پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

فواید حلقه ورزشی و حلقه هولاهوپ و آموزش

0
حلقه ورزشی یا همان حلقه هولاپوپ حلقه ای است که برای لاغری شکم و پهلو بکار میرود. اما به نظر شما عملکرد این حلقه چگونه است و چرا با ان شکم و پهلویمان آب می شود؟ در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل اطلاعاتی را درباره فواید حلقه ورزشی در اختیارتان میگذاریم .
فواید حلقه ورزشی و حلقه هولاهوپ
فواید حلقه ورزشی و حلقه هولاهوپ

فواید حلقه ورزشی یا فواید حلقه هولاهوپ

حلقه های هولاپ همان حلقه های ورزشی است که دور کمر میچرخانند تا شکم و پهلویشان اب شود. این حلقه ها جدیدا به کلاسهای ایروبیک هم امده است و جزو برنامه کلاسهای ورزشی قرار گرفته است.

فواید ورزش با هولاهوپ

از مهمترین فواید حلقه ورزشی یا فواید حلقه هولاهوپ می توان به تقویت و فرم دادن به پایین تنه، خوش شکل کردن و تقویت دست و ران ، همچنین افزایش انعطاف بدن وتقویت ماهیچه‌‌های بدن و مهمتر از همه خارج کردن سموم بدن  و تقویت سلامت قلب اشاره کرد.

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل هولاهوپ ورزشی است که با کمک حلقه ورزشی هولاهوپ انجام می شود و در آن شما  نیاز به زمان و مکان خاصی ندارید. در هر زمانی و مکانی میتوانید ان را انجام دهید. بیشتر افراد عادت دارند که حلقه هولاهوپ را دور کمر خودشان بچرخانند که این کار باعث تقویت عضلات شکم، ران، پشت و پاها می‌شود و در عین حال به سوختن چربی در اطراف شکم و پهلوها کمک می‌کند. اما به گزارش زیگیل شما میتوانید حلقه های هولاهوپ را دور بازوی‌ خود بچرخانید و به تقویت عضلات شانه، سرشانه و بازوها کمک زیادی بکنید.

فواید حلقه ورزشی و حلقه هولاهوپ
فواید حلقه ورزشی و حلقه هولاهوپ

آموزش ورزش با هولاهوپ

جهت آموزش ورزش با هولاهوپ  شما باید جلوی آینه قرار بگیرید. سپس سعی کنید که هولاهوپ را دور کمرتان بیندازید و ان را بچرخانید.

در این ورزش شما باید تمرکز خود را برای نگه‌داشتن حلقه دور کمرتان جمع کنید و مراقب باشید که حلقه روی زمین نیفتد.

خب مسلما برای این کار باید حرکات موزونی به کمر و باسن خودتان بدهید تا از افتادن آن حین چرخش پیشگیری کنید که این کار باعث تقویت عضلات شما و سوزاندن کالری می‌شود شما با هریک ساعت ورزش با هولاهوپ حدود ۴۰۰ کالری می‌سوزانید که دقیقا مشابه همین میزان انجام حرکات ایروبیک خواهد بود. شما می‌توانید در ابتدا ورزش کردن با هو لاهوپ را با انداختن آن دور کمرتان و چرخاند آن آغاز کنید ولی بعد از آن اجازه دهید که همه بدن شما در این ورزش سهیم شوند و چرخاندن آن را دور گردن و بازوهایتان نیز تجربه کنید.

بیشتر بدانید : اطلاعات علمی درباره ورزش پیلاتس

نکته اصلی این است که شما کشش زیادی به عضلات‌تان وارد نکنید. وقتی شما در چرخاندن یک حلقه هولاهوپ دور کمرتان استاد شدید، بد نیست چرخاند چند حلقه را تجربه کنید این کار به تمرکز شما کمک می‌کند و در عین حال موجب می‌شود کالری بیشتری بسوزانید. به عنوان پیشنهاد دیگر، می‌توانید حلقه‌های دیگر هولاهوپ را روی زمین بگذارید و در حین چرخاندن یک حلقه دور کمرتان از روی دیگر حلقه‌ها بپرید. از حلقه‌ های ورزشی برای کوچک شدن شکم ‌تان استفاده کنید. شما می ‌توانید در ابتدای کار، تنها روزی ۲ دقیقه یا ۵۰ بار حلقه بزنید و به مرور زمان حلقه زدن را تا ۳۰ دقیقه هم ادامه دهید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.