پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

ابراهیم رئیسی ، رقیب روحانی می شود؟

0

روزنامه اعتماد یکی از نامزدهای اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری را ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دانست.

با ما همراه باشید

۹۵۱۰-۳۵t3603

 

سید ابراهیم رییسی، همچون «حسن روحانی» لباس روحانیت می‌پوشد و به کلامِ آخوندی اشراف دارد؛ درس‌آموخته مکتب مدرسه حقانی. یک گام از روحانی جلوتر است؛ چرا که سید است و سیاسیون سید بودن را با توجه به شیعی بودن ایرانیان، بر افزایش رای و هواداری آنان موثر می‌دانند.

 

همچنین رییسی با برگزیده شدن به عنوان تولیت آستان قدس رضوی توانسته به اقشار پایین جامعه در مشهد توجه کند و تصاویری از او و خانه‌ها و زندگی‌های سخت منتشر شده است. پس می‌تواند معترضی باشد به وضعیت اقتصادی دولت کنونی و راهی بیابد جهت جلب آرای طبقات محروم.

 

از دیگر سو، سابقه‌ای دارد در بطن نهادهای امنیتی و قضایی کشور (دادستان ویژه روحانیت، دادستان کل کشور، معاون اول قوه قضاییه، رییس سازمان بازرسی کل کشور، دادستان تهران و…) که او را برابر حسن روحانی نگه می‌دارد و ضعفی نخواهد داشت. آنچنان‌که روحانی هم امروز در رقابت و جدال با همقطاران اوست. میان هسته مرکزی قدرت هم هوادارانی دارد که این روابط به گونه‌ای است، شاید لازم باشد آنان به او بگویند، به میدان انتخابات بیاید یا خیر؟

 

او حراف نیست و حتی در این اواخر، برابر برخی انتقادات تند نیز حاضر به سخنرانی نشد و به میدان مواجهه نیامد. از همه مهم‌تر، اگر کاندیدا شود، گروه یا افرادِ موثری میان اصولگریان وجود ندارد که دهان به انتقاد و شکوایه و ان‌قلت باز کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.