پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

۱۰۰ خاصیت انار و خواص انار و فواید انار

0

انار برای سلامتی ما خواص زیادی دارد. شما میتوانید از انار رب هم تهیه کنید. البته مصرف زیاد انار یبوست می اورد. اگر درد میگرن دارید میتوانید برگ انار را بجوشانید و میل کنید. در این پست ار مجله اینترنتی زیگیل تعداد زیادی از خواص انار را برایتان گرداوری کرده ایم. سعی کنید همه این خواص را مطالعه کنید و به دیگران هم بفهمانید که انار چه فواید زیادی دارد.

آشنایی با برخی از خواص انار و فواید انار

. یکی از خواص انار اینست که میتوانید از عصاره گل انار و گلاب برای ورم چشم استفاده کنید.همچنین به گزارش مجله اینترنتی زیگیل گل انار با آب بارهنگ برای زخمهای آلت تناسلی آقایان مناسب می باشد. برای این کار کافیست گل انار + عرق بید + عرق بیدمشک + عرق کاسنی + بارهنگ را ترکیب کرده و روی زخم بگذارید. سپس زخم را بشویید. پودر پوست انار برای التیام زخمهای کهنه فایده زیادی دارد.

.البته لازم به ذکر است که کسانی که زخم معده دارند نباید انار ترش بخورند. به طور کلی زیاده‌روی در مصرف انار ترش امکان به وجود آمدن زخم معده را دارد. همچنین طبق اطلاعات بدست امده برای درمان زخمهای دهان روزی چندبار آب انار ترش را در دهان نگه دارید و مزمزه بکنید. یکی دیگر از فواید انار اینست که جهت درمان زخم داخل بینی یا گوشت اضافی روی زخمها آب انار ترش را بجوشانید تا غلیظ شود، سپس با عسل مخلوط نمایید و بر روی آنها بمالید.

. به گزارش مجله اینترنتی زیگیل اگر لاغر هستید میتوانید رب انار میل کنید .رب انار مقوی بدن و چاق کننده است. همچنین رب انار برای رفع ویار حاملگی خانم های باردار بسیار توصیه شده است. اگر ترشحات ساده زنانگی دارید میتوانید از دمکرده گل انار روزی ۲ استکان استفاده بکنید. ۵ گرم گل خشک در ۲۰۰ سی‌سی آب جوش ۲۰ دقیقه دم کرده، بنوشید.

۱۰۰ خاصیت انار و خواص انار و فواید انار
۱۰۰ خاصیت انار و خواص انار و فواید انار

. طبق بررسی های بدست امده یکی از خواص انار این است که میتوانید برای درمان خروج مقعد از پوست انار خشک یا تازه که در آب جوشانده شده استفاده کنید. کافیست آن را صاف کنید و بعد از هر بار اجابت مزاج در داخل آب نیمگرم یا سرد آن بنشینند. همچنین باید به اطلاع برسانیم که برای کسانی که بواسیر دارند این عمل مفید است. به جای گل ما می‌توانیم از پی سفید داخل انار استفاده کنیم.  کسانی که می‌خواهند نوزادی زیبا داشته باشند در دوران حاملگی در فواصل غذا و ظهر و شب انار بخورند.

خاصیت انار و فواید انار چیست ؟

. به گزارش مجله اینترنتی زیگیل خوردن انار مستی را برطرف خواهد کرد. انار جهت صفرا و تب صفراوی بسیار مناسب است. برای این کار باید انار قبل از غذا میل شود. بهترین موقع خوردن انار صبح ناشتا با کمی گلپر است. جوشانده گل انار درمان کننده پیوره و خون ریزی لثه می باشد. کسانی که کرم دارند حدود سه یا چهار گرم پوست انار را با یک لیوان آب گرم میل نمایند. بهتر است یبوست نداشته باشند اگر چنانچه یبوست دارند یک روز قبل از خوردن پودر پوست انار مسهل یا سوپ‌های ملایم بخورند و ۲ ساعت بعد از خوردن پودر پوست انار مقداری سوپ میل شود.

