شما میتوانید با روشهای زیر بوی یخچال را کمتر کرده یا از بین ببرید. سعی کنید غذاهایتان را در ظروف درباز در یخچال نگذارید و در همه انها بسته شود تا بویش در یخچال پخش نشود.

همچنین چند وقت یکبار یخچالتان را از برق بکشید و ان را بشویید تا تمیز شود و بوی بد ان برود.

الف ) به گزارش مجله اینترنتی زیگیل مناسب ترین وسیله برای از بین بردن بوی بد یخچال محلول جوش شیرین و آب گرم است . برای اینکار کافیست ۲ قاشق جوش شیرین و ۱ لیتر آب را با هم ترکیب کنید. در مرحله بعدی این محلول را با اسفنج به همه بخش های یخچال بکشید. مثل طبقه های یخچال و جا یخی ها و کشوهای میوه . با این محلول همه سطوح یخچال را تمیز کنید و لاستیک درون یخچال را هم پاک کنید . سپس با اسفنج مرطوب دیگری همراه با آب و پودر رختشویی تمیزش کنید. در نهایت هم با حوله ای نرم آن را خشک کنید. بوی یخچال

ب ) راه دیگر برای از بین بردن بوی بد یخچال یا رفع بوی یخچال اینست که در یخچال پودر زغال بگذارید. برای استفاده مجدد و بازیافت زغال می توانید هر از گاهی زغال را در قابلمه ای بریزید و روی شعله ای بگذارید. آن را خوب گرم کنید تا مجددأ آماده جذب بو های یخچال شود.

ج ) برای از بین بردن بوی بد یخچال مقداری سرکه داغ داخل یخچال بگذارید تا بوی بد آن از میان برود و لازم است که ابتدا یخچال را خاموش کنید.

د ) برای از بین بردن بوی بد یخچال از بوگیرهای مخصوص یخچال استفاده بکنید. این بوگیر ها در بازار موجود است و میتوانید از ان کمک بگیرید.

بیشتر بدانید : پاک کردن لاک از روی فرش و لباس و پارچه و مو

استفاده از وانیل برای از بین بردن بوی بد یخچال بوی یخچال

و ) برای از بین بردن بوی بد یخچال میتوانید مقداری وانیل را به پنبه ای آغشته کنید و در درون یخچال بگذارید . این کار نه تنها بوی بد یخچال را میگیرد بلکه به یخچال شما بوی دلپذیری می دهد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله زیگیل درباره راه رفع بوی بد یخچال تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. چند وقت یکبار این کار را انجام دهید تا هم ارامش بکیرید و هم سلامت جسم و روح افراد خانواده را افزایش دهید.