پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

نتایج و عواقب طلاق برای کودکان چیست ؟

0

عواقب طلاق برای کودکان موضوع این بخش از مجله اینترنتی زیگیل است .طلاق همیشه برای فرزندان ضررهای خود را دارد. حتی اگر طرف مقابل ۱۰۰ درصد بد باشد و طلاق برای خود شما و بچه فایده داشته باشد اما بی ضرر هم نمی شود.

عواقب طلاق برای کودکان

در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل برخی عواقب طلاق برای کودکان را برایتان بیان میکنیم. سعی کنید اگر تصمیم گرفتید برای طلاق همه جوانب را بسنجید و از روی لج و لجبازی و فقط برای اسایش و استقلال از همسرتان جدا نشوید.

عواقب طلاق برای کودکان
عواقب طلاق برای کودکان

عواقب طلاق برای کودکان احساس ناامنی و هراس از آینده

یکی از عواقب طلاق برای کودکان کاهش احساس امنیت در کودکان است. طلاق باعث می شود کودک از اینده و سر نوشت خود بترسد و استرس داشته باشد. کودک این سوالات را با خودش تکرار میکند که «آیا ما فقیر می شویم؟»، «آیا به حد کافی غذا خواهیم داشت؟» «آیا باید به یک مدرسه جدید برویم؟»، «آیا می توانم دوستانم را ببینم؟»

ترس از ترک شدن ار عوارض طلاق

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل از دیگر عواقب طلاق برای کودکان میتوان به ترس از ترک شدن اشاره کرد. او بعد از طلاق میداند که همیشه یکی از والدین در خانه است و با خود میگوید اگه این یکی هم ناپدید شود چه می شود.

عواقب طلاق برای کودکان طردشدگی

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل یکی دیگر از عواقب طلاق برای کودکان احساس طرد شدگی است. یادمان باشد کودکان خود را در مرکز جهان می دانند و بنابراین هر اتفاقی که روی دهد به انها هم مرتبط خواهد شد.

 بیشتر بدانید : درمان اضطراب با داروهای گیاهی درخانه

عواقب طلاق برای کودکان احساس گناه

گاهی بعد از طلاق تصور میکنند که در طلاق والدین مقصر هستند . فکر میکنند شاید طلاق گرفتن انها به خاطر حرفی که زده اند یا کاری که انجام داده اند ، می باشد . در نتیجه دچار حس گناه و شرمندگی خواهند شد. حتی نوجوانان پرخاشگر نیز ممکن است به این باور برسند که رفتار آنها در طلاق والدین تاثیر داشته است.

ناتوانی یکی از معایب طلاق

جالب است بدانید بچه بعد طلاق سعی میکند که زندگی والدین را سر و سامان دهد و انها را به هم برساند. ولی وقتیکه میبینند موفق نمی شوند و این اتفاق نمی افتد حس ناامیدی و ناتوانی به کودکان دست می دهد.

بلاتکلیفی و عواقب طلاق برای بچه ها

یکی دیگر از عواقب طلاق برای کودکان اینست که مسلما بعد طلاق والدین در حضور بچه ها همدیگر را تحقیر می کنند. در این مواقع کودکان احساس می کنند که باید جانب یکی از والدین را بگیرند و این کار برای آنها بسیار دشوار است.

 اضطراب و غم و اندوه

خب مسلما بعد طلاق بچه هم افسرده می شود ، هم غمگین می شود و هم دچار استرس است. او گوشه نشین می شود و در اجتماع شرکت نمیکند.

عواقب طلاق برای کودکان تنهایی

کودکان طلاق ممکن است احساس تنهایی کنند و دل شان برای والدینی که از آنها جدا شده اند تنگ شود. معمولا والدینی که در کنار کودکان می مانند آنقدر گرفتار مشکلات خود هستند که به فرزندشان نمی رسند.

احتمال دارد طلاق بر روی رابطه کودکان با همسالانشان نیز تأثیر بگذارد و کودکان در جاهای دیگر به دنبال آرامش بگردند و یا طرد شوند.

 خشم از عوارض طلاق

کودک بعد از طلاق خشمگین می شود . پرخاشگر می شود ، عصبی می شود و … مدام نق میزند و نمیتواند عصبانیت خود را کنترل کند.

نکته : ما اینجا نمیگوییم طلاق ۱۰۰ درصد بد است. اگر بد بود خدا حلالش نیمکرد. گاهی طلاق برای فرزندان بیشتر فایده دارد. برای طلاق گرفتن فواید و عوارض در برای خود و فرزندتان بنویسید و بسنجید که ایا طلاق بهتر است یا سازش.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.