پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

ورزش مهمترین عامل در درمان بیماری افسردگی

0

در این مطلب از سایت زیگیل برای شما از چگونگی درمان بیماری افسردگی صحبت می کنم…با ما همراه باشید

 

 

روش های درمان بیماری افسردگی :

 

در موارد افسردگی شدید، مشاوره با متخصص آگاه بسیار اهمیت دارد. بسیاری از نسخه های ضدافسردگی و درمان بیماری افسردگی که به دست پزشکان عمومی، که مسئول اولیهٔ بیماران هستند، نوشته می شود، از دست کسانی است که برای تجویز داروی صحیح، مقدار مناسب دارو و طول دورهٔ درمان درست تجربه کافی ندارند.

 

در صورتی که بیمار از درمان بیماری افسردگی سود نبرد، به غلط تصور می کند که دارو کارایی لازم را نداشته است. اغلب بیماران مبتلا به افسردگی شدید به شکلی کاملاً موفقیت آمیز قابل درمان با دارو، روان درمانی یا ترکیبی از این دو هستند. زمانی که بیماری به دست یک متخصصی حرفه ای درمان می شود، اقدامات زیر که مفید بودنشان ثابت شده است، قابل اجرا هستند.

 

به علاوه، بسیاری از موارد خفیف ہیماری نیز برای درمان بیماری افسردگی از راه اتخاذ یک برنامهٔ تغذیهٔ معقول و بدون استفاده از داروها را در صورتی که به افسردگی مبتلا هستید، چه به صورت خفیف و چه به شکل شدید، باید مطمئن شوید که به اندازهٔ کافی مواد مغذی مصرف می کنید.

 

اغلب مبتلایان به افسردگی به طور نامرتب غذا میخورند و تغذیهٔ ناکافی عملاً افسردگی آنها را تشدید می کند و به درمان بیماری افسردگی کمکی نمیکند. کمبود ویتامینهای B۱۲ B۶ ،B۲ ،B۱ و ویتامین C به فراوانی در افراد مبتلا به اختلالات هیجانی دیده می شود.

 

استفاده از ترکیب ویتامین و مواد معدنی برای درمان بیماری افسردگی ، باید بخشی از برنامهٔ معمول روزانه شما باشد برخی از افرادی که به طور دائم به علائم خفیفب افسردگی مبتلا هستند، ممکن است به کمبود قند خون یا هیپوگلیسمی دچار باشند و نیازی به دارو نداشته باشند

 

بسیاری از بیماران مبتلا به افسردگی خفیف را مشاهده کرده ایم که دارای قند خون پائین هستند و مرتب از مواد شیرینی استفاده می کنند (گاهی این بیماران خود را معتاد به شیرینی معرفی می کنند) و بیش از حد کافئین مینوشند.برای درمان بیماری افسردگی این افراد نیاز دارند که در ساعات معین ، مقدار مشخصں غذا بخورند، در ناهار و شام از غذای پروتئینی استفاده کنند و کافئین، قند و کربوهیدراتهای صاف شده را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

 

مادهٔ معدنی کروم نیز در کنترل قند خون پائین و درمان بیماری افسردگی بسیار مؤثر شناخته شده است.

 

برخی از افراد دارای آلرژیهای پنهان غذایی هستند که ممکن است به صورت علائم ذهنی نظیر افسردگی تظاهر یابد. در یک تحقیق، مشخص شد که بروز آلرژی در گروهی از بیماران مبتلا به افسردگی در حدود ۳۳ درصد بوده است، در حالی که این میزان در گروه شاهد (بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی) فقط ۲ درصد بوده است.

 

دیگری نشان داد ۸۵ درصد افراد گروهی از کودکان و بزرگسالان مبتلا به افسردگی، دچار آلرژی بودند.

 

گندم شایعترین علت افسردگی در افرادی است که به آن حساس هستند. اگر از تب یونجه، حساسیت به گردوغبار یا حیوانات خانگی رنج می برید، حساسیتهای غذایی ممکن است در ایجاد علائم (افسردگی) شما نقشی داشته باشند

 

نقش دو نوع اسیدآمینه در کمک به درمان بیماری افسردگی در مبتلایان افسردگی ثابت شده است. یکی از آنها «تیروزین ” است. افسردگی را با کاهش فعالیت یکی از ناقلهای عصبی به نام نوراپینفرین مرتبط دانسته اند.

 

اما سنتز نوراپینفرین تحت تأثیر پیش ساز اسید آمینه ای آن، یعنی تیروزین است. تیروزین (و درنهایت نوراپینفرین) به ایجاد خلق مثبت و نیز ایجاد انگیزه و تحرک کمک می کند

 

بیماران افسرده ای که تحت درمان با تیروزین قرار گرفته بودند ظرف یک هفته بهبودی قابل توجهی در شکل خواب، خلق، میل جنسی و سایر الگوهای فیزیولوژیک و روانی نشان دادند. .

 

اسیدآمینهٔ دیگری که به افراد افسرده کمک می کند، دی – فنیلآلانین است که در متابولیسم اپینفرین نیز نقش دارد. دی – فنیل الانین در کبد به تیروزین تبدیل می شود و در درمان بیماری افسردگی مفید است

 

گاهی ورزش عامل مهمی در درمان بیماری افسردگی است. اغلب بیماران افسرده از نظر فیزیکی شرایط مطلوبی ندارند. پزشکی گزارش داده است که درمان بیماری افسردگی در مردان مبتلا به افسردگی، که از درمانهای استاندارد دارویی و روان درمانی نتیجه نگرفته بودند، با برنامه های ورزشی به موفقیت دست یافته است.

 

از آنجا که این مردان، صبحها بدترین احساس را داشتند، ورزش بلافاصله پس از برخاستن از خواب آغاز می شد. برخی از این بیماران روزانه نیم ساعت با دوچرخه های ثابت کار می کردند و بعدازظهرها نیز نیم ساعت بآهستگی می دویدند.

 

بقیه آنها روزانه ۳ مایل پیادهروی تند انجام می دادند. آنگاه هر دو گروه از دارو درمانی نتیجه گرفتند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.