پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آشنایی با کمک های اولیه خونریزی داخلی

0
خونریزی داخلی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای ما یا همراهان ما پیش بیاید. مهم ترین اصل در مواجهه با ان اینست که دست به بیمار نزنید و سریع به اورژانس زنگ بزنید. دست زدن به او ممکن است وضع را از این بدتر کند. فقط راه هوایی او را چک کنید تا اگر خون در دهانش است سرش را طوری قرار دهید که خون در حلقش نشود و بتواند نفس بکشد.

کمک های اولیه خونریزی داخلی : سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

مهمترین اقدام همین است. زنگ زدن به اورژانس. این مشکل جدی تر از این حرفهاست و در خانه توسط شما حل نخواهد شد. هرگونه اقدام بی دلیل ممکن است جان او را به خطر بیندازد.

کمک های اولیه خونریزی داخلی

کمک های اولیه خونریزی داخلی : شخص را در یک حالت راحت قرار دهید.

به گزارش زیگیل در این موارد هرگز مصدوم را جابجا نکنید. جابجا کردن مصدوم ممکن است به او اسیب برسد و وضع از این هم بدتر شود. سریعا با اورژانس تماس بگیرید. مصدوم را در حالتی آرام و راحت بگذارید. به او دست نزنید تا آسیب بیشتر به او برسد. فقط صبر کنید تا اورژانس با امبولانس اقدامات لازم را انجام دهد.

کمک های اولیه خونریزی داخلی

کمک های اولیه خون ریزی داخلی : تنفس او را چک کنید.

شاید تنها اقدام پس از تماس با اورژانس برای درمان خونریزی داخلی این مورد باشد. مسیر تنفس فرد را چک کنید. اگر در مسیر تنفسی او خون وجود دارد  باید مصدوم را طوری قرار دهید که خون خارج شود و بتواند راحت نفس بکشد و دچار خفگی نشود.

کمک های اولیه خونریزی داخلی

کمک های اولیه خونریزی داخلی : دمای طبیعی بدن را تحت نظر داشته باشید.

باید در این حالت دمای طبیعی بدن را تنظیم کنید. برای اینکار کافیست تکه پارچه‌ای که در آب خیس شده را روی پیشانی مصدوم بگذارید تا از زیاد گرم یا سرد شدن بدن او جلوگیری کند.

کمک های اولیه خونریزی داخلی

بیشتر بدانید : طرز تهیه ماسک جوانه گندم به چند روش

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل تقدیمتان کرده ایم بهره برده باشید. پس نتیجه گرفتیم در مقابل این مشکل باید سریع به اورژانس زنگ زد تا انها به مشکل با دانش خودشان رسیدگی کنند.

هیچ وقت شما به شخص مجروح دست نزنید. از علایم خونریزی داخلی میتوان به کبود شدن مکان ، حالت تهوع و استفراغ ، درد شدید و … اشاره کرد.

باز هم تاکید میکنیم که مجازی تنفسی او را چک کنید و ببینید که ایا درست نفس میکشد یا نه. اگر راه تنفس او بسته است سرش را خیلی کم خم کنید تا خون وارد دهانش نشود و بتواند نفس بکشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.