پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

راههای ایجاد انگیزه و داشتن انگیزه

0

گاهی وقتها حس میکنیم که هیچ انگیزه ای در زندگی نداریم. چه برای درس چه برای زندگی یا هر کار دیگری . در این مواقع باید سریعا به خودمان بیاییم . چون تا بخواهیم غصه بخوریم و گوشه نشین شویم نصف عمرمان تلف می شود. در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل درباره راههای ایجاد انگیزه و راههای داشتن انگیزه برای موفقیت اطلاعاتی را در اختیارتان میگذاریم.

راههای ایجاد انگیزه و راههای داشتن انگیزه برای موفقیت

باخود قرار بگذارید . مثلا بگویید اگر این کار را تا فلان زمان انجام دهم فلان جایزه را به خودم می دهم. ای مثلا اگر این کار را تا ساعت فلان بکنم می روم و یک بستنی میخورم و قدمی میزنم .

برای داشتن انگیزه برای موفقیت زمان و مکان هدف‌های خود را تغییر دهید. سعی کنید هدف های بزرگ داشته باشید. هدف های بزرگ انگیزه بیشتری را نسبت به اهداف کوچک به شما میدهند.

به گزارش زیگیل یک کار کوچک انجام دهید و برای انجام آن برنامه‌ریزی کنید . میتوانید از کارهای کوچک شروع کنید. مثلا وقتی حوصله کاری ندارید از شانه کردن مو یا خرید نان یا شستن ظرف و … شروع کنید. وقتی این کارها را انجام میدهید کم کم انگیزه کارهای بعدی به سراغتان می اید.

یکی از راههای ایجاد انگیزه اینست که کار سخت‌تر را اول شروع کنید. گاهی وقتها نگران کارهای سختیم و میترسیم انجامش ندهیم . بحاطر همین از کارهای اسان هم جا میمانیم . شما میتوانید اول کارهای سخت را انجام دهید. این گونه خیالتان راحت است که سخت ها دارد تمام می شود.

ایجاد انگیزه و داشتن انگیزه
ایجاد انگیزه و داشتن انگیزه

برخی دیگر از راههای ایجاد انگیزه و راههای داشتن انگیزه برای موفقیت

برخی از راههای ایجاد انگیزه عبارتند از : قاطع باشید . در عمل خود جدی و مصمم باشید . جملاتِ الهام بخش بخوانید . افراد موفق را در ذهن‎تان بیاورید . صحنه‎های مورد علاقه و دلخواه‎تان را در ذهن خود تجسم کنید.

یکی از راههای ایجاد انگیزه اینست که کارتان را آهسته آغاز کنید. شروع یک کار بدون شتاب بهتر از اصلا شروع نکردن است.

برای داشتن انگیزه برای موفقیت همیشه خود‌تان را با خود‌تان مقایسه کنید نه با دیگران. مطمین باشید در هر شرایطی برسید باز هم ادمهایی بالاتر از شما هستند تا خودتان را با انها مقایسه کنید. با این کار فقط انگیزه تلاشتان نابود می شود . کاری نداشته باشید بقیه به کجا می رسند حتی با شرایط شما. مهم این است که ایا شما نسبت به قبل تغییر کرده اید یا نه.

برای داشتن انگیزه برای موفقیت ،موفقیت خود را همیشه به‌یاد داشته باشید. مدام به شکست هایتان فکر نکنید. فقط از انها عبرت بگیرید. موفقیت هایتان را مدام با خود تکرار کنید .

مانند یک قهرمان رفتار کنید و از زندگی قهرمانان عبرت بگیرید. پند و نصیحت و الگو گیری از رفتار افراد موفق کمک زیادی به ما میکند.

سعی کنید محیط کارتان را با کمی تفریح قابل تحمل کنید. کار و تفریح باید در کنار هم باشد.

برای ایجاد انگیزه باید بدانید که نباید فقط به‌دنبال راحتی باشید . با بی‌حالی که نوعی تنبلی است، خداحافظی کنید و برای ایجاد انگیزه در خود، با مشکلات مبارزه کنید.

برای داشتن انگیزه برای موفقیت مانند یک انسان با انگیزه رفتار کنید. حتی اگر انگیزه ندارید به خودتان تلقین کنید که انگیزه دارید و مثل یک ادم با انگیزه رفتار کنید.

بیشتر بدانید : جملات مثبت برای موفقیت را بخوانید

برای داشتن انگیزه برای موفقیت هر روز صبح این سوالات مثبت را از خود بکنید :
• در حال حاضر در زندگی از چه چیزی راضی هستم؟
• چه ویژگی‌ای مرا خوشحال می‌کند؟
• چگونه در من این حالت را به‌وجود می‌آورد؟

از شکست نهراسید. شکست مقدمه پیروزی است. اولا مطمین باشید موفق می شوید. دوما اگر شکست خوردید خب درس عبرت بگیرید و ان در در مرحله بعدی تکرار نکنید.

راه ایجاد انگیزه و داشتن انگیزه برای موفقیت چیست ؟

برای داشتن انگیزه برای موفقیت در مورد کاری که می‌خواهید انجام دهید، مطالعه کنید و همچنین از خودتان توقع زیادی نداشته باشید. اول سطح متوسط توانایی تان را امتحان کنید . اگر توانستید کمی سطح توقعات را بالا ببرید.

هدف‌های خود را یادداشت کرده و  آن را روی دیوار، رایانه، یا آینه بچسبانید.

با دید مثبت برای انجام کار فعالیت کنید (برای مثبت‌اندیشی تلاش کنید).

برای داشتن انگیزه برای موفقیت کمتر تلویزیون تماشا کنید.

برنامه کاری‌تان را به چندین برنامه کوچک‌تر تبدیل کنید. سپس برای هر بخش جدا برنامه ریزی کنید. با این کار با یک غول مواجه نیستید.

در یابید که چه چیزی سبب شادی و خوشحالی شما می‌شود. به ان توجه کنید و برای شاد کردن خودتان تلاش کنید.

به گفته‌های حکیمانه گوش دهید. با دیگران مشورت کنید و از انها کمک بخواهید.

برای داشتن انگیزه برای موفقیت یادتان باشد اگر مدام اینگونه باشید و تلاش نکنید بزودی ۲۰ سال دیگر می اید و شما همین هستید که بودید. مگر الان حسرت ۵ سال پیش را نمیخورید. کاری نکنید که ۵ سال اینده حسرت امسال را بخورید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.