پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

خبر استخدام ۵۰۰ ماما در تامین اجتماعی

0

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد قصد دارد بزودی حدود ۵۰۰ ماما را در سراسر کشور استخدام کند. در این بخش از زیگیل اطلاعاتی را دربارام ماما در تامین اجتماعی تقدیمتان میکنیم.

خبر استخدام ۵۰۰ ماما در مراکز درمانی سازمان های تامین اجتماعی

به گزارش مجله زیگیل ، خبر استخدام ۵۱۰ پست در تامین اجتماعی البته با آزمون استخدامی توسط معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور اعلام شد.

طبق اطلاعات بدست امده محمد علی همتی عصر پنج شنبه در افتتاح سامانه قرار داد بیمه سلامت با بخش مامایی میگوید برای اینکه بتوانیم خدمات بیشتری برای سلامت جامعه ارائه کنیم این نیروهای جدید را با ازمون استخدامی استخدام میکنیم.

طبق امار بدست امده تا کنون ۳۷۰ ماما در سه استان اصفهان، اردبیل و گلستان در سامانه قرار داد بیمه سلامت با بخش مامایی ثبت نام کرده اند و استقبال خوبی از این سامانه از سوی ماماها شده است.

همتی با بیان اینکه مراقبت های دوران بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: بیمارستان های تامین اجتماعی ۹ تا ۱۰ درصد کاهش سزارین داشته است و این خبر خوبیست.

وی همچنین به زایمان های بدون درد، زایمان در آب و زایمان های اختصاصی با وجود همسر اشاره کرد و گفت با وجود ماماهای جدید این نوع زایمان ها براحتی انجام خواهد شد.

 خبر استخدام ۵۰۰ ماما در تامین اجتماعی
خبر استخدام ۵۰۰ ماما در تامین اجتماعی

مجوز استخدام ۵۰۰ ماما به سازمان تامین اجتماعی داده شد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی ۵۰۰ ماما را در کشور استخدام خواهد کرد.

محمود ربیعی در حاشیه مراسم رونمایی از طرح الکترونیکی خدمات مامایی در جمع خبرنگاران میگوید که مجوز استخدام ۵۰۰ ماما به سازمان تامین اجتماعی داده شد تا بتواند کادر خود را در این زمینه تکمیل کند.

او بیان میکند که این سامانه الکترونیکی ماماها به صورت پایلوت در ۳ استان اصفهان، اردبیل وگلستان راه‌اندازی گشته و با اجرای این طرح به زودی در همه کشور فراگیر می‌شود و ماماها می‌توانند فعالیت خود را گسترش دهند.

ماماها دارای مطب با این سامانه می‌توانند انواع آزمایش‌ها مانند ایدز، هپاتیت و سونوگرافی را بنویسند تا مادران و کودکان در سلامت به سر ببرند.

 این طرح امنیت مادران و کودکان را تامین می‌کند و مادران دوران بارداری خوبی را طی می‌‎کنند و پیش به سوی زایمان طبیعی بروند.

 بیش از ۸ هزار مامای فعال در کشور وجود دارند که در فرآیند بارداری به مادران کمک می‌کنند تا کودکان سالمی به دنیا بیایند.

خبر : انفجار اتوبوس و تلفات جانی در موصل

بیمه‌ها نقش بزرگی در تحول سلامت داشتند و در طول ۳ سال گذشته هزینه جیب مردم را کاهش شدیدی دادند به صورتی که قبل از آن مردم باید ۶۰ تا ۸۰ درصد را از جیب باید هزینه درمان می‌پرداختند اما با این طرح و حمایت بیمه‌ها هزینه‌ها از جیب مردم به ۸ درصد در روستاها و ۱۰ درصد در شهرها رسیده است.

 با اجرای این طرح به اندازه ۳۰ سال تخت بیمارستانی به کشور افزوده شده و تعرفه پزشکی برای کاهش زیرمیزی و افزایش داروهای زیرپوشش برای خدمات بهتر به مردم را انجام داده‌ایم.

 ما در اجرای این طرح هزینه‌های بیماران صعب‌العلاج را تا ۱۰۰ درصد زیرپوشش خود برده‌ایم و برای سالمندان تعویض مفصل بیماری شایعه این سن را زیرپوشش قرار دادیم که کمک فراوانی به این قشر بود.

خبر استخدام ۵۰۰ ماما در تامین اجتماعی
خبر استخدام ۵۰۰ ماما در تامین اجتماعی

 بیمه‌ها تکمیل کننده طرح تحول سلامت در کشور هستند.

 مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران عصرپنج شنبه در افتتاح سامانه قرار داد بیمه سلامت با بخش مامایی اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در ایران آمار سزارین به بیش از ۵۰ درصد در بین مادران باردار رسیده بود.

بیش از ۸۵ درصد مرگ ها داخل بیمارستان ها بوده که عمده مرگ ها در زنان در حال سزارین بوده است.

کبیر با اشاره به مجموعه خدمات مامایی با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروزه سامانه ایی را افتتاح و راه اندازی کردیم تا نظام مثبت گزارش دهی و خدمات مراقبتی را در مطب ها به ثبت برسانیم.

وی با بیان اینکه اجرای پایلوت خدمات مراقبتی که تحت پوشش سازمان ها قرار گرفته است در گرگان راه اندازی شده، تاکید کرد: در تلاش هستیم با استفاده از این ابزار داده هایی تولید شود تا بتوانیم نظام پایش و ارزشیابی را استوار کنیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: این سامانه می تواند در تغییر و تحول ارتقای کمی و کیفی سلامت بارداری در جامعه نقش مهمی داشته باشد.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۸۴ با برنامه پزشک خانواده و خدمات مربوط به آن در حوزه روستایی توانستیم خدمات سلامت مادران را به خوبی عملیاتی کنیم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.