پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تاثیرات متقابل همسر بر شریک زندگی را بشناسید

0

سلام دوستان

در این پست از مجله زیگیل برای شما عزیزان یک مقاله در مبحث زناشویی اماده کرده ایم

با ما همراه باشید

داشتن یک همسر خوب می تواند از بزرگترین موهبت های باشد که خداوند به یک انسان اعطا می کند. یک همسر خوب می تواند با مدیریت درست و انجام صحیح وظایف خود به عنوان همسر خانواده را به محیطی گرم و صمیمی و سرشار از آرامش تبدیل کند و اجازه ورود هیچگونه خللی را به خانواده خود ندهد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

مطالعه جدیدی بیان می‌کند که داشتن همسر شاد برای سلامتی مفید است.

این تحقیق شامل نزدیک به ۲۰۰۰ زوج دگرجنس‌گرای ۵۰ تا ۹۴ ساله بود. محققان در طول ۶ سال از این زوج‌ها راجع به خوشحالی، سلامت و ورزش سوال‌هایی پرسیدند.
افرادی که همسر شاد داشتند، به احتمال بیشتری سالم بودند. این رابطه هم در مورد مردان و هم در مورد زنان صدق می‌کرد و مستقل از خوشحالی خود فرد بود.
این مطالعه  به صورت آنلاین در ژورنال Health Psychology منتشر شد.
محقق اصلی این مطالعه، ویلیام چاپیک، دانشیار روان‌شناسی دانشگاه ایالت میشیگان، گفت: «این یافته به طور چشمگیری فرضیات را راجع به ارتباط بین خوشحالی و سلامت فراخ می‌کند و نمایانگر یک پیوند اجتماعی بی‌همتاست. همین که یک فرد شریک خوشحالی داشته باشد، باعث بهبود سلامتی می‌شود.»
با این حال این مطالعه تنها پیوندی را بین خوشحالی همسر و سطح سلامت نشان داد و اثبات‌کننده یک رابطه علت و معلولی نبود.
به گفته چاپیک، همسران خوشحال بیشتر از دیگران تکیه‌گاه اجتماعی قوی فراهم می‌کنند. به علاوه همسران خوشحال بیشتر از دیگران همسر خود را در عادات سالمی مثل ورزش منظم، تغذیه خوب و خواب کافی شریک می‌کنند.

PicsArt_1478002491826

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.