پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

۲۰۱۶؛ سالی پر از خسارت برای اقتصاد ایرلند

0

شرکت‌های ایرلندی در سال ۲۰۱۶، متحمل خسارت ۲۲ میلیون یورویی، در اثر حملات سایبری شدند.

با ما همراه باشید

به گزارش واحد هک و نفوذ زیگیل؛ به ادعای کارشناسان امنیتی ایرلندی، بسیاری از شرکت‌های دولتی و مؤسسات خصوصی این کشور، در میان قربانیان حملات سایبری هستند که در سال ۲۰۱۶، اقتصاد این کشور را با ضررهای سنگینی مواجه کرد.
بر این اساس در سال ۲۰۱۶، میزان خسارت وارده به این کشور در اثر حملات سایبری، مبلغی در حدود ۲۲ میلیون یورو برآورد شده است. کارشناسان و مقامات امنیتی این کشور، در مورد بروز خسارات سنگین‌تر به اقتصاد ایرلند، در سال‌های آتی هشدار داده‌اند، چرا که به اعتقاد آن‌ها، در آینده نزدیک، شدت و پیچیدگی حملات، بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد.
البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که بسیاری از شرکت‌های ایرلندی، از ترس سقوط ارزش سهام و از دست دادن اعتبارشان نزد مشتریان داخلی و بین‌المللی، از اعلام یک حمله سایبری خودداری می‌کنند و همین موضوع سبب شده است تا مقامات امنیتی، نتوانند آمار دقیقی از تعداد قربانیان این حملات و میزان خسارات وارده به آن‌ها اعلام کنند.
بر اساس اطلاعات موجود، یکی از اصلی‌ترین حملات با بیشترین میزان خسارت در سال ۲۰۱۶، حمله‌ای بود که در پی آن، هفت میلیون یورو، از حساب یکی از شرکت‌های معتبر ایرلندی به سرقت رفت.
یکی از اصلی‌ترین نوع حملاتی که به این کشور صورت می‌پذیرد، حملات سرقت اطلاعات با استفاده از فیشینگ است که تاکنون توانسته قربانیان بسیاری را در این کشور بگیرد. همین موضوع سبب شده تا مقامات امنیتی این کشور، به کارکنان اداره‌جات و سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی، بارها نسبت به بازگشایی ایمیل‌های مشکوک با مراجع ناشناس هشدار بدهند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.