روانشناسیسلامت

هیدرژین در درمان آلزایمر بی اثر است

در مطلب قبلی در مورد علل به وجود آمدن بیماری آلزایمر در سایت زیگیل برای شما صحبت کردیم…در این مقاله در مورد روش درمان آلزایمر و کنترل آن برای شما بیشر توضیح م دهیم..

 

 

درمان آلزایمر چگونه است :

 

برای بیمار مبتلا به بیماری آلزایمر چه می توان کرد؟ متأسفانه، هیچ نوع درمانی، چه از نوع طبیعی و چه غیر آن برای درمان آلزایمر یافت نشده است. تنها داروی تصویب شده جهت درمان این بیماری نیز اخیراً بی اثر شناخته شده است. هیدرژین (یازدهمین داروی پرمصرفی که در دنیا تجویز می شود) براساس تحقیقی که در مجلهٔ پزشکی نیوانگلند ۵ چاپ شده است، منجر به اختلالات ادراکی می شود..که احتمالا ناشی از تاثیر سمی مستقیم آن یا تسریع پیشرفت بیماری آلزایمر است.

 

اما برای کمک به قربانیان بیماری در به تأخیر انداختن سیر پیشروندهٔ بیماری قدمهای بسیار مؤثری می توان برداشت. مهمتر آنکه شاید بتوان به بیمارانی که از مراحل بسیار اولیهٔ بیماری رنج میبرند کمک کرد تا بروز علائم و نشانه های بیماری را به تعویق اندازند. تمام این قدمها به علل مختلف بیماری بستگی دارد و تلاشهایی در جهت اصلاح فعالیتهای تضعیف شده یا به تأخیر انداختن فرایند تخریب سایر فعالیتهاست.

 

بسیاری از مبتلایان به آلزایمر دارای سطوح بسیار پائینی از ویتامین B۱۲ هستند و برای دردست نبودن نسخه ی قطعی درمان آلزایمر یا منتزل آن این مساله مهم است

 

از آنجا که ازمایشهای خون معمولی اغلب این کمبود را نشان نمیدهند، درمان تکمیلی با ویتامین B۱۲ برای بیماران آلزایمر با شک و تردیدهایی توأم بوده است. اما حقیقت ان است که برای ایجاد علائم لازم نیست کمبود این ویتامین به حدی باشد که درازمایش خون مشخص شود.

 

به علاوه گاهی علی رغم کمبود شدید این ویتامین در سایر بافتها، سطح آن در خون تغییری نمی کند. کمبود B۱۲ با علائمی از قبیل افسردگی، اختلال حافظه، گم گشتگی و استحاله سیستم عصبی همراه است که همگی در بیماری آلزایمر نیز دیده می شوند.

 

گرچه نقش مسمومیت با الومینیم در ایجاد بیماری الزایمر و درمان آلزایمر مورد بحث و اختلاف نظر بوده است، شواهد فراوانی وجود دارد که ارتباط میان این دو را نشان میدهد. اتوپسی مغز بیماران مبتلا به آلزایمر نشان دهندهٔ سطوح بالای آلومینیم و نیز سیلیسیم است.

 

دلیل بسیار قانع کننده ای مبنی بر نقش آلومینیم در بیماری آلزایمر آن است که بیمارانی که تحت دیالیز کلیوی قرار می گیرند، اغلب دچار زوال عقل دیالیزی می شوند که در نتیجهٔ تأثیر مشکوک کاربرد داروهای ضد اسید معده (که حاوی آلومینیم هستند) و غلظت بالای الومینیم است که در دیالیز استفاده می شود همهٔ ما مقدار فراوانی آلومینیم مصرف میکنیم.

 

بارانهای اسیدی منجربه استخراج آلومینیم خاک و ورود آن به اب اشامیدنی می شود. الومینیم در افزودنیهای غذایی به فراوانی به کار میرود. از نوشابه های بسته بندی شده در آلومینیمی گرفته تا شامپوهای ضدشوره، حاوی مقادیر مشخصی از آلومینیم هستند.

