماکیان، مرکبات و بادام زمینی در بروز اگزما سهم دارند و هر یک باید حدود یک تا چهار هفته از رژیم غذایی حذف گردند تا شاهد علایم بهبودی باشید و حتی اگر بهبود یافتید، باز هم پس از چهار هفته شروع به خوردن آنها کنید تا ببینید آیا دوباره بدتر خواهید شد یا خیر که اگر چنین باشد اطمینان خاراندن، اگزما را حادتر می کند. بنابراین درمان، بیشتر برای رهایی از خارش است.

 

 

انواع گوناگون کرم هایی وجود دارند که میتوان به کار برد، از جمله نرم کننده های ساده برای مرطوب نگاه داشتن پوست. این کرم ها را باید همیشه مصرف کرد، نه فقط زمانی که اگزما عود می کند. التهاب و عفونت با پمادهای استروئید و آنتی بیوتیک درمان میگردد. گاهی مبتلایان از مصرف پمادهای استروئید نگران می شوند، اما مصرف کوتاه مدت آنها بی ضرر است که می توانید در این باره با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید. داروهای استروئیدی – – .نیز تجویز می شوند که وقتی زیر نظر پزشک باشند، خطری ندارند.

 

خوردنیهای مفید  :

 

 

 

برای پخت غذا به جای روغن های خوراکی گیاهی از روغن زیتون استفاده کنید تا از ایجاد ترکیب التهابی موسوم به اسید آراشیدونیک که ممکن است اگزما را شدیدتر کند، پرهیز نمایید. . خوردنیهای قابل پرهیز اسید آراشیدونیک در انواع گوشت قرمز، زردهٔ تخم مرغ و شکر وجود دارد. بنابراین مصرف این نوع خوراکی ها را حذف نمایید. چنانچه گمان می کنید مصرف گندم، لبنیات، انواع تخم ماکیان، مرکبات یا بادام زمینی علائم بیماری را تشدید می کنند، یادداشتی روزانه فراهم آورید و با پرهیز از آنها برای مدتی منتظر هر نوع بهبودی باشید. حس این که کاری مثبت انجام می دهید، از نظر سلامت روحی مؤثر است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.