پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

کانتاس، یک برند بین المللی مطرح در صنعت هوانوردی جهان

1

همانطور که می دانید شرکت های هواپیمایی زیادی در دنیا فعالیت می کنند؛ شرکت هایی که باعث تسهیل در جابه جایی راحت مسافران به اقصی نقاط دنیا شده اند. امروزه شرکت های معروف هواپیمایی یا غول های صنعت هوایی تمام دنیا را پوشش می دهند و کمتر جایی از این کره خاکی هست که به آن دسترسی نداشته و پرواز نداشته باشند.

شرکت هواپیمایی کانتاس

این شرکت ها باعث حمل و نقل آسان و جابه جایی سریع ما انسان ها شده اند؛ مسافت هایی که پیمودن آن ها در گذشته روز ها نه، بلکه ماه ها طول می کشید! اما حالا در طی تنها چند ساعت، این مسافت های طولانی هم طی می شوند و شما در طول چند روز می توانید چند بار این کره خاکی را دور بزنید و از نقطه ای به نقطه دیگر سفر کنید.

گفتیم که ایرلاین های متعددی در دنیا وجود دارند که این خدمات را به مشتریان ارائه می دهند، اما تنها چند شرکت شاخص وجود دارد که تاثیر زیادی بر رشد این صنعت هوایی گذاشته اند و به نوعی می توان گفت نقطه عطفی در تاریخ این صنعت بوجود آورده اند؛ شرکت هایی که با فاصله زیاد از دیگر رقیبان خود به خدمات دهی به مشتریان و رفع نیازهای آن ها پرداخته اند و قطعا نام آنها را بیش از سایر شرکت ها شنیده اید.

شرکت هواپیمایی کانتاس

در ادامه به بررسی یکی از این شرکت های هواپیمایی موفق خواهیم پرداخت و سعی می کنیم علل پیشرفت آن را پیدا کنیم تا با الگو برداری درست از آن به پیشرفت صنعت هوایی کشور خود اقدام کنیم و نقاط ضعف این شرکت ها را مرتفع سازیم.

احتمالا نام کانتاس به گوشتان خورده است؛ شرکت هواپیمایی که در سال ۱۹۲۰ میلادی در استرالیا تاسیس شد. این شرکت که در حقیقت بزرگترین شرکت هواپیمایی این قاره پهناور است، دارای تعداد زیادی هواپیمای مسافربری و باربری می باشد.

کرو پروازی کانتاس

پایگاه مرکزی این شرکت در شهر آلاید استرالیا واقع شده است. نماد این غول هواپیمایی برگرفته از فرهنگ این قاره کهن است و هارمونی جالبی با طبیعت این قاره دارد. همانطور که مشاهده می کنید، کانگرو لوگوی این شرکت است که شما با دیدن آن به هویت این برند پی خواهید برد؛ چراکه استرالیا به کشور کانگروها معروف است! با این تفاسیر مشخص است که مدیران این شرکت هواپیمایی توانسته اند به خوبی بر روی برندینگ کانتاس کار کنند.

شرکت هواپیمایی کانتاس

شرکت هواپیمایی کانتاس همه روزه پرواز های زیادی به تمام نقاط دنیا انجام می دهد که در حال حاضر به بیش از ۱۱۰ مقصد گوناگون در جهان پرواز های مسافربری و باربری را انجام می دهد. تا چند سال پیش و قبل از تعدیل تعدادی از نیروهای کانتاس، این شرکت هواپیمایی از وجود ۳۰ هزار پرسنل بهره می‌برد که چیزی نزدیک به ۹۰ درصد آنها در استرالیا مشغول به فعالیت بودند.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید کانتاس دومین شرکت با قدمت دنیاست! نکته جالب توجه دیگر در خصوص این ایرلاین رخ ندادن هیچ گونه حادثه ای پس از سال ۱۹۵۱ است که باعث شده این ایرلاین در صدر لیست امن ترین خطوط هوایی دنیا قرار بگیرد.

یکی از موارد مهمی که در خصوص کانتاس باید به آن اشاره کنیم این است که این ایرلاین در حال رقابت با دیگر رقبای مشهور خود دست به اقدام های جالبی زده است که می توان از این موارد به خلق ارزش برای مشتریان و مسافران اشاره کرد!

A380  هواپیمایی کانتاس

بگذارید این مسئله را بیشتر شفاف کنیم؛ همانطور که گفته شد این شرکت به دلیل تعداد زیاد پرواز های طولانی خود توجه زیادی به خدمات در طول پرواز دارد تا آنجا که حتی هواپیماهای A330 آن نیز دارای صندلی های تخت شو برای راحتی بیشتر مسافران هستند.

