پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

دلهره «پلاسکو» یک‌روزه شد

0

سلام دوستان

متاسفانه همچنان ۲۴ ساعته که از این دلیر مردان خبری نیست ….برایشان دعا کنید

شرح ماجرا

۲۴ ساعت گذشت. ۲۴ ساعتی که در کنار خانواده آتش‌نشانان، ایرانیان نیز دل‌نگران فرشتگان نجاتی بودند که زیر آوار دومین ساختمان مرتفع تجاری تهران محبوس شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا مستقر در محل حادثه، ساعت ۷:۵۹۹ ممکن است برای بسیاری مفهوم خاصی نداشته باشد اما آتش‌نشانان از روز گذشته هیچ‌گاه این ساعت را فراموش نخواهند کرد. ساعتی که زنگ آماده باش ایستگاه همکارانشان در ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی تهران نواخته شده و آنان راهی ماموریتی شدند که سرانجامش ریزش ساختمان پلاسکو بود.

۲۴ ساعت از حادثه ریزش ساختمان پلاسکو گذشته اما تا کنون خبری از افرادی که در زیر آوار این ساختمان محبوس شده‌اند، نشده است. امیدها کم‌کم به سمت ناامیدی می‌رود و احتمالا فقط یک معجزه می تواند  حدود ۲۰ آتش‌نشانی که گفته می‌شود در زیر آوار محبوس شده‌اند را به خانواده‌شان بازگرداند اما همچنان امیدها برای خروج زنده آتش‌نشانان از محل حادثه وجود داشته و شاید دلیل این امید عدم تمایل دیگر آتش‌نشانان برای پذیرش مرگ همکارانشان باشد.

حادثه حریق در ساختمان پلاسکو در ساعت ۷:۵۹ دیروز به آتش‌نشانی اطلاع داده شد و گروهی از آتش‌نشانان به محل اعزام شدند اما در حالی که شعله‌های آتش مهار و به طور نسبی اطفاء شده و آتش‌نشانان مشغول عملیات ایمن‌سازی و تخلیه دود بودند، در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ وقوع چند انفجار تاب ایستادگی را از پلاسکو گرفت و این ساختمان ۵۴ ساله در عرض چند ثانیه فرو ریخت.

حال با گذشت ۲۴ ساعت، عملیات نیروهای امدادی برای آواربرداری و جست‌وجو در محل ادامه دارد، نیروهای اورژانس در اطراف محل حادثه مستقر بوده و امداد گران هلال احمر نیز حضور پررنگی در همراهی با عملیات آتش‌نشانان دارند. تیم‌های پلیس هم‌چنان در محل حضور دارند، گرچه از تعداد افراد حاضر در صحنه نسبت به روز گذشته کاسته شده است اما همچنان برخی تمایل دارند تا خود را به محل حادثه برسانند که البته تعدادشان قابل مقایسه با روز قبل نیست.

۲۴ ساعت از حادثه  گذشته اما هم‌چنان دودی که در پی حریق ساختمان پلاسکو به آسمان بلند شده بود، دیده می‌شود. گرچه از حجم آن کاسته شده اما جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی معتقد است که وجود آتش در زیر آوار، نشانه و منشاء این دود است.

محدودیت‌های ترافیکی نیز همچنان در محل حادثه و تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و پلیس نیز از مردم خواسته تا از ترددهای غیر ضروری در نقاط مرکزی پایتخت پرهیز کنند. ضمن اینکه خیابان فردوسی از میدان امام‌خمینی تا میدان فردوسی و خیابان جمهوری از تقاطع حافظ تا تقاطع سعدی برای عبور تمامی خودروها به جز وسایل نقلیه امدادی مسدود شده است.

سردار ساجدی ‌نیا به کسبه و مالکان واحدها قول داده که پلیس از گاوصندوق‌ها و اموال گران‌بهای آنها که در پی حادثه آسیب‌ ندیده‌اند، محافظت کند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.