سلامت

درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب با گیاهان

ضعف اعصاب مشکلی است که به دلیل سختی های زندگی به سراغ خیلی افراد می اید. گاهی ما به شدت عصبی می شویم و حوصله هیچ چیز را نداریم. نه ارامش داریم و نه اخلاقمان درست و حسابی است. در این هنگام باید ضعف اعصاب خود را درمان کنیم تا خود ما و دیگران آزار نبیند. در این بخش برخی روشهای گیاهی ضعف اعصاب را به شما معرفی می کنیم.

درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب
درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب با گل گاوزبان

درمان ضعف اعصاب با طب سنتی

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل دمنوش گل گاوزبان برای درمان ضعف اعصاب و ارامش بسیار توصیه شده است. همچنین دم کرده برگ و گل درخت نارنج برای تقویت اعصاب استفاده می شود.

برای درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب میتوانید از روغن تخم کدو ، روغن نخود ، انجیر ، خرما ، خرفه ، شربت گل سرخ ، هویج  و … استفاده کنید. همچنین استفاده از خوراکیهایی مثل کاهو ، پونه ، روغن زیتون ، سوپ سیر ، بلوط ،  به ، زردآلو ، روغن بادام شیرین و … برای درمان ناراحتی های اعصاب به شما توصیه می شود.

برای درمان ضعف اعصاب میتوانید بیست گرم بومادران را در یک لیتر آب دم  کنید. وقتی خوب دم کشید ان را میل کنید. همچنین دم کرده دارچین برای تقویت اعصاب مفید است.

یک روش دیگر برای رفع ناراحتی اعصاب استفاده از بیست و پنج تا سی گرم ترخون است. این مواد را باید در یک لیتر آب جوش دم کنید و سپس ان را بنوشید. همچنین مصرف زعفران میتواند به تقویت اعصاب شما کمک کرده و شما را ارام کند.

مالیدن روغن سیاه دانه بر کمر ، برای تقویت اعصاب و تسکین اعصاب مناسب است. عرق بهار نارنج ، خرفه و عرق طارونه و … موجب تقویت اعصاب و درمان ضعف اعصاب خواهند شد. مصرف خوراکیهایی مثل سماق ، سیب ترش و سرکه و … برای درمان ضعف اعصاب اصلا توصیه نمی شود.

درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب
درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب با زعفران

روشهای گیاهی دیگر برای درمان ضعف اعصاب و ناراحتی های اعصاب

برای تسکین اعصاب و درمان ضعف اعصاب می توانید ۴ گرم بومادران را در ۲۰۰ سی‌سی آب‌جوش  حدودا ۲۰ دقیقه دم‌ کنید. سپس روزی ۳ فنجان از آن را همراه عسل به مدت یک هفته بخورید. برای تقویت اعصاب ۱۰ گرم ترخون را در ۳۰۰ سی‌سی آب جوشانده روزی سه فنجان میل شود.

برای درمان ضعف اعصاب و هیجان و اضطراب ۵۰ گرم بادام سائیده با ۵۰ گرم شکر در۵۰۰ سی‌سی آب مخلوط نموده یک استکان ۴ بعدازظهر و یک استکان آخر شب میل شود.

۵۰ گرم بادام‌ زمینی و یک قاشق عسل با آب هویج میتواند افراد بی حوصله را بهتر مند. میوه به و مربای به همراه صبحانه برای تقویت اعصاب و درمان ضعف اعصاب مفید است.

همچنین طبق اطلاعات بدست امده دمکرده برگ درخت به آرام بخش بوده و ناراحتی های اعصاب را درمان می کند. برای اینکار کافیست ۲ گرم از آن را در ۱۰۰ سی‌سی آب‌جوش ۲۰ دقیقه دم کنید. بعد از اینکه ان را صاف کردید میتوانید با عسل شیرین بنوشید.

میوه پرتقال برای تقویت‌ کننده اعصاب توصیه می شود. دمکرده گل‌ها و شکوفه‌های پرتقال آرام بخش است ۲ گرم با ۱۰۰ سی‌سی آب‌جوش دم‌کرده میل شود.

خوردن خربزه باعث نشاط و فعالیت اعصاب می شود. همچنین خوردن خرما باعث سرزنده نگاه داشتن سلولهای عصبی می‌شود و برای تقویت اعمال فطری مفید است.

برای درمان ضعف اعصاب از ریواس کمک بگیرید. همچنین سیر میتواند در این ایام شما را ارام کند. عرق شنبلیله تقویت کننده اعصاب است. میتوانید ۵ بعدازظهر نصف استکان از ان را بخورید.

درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب
درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب با بهار نارنج

نکته های دیگر برای درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب

پیاده روی و ورزش برای اعصاب عالیست. مخصوصا اگر در هوای ازاد و با شنیدن صدای اب و پرندگان و … باشد. واقعا این پیاده روی حال شما را دگر گون میکند.

سعی کنید به مشکلات و اینده فکر نکنید. فقط با تلاش و توکل به اهدافتان نزدیک شود. مطمین باشید خدای امروز فردا هم هست.

قران و دعا بخوانید. از نظر روانشناسی ثابت شده که خواندن قران و دعا بسیار ارامش بخش است.

خودتان تمرین صبور بودن کنید. سعی کنید در برابر مشکلات قوی باشید. بیشترین کسی که میتواند به شما کمک کند خودتان هستید. از خدا هم کمک بگیرید.

امیدواریم از این بخش از مجله اینترنتی زیگیل درباره درمان ضعف اعصاب و تقویت اعصاب بهره کافی را برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.