پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

بستن لوله زنان و روش جلوگیری از بارداری

0

بستن لوله زنان یکی از بهترین روش های بارداری است که به صورت دایمی انجام می شود . یکی دیگر از روشهای جلوگیری از بارداری بستن لوله ها در مردان یا وازکتومی است . از روشهای غیر دایمی جلوگیری از بارداری میتوان به انواع قرص های خوراکی و آمپول های یک ماهه یا ۳ ماهه و همین طور کاندوم و دیافراگم و آیودی اشاره کرد .

بستن لوله زنان بهترین روش جلوگیری از بارداری

یکی از شایعترین و بهترین روش جلوگیری از بارداری بسته لوله زنان است که در اکثر کشورهای پیشرفته به کار میرود . این روش یک روش دایمی است و فقط کسانی که در هیچ شرایطی قصد بارداری ندارند (حتی بعد فوت شوهریا ازدواج مجدد) میتوانند از ان استفاده کنند . توصیه می شود بستن لوله زنان در سن بالا انجام شود و در سن کمتر از ۳۰ سال اصلا انجام نشود . چون اکثر کسانی که از بستن لوله شان پشیمان شده اند این کار را  قبل ۳۰ سالگی کرده بودند . بنابراین این تصمیم را در ارامش بگیرید . نه زمانی که عصبانی هستید یا فرزندتان را سقط کرده اید یا فرزند اخرتان شما را اذیت کرده است .

روشهای بستن لوله زنان

بستن لوله زنان روشهای مختلفی دارد . هر کدام از این روشها مزایا و معایب خاص خود را دارد . یکی از ساده ترین روشهای بستن لوله زنان ، بستن لوله در هنگام عمل سزارین یا بعد از زایمان طبیعی است. به گزارش زیگیل ،این کار از طریق جراحی شکم و زیر نظر مستقیم جراح انجام می شود. این راه مطمئن ترین روش بستن لوله است و احتمال حاملگی با این روش کمتر از ۱ درصد است . چون هیچ روش ۱۰۰ درصدی برای جلوگیری از بارداری وجود ندارد .

دومین روش برای بستن لوله در زنان روشیست که با یک برش کوچک ۴سانتی متری در قسمت پایین شکم انجام می شود . این روش به بیهوشی مختصر و بستری به مدت یک روز در بیمارستان نیاز دارد. همچنین درصد اطمینان آن از روش قبلی کمتر است، بخصوص در مواردی که فرد قبل از انجام جراحی حامله شده است .

 به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ،سومین روش برای بستن لوله زنان  استفاده از لاپاروسکوپ است که از طریق ۲ شکاف کوچک در شکم و استفاده از تجهیزات خاص و دوربین، دستگاه وارد شکم می شود و با لوازمی مثل حلقه های لاستیکی مخصوص، کلیپس های مخصوص یا جریان برق اقدام به برداشتن یا بستن لوله ها میشود.راه درمان سوء هاضمه با گیاهان دارویی منزل را بخوانید .

روش های دیگری هم وجود دارد مثلا بستن لوله ها از طریق واژن به دلیل احتمال عفونت بالا انجام نخواهد شد . روش دیگر تزریق مواد داخل لوله ها با کمک دستگاه های خاص ( هیستروسکوپ) است که نیاز به مهارت بالایی دارد و همچنین مواد خاص مذکور در کشور موجود نیست، به همین دلیل فعلا این روش در کشور استفاده نمیشود و رایج نیست .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.