پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مغز انسان صداهای اضافی را فیلتر میکند

0

سلام دوستان

در این ساعت از مجله زیگیل برای شما عزیزان یکی از ویژگی های استثنایی مغز را اماده کرده ایم

با ما همراه باشید

مغز انسان از پیچیدگی های زیادی برخوردار است که فهم این پیچیدگی ها زمان زیادی میخواهد.دانشمندان در کل تاریخ برای بار اول با تحلیل کردن دقیق توانسته اند این نتیجه را مشخص کنند که زمانیکه یک فرد در مکان پر سر و صدا و شلوغ قرار میگیرد چه اتفاقاتی در مغزش رخ میدهد و چطور مغز میتواند احساسات متفاوت را تجربه نماید.

تمرکز روی یک مکالمه یا اتفاقی که با صدای بلند همراه است، نوعی انحراف و اختلال محیطی موسوم به «اثر ترکیبی» را در مغز ما باعث می‌شود. این یک پدیده عمومی است که در بیشتر مهمانی‌ها اتفاق می‌افتد و همین مسئله دانشمندان را تشویق کرده است تا مغز انسان را تحلیل کنند و از این طریق قدرت تکلم را در انسان ارتقا دهند.

دانشمندان علوم اعصاب در یک آزمایش جدید سیگنال‌های دریافتی از مغز انسان را ذخیره کردند تا لحظه‌ای که یک کلام غیرقابل تحلیل به گوش می‌رسد، عکس‌العمل مغز را زیر نظر بگیرند.

این بررسی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، نشان داد که مغز انسان می‌تواند صداهای اضافی محیط پیرامون را تشخیص دهد و آنها را به صورت خودکار فیلتر کند. بر این اساس زمانی که یک صدای اضافی به گوش می‌رسد، مغز می‌تواند میزان فهمیدن آن را به حداقل برساند تا تمرکز روی صدای اصلی بیشتر شود و شما در یک اتاق شلوغ صدای شخصی که در حال گفت‌وگو با شما است را بهتر بشنوید.

نتایج حاصل از این بررسی در آخرین شماره نشریه بین‌المللی «ارتباطات طبیعی» به چاپ رسیده است و دانشمندان دریافته‌اند مغز انسان فیلترهای ویژه برای حذف صداهای اضافی محیط دارد و به خوبی می‌تواند صداهای اصلی را از صداهای اضافی تشخیص دهد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.