 

هرچند حذف کامل آلومینیم از رژیم غذایی میسر نیست، بهتر است برای درمان آلزایمر تا انجا که امکان دارد از منابع آلومینیم دوری شود که شامل مواد زیر است:

 

الومینیم موجود در منابع غذایی

داروهای ضد اسید معده: بسیاری از این داروها حاوی هیدروکسید آلومینیم میباشند که نوعی نمک الومینیم است، توصیه می شود از مصرف داروهای ضد اسیدی که حاوی الومینیم هستند در درمان آلزایمر خودداری کنید. هنگام خرید این داروها با تجویز پزشک از فقدان الومینیم در داروی مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

 

بعضی از فرمولهای شیمیایی آسپیرین تا میزان ۸۸ میلی گرم آلومینیم در هر دوز.دارند. پیش از استفاده از دارو برچسب آن را مطالعه کنید

 

برخی از داروهای ضداسهال نیز تا میزان ۶۰۰ میلی گرم نمک آلومینیم دارند، در این موارد نیز مطالعهٔ برچسب دارو توصیه می شود رادیکالهای ازاد ترکیبات شیمیایی ناپایداری هستند که با سایر ترکیبات پایدار واکنش انجام می دهند و در نتیجهٔ منجر به نوعی واکنشهای زنجیرهای می شوند که باعث اختلال و نهایتاً تخریب سلولها و متعاقب آن بافتهای بدن می شود.

 

تخریب ناشی از رادیکالهای آزاد بعنوان علت بسیاری از بیماریها از جمله آلزایمر شناخته شده است. البته بدن دارای یک سیستم طبیعی است که میتواند این رادیکالهای آزاد را غیرفعال کند. اگر چنین نبود، بافتهای بدن به سرعت از کار می افتادند.

 

برخی از ویتامینها، مواد معدنی و آنزیمها به این رادیکالها متصل می شوند و آنها را بی خطر تشکیل میدهند. بسیاری از مردم مبتلا به کمبود برخین از این ویتامینها و مواد معدنی تند و چنین تصور می شود که کمبود این مواد ممکن است نهایتاً به تخریب شدید بافتهای مختلف بدن به واسطه رادیکالهای ازاد شود و باعث ایجاد بیماریهایی نظیر آترواسکلروز، آرتریت روماتوئید، آسم ،مولتیپل اسکلروز سرطان پیری زودرس و بیماری آلزایمر شود.

 

بررسیهای چندی در مورد درمان آلزایمر ثابت کرده است که بیماران مبتلا به آلزایمر دچار کمبود ویتامینهای ضداکسیداسیون است که احتمالا منجر می شود سلولهای مغزی این بیماران بیشتر در معرض تخریب ناشی از ضداکسیداسیون تا حدی در محافظت از بیماری آلزایمر مؤثر است.

 

مواد مواد معدنی ضد اکسیداسیونی است که حاوی ۵۰ میلی گرم از ویتامینهای خانوادهٔ B به همراه ویتامین C، ویتامین E، بتا کاروتن و سلنیوم باشد. برخی عصارهٔ گیاهی بنام گینکگو بیلو با را در تسریع انتقال اطلاعات در سلولهای عصبی (سیستمی که در سیر بیماری آلزایمر دچار اختلال میشود) مؤثر دانسته اند.

 

برخی تحقیقات ثابت کرده است که مصرف مکملهای غذایی حاوی گینکگو بیلوبا به بیماران دچار آلزایمر کمک می کند تا از نظر عملکرد و هوشیاری و درمان آلزایمر مفید است

 

 

نسخهٔ طبیعی درمان آلزایمر :

تمام علل احتمالی علائم شبه الزایمر را نظیر آنچه گفته شد، بررسی کنید تا مطمئی شورید مشکلات موجود ناشی از تداخل دارویی، فشارخون بالا،عفونتها، اختلال عملکرد تیروئید یا تومور مغزی نیستند.

 

برای درمان آلزایمر حذف آلومینیم مصرفی: از تمام منابع احتمالی آلومینیم شامل مواد غذایی، داروهای ضد اسید معده، برخی از انواع اسپیرین و نیز بعضی داروهای ضداسهال اجتناب کنید.

 

علاوه بر مکملهای غذایی روزانهٔ خود از مواد زیر در کنترل و درمان آلزایمر استفاده نمائید:

 

ه ویتامین C : روزانه ۱۰۰۰ میلیگرم

 

ویتامین E : روزانه ه به ۴ واحل

 

بتا کاروتن : روزانه ۱۰/۰۰۰ واحد

 

سلنیوم : روزانه ۵۰ میکروگرم ه ویتامین B۱۲ : روزانه ۱۰۰۰ میکروگرم ه گینکگو بیلوبا : ۴۰ میلی گرم، سه تا چهار بار در روز ه کولین : ۶۵۰ میلی گرم، سه بار در روز

 

روی : روزانه ۵۰ میلی گرم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.