. یکی از خواص انار اینست که اگر انار را با پوست و دانه به طور سالم بپزند و سپس کوبیده آن را در محل خارش بگذارند خارش را برطرف می‌کند.اشخاصی که دارای طبع سرد و تر هستند بعد از خوردن انار کمی زنجبیل با نبات بخورند. کسانی که کم خون هستند یا احساس خستگی زیاد می‌کنند از دم کرده یا جوشانده برگ انار به عنوان چای استفاده (۱۰ گرم در ۲۵۰ سی‌سی آب) کنند.

.  به گزارش مجله اینترنتی زیگیل دم کرده برگ انار میگرن را برطرف می‌نماید. ۵ عصر و آخر شب یک لیوان میل شود. ۵ گرم گل انار در یک لیوان آب جوش دم کرده. برای درمان کرم کدو بین ۶۰ تا ۹۰ گرم پوست خشک کرده ریشه با ساقه انار را در ۲ لیوان آب به مدت ۲ شبانه روز خیس کرده سپس با حرارت ملایم آن را جوشانده تا آب به یک لیوان برسد، سپس صاف نموده در ۲ یا ۳ نوبت با کمی عسل مخلوط کرده میل شود. بعد از آن بیمار هنگام اجابت مزاج بر روی یک ظرف آب نیم گرم بنشیند تا کاملاً کرم کدو که همانا سر آن می‌باشد دفع گردد زیرا اگر سر آن باقی بماند مجدداً رشد می‌نماید. اما برای از بین بردن کرم کدو داروهای شیمیایی البته زیر نظر پزشک بهتر است.

برخی دیگر از خواص انار و خاصیت انار

. به گزارش مجله اینترنتی زیگیل در موقع خوردن جوشانده پوست انار از خوردن روغن کرچک خودداری شود. زیرا ممکن است ایجاد مسمومیت نماید. جوشانده پوست انار جهت ترشحات سفید خانم‌ها مفید است.از ترکیب گلهای له شده انار با روغن کنجد برای سوختگی استفاده می‌شود. طبع انار سرد و تر است.

. پوست آن سرد و خشک است. انار شیرین طبیعت سرد، معتدل و کمی تر دارد. انار تولید کننده اخلاط صالح است. همانا دو گونه خلط وجود دارد یکی مفید و دیگر غیر مفید که انار تولید کننده نوع مفید آن است. برای رفع درد سینه یا سرفه خشک سر انار را سوراخ کرده سپس روغن بادام شیرین داخل آن ریخته و روی آتش بگذارند تا روغن جذب شود آن گاه بخورند بسیار خوب است.

. انار ترش نیروی جنسی را کاهش می‌دهد. کسانی که مزاج گرم دارند انار ترش برای آنها مفید است. اگر انار با دانه خورده شود از صدا کردن شکم جلوگیری می‌کند. امام صادق (ع) می‌فرمایند: بخورید انار را با پرده‌های وسط آن تا معده را صیقل دهد و هوش را زیاد کند. رب انار یبوست می‌آورد. خوردن انار غم و اندوه را از بین می‌برد. کسانی که میل به خوردن خاک و چیزی دیگر دارند با خوردن رب انار از بین می‌رود.

. به گزارش مجله اینترنتی زیگیل حضرت علی(ع) می‌فرمایند: به کودکان خود انار دهید تا زودتر به سخن آیند. کسانی که بیماری قند دارند از انار استفاده کنند. اگر آب انار را با شکر و نشاسته و صمغ عربی و روغن بادام بجوشانیم و نیم گرم میل شود باز کننده ادرار و تقویت کننده دستگاه ادرار و مثانه است. انار دفع کننده مضرات دخانیات می‌باشد.

.پوست و ریشه انار ضدکرم . انار معتدل، مقوی، ملین، ادار آور و ضد تشنگی. اگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می‌شود. کسانی که لاغر هستند خوردن انار برای آنها مفید است البته نوع شیرین آن. انار شیرین برای کسانی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود.

. انار شیرین سرفه را تسکین می‌دهد و صدا را باز می‌کند (برای کسانی که آواز می‌خوانند).انار شیرین خارشهای بدن را تسکین می‌دهد.. طبع انار ترش سرد است.. مقوی معده و کبد است، البته انار شیرین

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.