کانتاس که حالا یک برند هواپیمایی نمونه در سراسر جهان است، علاوه بر برخورداری از کابین ها و صندلی های راحت و خدمات غذایی وسیع خود، همواره سعی در برآورده کردن تمام نیازهای مسافران در طول پرواز داشت است؛ به شکلی می توان گفت که خدمه پروازی کانتاس هر چیزی را ممکن می کنند تا مشتریان سفری راحت و آسوده را تجربه نمایند.

کابین فرست کلاس هواپیمایی کانتاس

شایان ذکر است در همین اواخر شرکت هواپیمایی کانتاس علی‌رغم تمام موفقیت های خود با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم کرده است. در همین راستا مسئولان شرکت کانتاس اعلام کرده اند که دست به تعدیل نیرو خواهند زد و بنا بر آمار و ارقام منتشر شده این شرکت در سال ۲۰۱۳ زیانی بالغ بر ۲۷۱ میلیون دلار را متحمل شده است. با این حال این شرکت سعی دارد همچنان به خدماتی که به مشتریان عرضه می کند، خدشه ای وارد نشود. گفتنی است این شرکت خدمات منحصر به فرد و سرگرمی های جالب و بسیاری را برای مشتریان خود در طول پروازها فراهم نموده است.

وضعیت اقتصادی این شرکت به حدی در وضعیت بحرانی قرار داشت که چند سال پیش با وجود اینکه هواپیماهای A380 سفارش داده شده این شرکت آماده تحویل بودند، بدلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه این هواپیماها، تحویل آنها از ایرباس به تعویق افتاد!

بی جهت نیست که کانتاس، برند بین المللی استرالیا محسوب می شود. توصیه می کنیم در صورتی که قصد سفر به استرالیا را دارید، حتما با این شرکت پرواز کنید تا علاوه بر خاطرجمع بودن بابت موضوع امنیت، از امکانات بی نظیر کانتاس نیز برخوردار شوید.

بد نیست بدانید که شما برای سفر به استرالیا می توانید تجربه پرواز با هواپیماهای این شرکت یا بهتر بگوییم، این برند مطرح هواپیمایی را نیز داشته باشید. گفتنی است سالهاست این شرکت هواپیمایی پروازهای برنامه ای به تهران را در برنامه پروازی خود دارد. شما برای خرید بلیط هواپیما می توانید به وب سایت های اینترنتی گوناگون همچون سامانه سفرمی مراجعه کنید و با انتخاب هواپیمایی کانتاس نسبت به خرید بلیط های آن اقدام کنید و بصورت آنلاین نیز پرداخت خود را انجام دهید.

بد نیست این مسئله را هم بدانید که شما از طریق Safarme می توانید هتل های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و دیگر شهرهای ایران را در هر زمان دلخواه رزرو کنید و از تخفیف های پیشنهادی این سامانه نیز بهره مند شوید.

هدف از ارائه این مطلب بیان تلاش این شرکت های هواپیمایی و صاحبان این صنعت ها برای به روز بودن آن هاست. در بازار و صنعت امروز دنیا به جهت نزدیکی وضعیت رقابتی میان شرکت های مختلف صنایع گوناگون، همواره رقابت سختی در میان آنها وجود داشته است.

هواپیمایی کانتاس

ایرلاین های کشور ما نیز می توانند با ایجاد مزیت های رقابتی منحصر به فرد برای شرکت خود در پی ایجاد ارزش برای مسافران خود اقدام کنند. امروزه تکنولوژی به کمک ما آمده است و ما نیز به راحتی می توانیم خدمات خود را از این طریق به مشتریان معرفی کنیم؛ با این کار مشتری می تواند به راحتی رزرو بلیط داشته باشد، صندلی خود و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کند و کلیه درخواست هایی که از ما دارد را بیان کرده و ما به جای سرمایه گذاری در مسیر های غلط و اشتباه، با استفاده از این اطلاعات در سریع ترین زمان به نتیجه دلخواه خود می رسیم که آن ارائه بهترین خدمات به مشتریان و در کنار آن بدست آوردن منافع مالی برای شرکت است. به امید روزی به این هدف دست یافتنی و در دسترس برسیم.

منبع:http://www.e-idea.ir

 

1 Comment
  1. کیمیا says

    چه جالب… قبلا زیاد اسم کانتاس رو شنیده بودم و می دونستم با قدمت هم هست. اما واقعا این زیان ضررهایی که طی این سالها دیده موجب شده افت محسوسی تو اذهان عمومی حتی داشته باشه.
    البته از نقش پر رنگ هواپیمایی امارات و قطر ایرویز هم نباید غافل شد که خیلی از ایرلاین های بزرگ دنیا رو یه جورایی فلج کردن!
    ممنون از پست خوب تون….

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.