پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

فواید ختنه کردن و بهترین سن ختنه کردن

0

ختنه کردن یکی از اعمالی است که همه پسران مسلمان باید ان را انجام دهد. با این کار پوست نوک آلت تناسلی پسران را طی یک عمل جراحی سریع میکنند. حال در این بخش از آسان طب میخواهیم درباره علت ختنه و فواید ختنه اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم از مطالعه این مطالب بهره کافی را ببرید.

علت ختنه کردن

علت ختنه کردن

برخی ها میگویند چرا فرزندمان را ختنه کنیم ؟ اگر خدا می خواست این پوست را نمی افرید. در پاسخ خیلی کوتاه و جامع باید بگوییم همانطور که بند ناف در رحم مادر لازم است و بیرون ان باید جدا شود ، پوست آلت پسران هم در رحم مادر برای سلامتی او لازم است و بعد از دنیا امدن باید جدا شود. البته نه به سرعت جدا شدن بند ناف .

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل از مهمترین فواید ختنه مردان میتوان به پیشگیری از ابتلای نوزادان و شیرخواران به عفونت‌های دستگاه ادراری ،جلو گیری از ابتلا به سرطان، پیشگیری از ایدز و… نام برد.

بهترین سن برای ختنه کردن

حال سوال اینجاست که بهترین سن ختنه چیست ؟ سعی کنید حتما تا قبل رفتن به مدرسه کودک را ختنه کنید. چون هر چه این پوست ضخیم تر شود درد بیشتری می کشد و ممکن است عفونت کند. حتی برخی افراد در همان اتاق زایمان یا دو ماه بعد کودک را ختنه می کنند. اما سن ان واقعا چیست ؟

به گزارش زیگیل بهترین سن برای انجام ختنه دوران نوزادی است یعنی یکی، دو ماه اول بعد از تولد. هر چند سن مناسب انجام این عمل تا زیر ۲ سال هم  گفته می شود اما یکی، دو ماه اول بهترین زمان برای ختنه است. اگر ختنه زود انجام شود، زود هم خوب می شود، ترمیمش عالی است و تقریبا همزمان با افتادن بند ناف جوش می خورد. یکی از عوارض نادر ختنه، عفونت است.

برای پسرانی که در یکی، دو ماهگی ختنه می شوند، احتمال بروز عفونت بعد از ختنه، کمتر می شود. علت این موضوع هم آن است که در دوران نوزادی هنوز آنتی بادی های مادر در خون بچه وجود دارد و او را در برابر ابتلا به عفونت ها محافظت می کند.

فواید ختنه کردن

برخی از فواید ختنه کردن عبارت است از :

– فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش سرطان در زنان :

یکی از فایده های ختنه حفظ زنان از خطر سرطان گردن رحم بعد از رابطه جنسی است.

– فواید ختنه کردن  کاهش احتمال عفونت های ادراری :

به گزارش زیگیل یکی از فواید مهم ختینه  برای پسر بچه‌ ها ، کاهش احتمال عفونت ادراری با انجام این جراحی کوچک میباشد. شانس ابتلا به عفونت ادراری در اولین سال زندگی در یک نوزاد پسر ختنه‌شده حدود ۱ در ۱۰۰۰ و در نوزادانی که ختنه نشده‌اند، ۱ در ۱۰۰ گزارش شده.

– فواید ختنه کردن پیشگیری از فیموزیس :

ختینه کردن باعث جلوگیری  از فیموزیس ( بیماری‌ای که مردان ختنه نشده به آن مبتلا میشوند) می شود و در نتیجه بسیار مفید است.

– فواید ختنه کردن  پیشگیری از انتقال ایدز :

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل یکی از فواید ختنه کردن ب پیشگیری از بیماریهای آمیزشی و همچنین انتقال ایدز می باشد. ختینه موجب کاهش خطر انتقال ویروس ایدز (HIV) هنگام رابطه جنسی حدودا (پنجاه تا شصت درصد) شده است.

حتی کشورهای امریکا و … هم این موضوع را تایید کرده و از ان استفاده میکتند.

بیشتر بدانید : زمان مناسب برای کشیدن دندان عقل

– فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش تبخال تناسلی :

ختنه کردن میزان تبخال تناسلی را حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کم میکند . همچنین موجب کاهش خطر آلوده شدن به گونه‌های خطرناک ویروس پاپیلومای انسانی و سرطان حدود سی درصد میگردد.

– فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش سرطان در مردان :

کاهش بیماری‌ های آمیزشی و سرطان آلت تناسلی هم در این افراد به شدت دیده شده است.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله زیگیل تقدیمتان کردیم استفاده لازم را برده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.