روانشناسی

۱۰ راه جادویی درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی راههای گوناگونی دارد. افسردگی یکی از بیماری های روانی است که بسیاری از افراد دچار ان هستند . گوشه نشینی ، غمگین بودن ، انگیزه نداشتن ، ساکن بودن و .. همه از علایم افسردگی است. در این پست از مجله اینترنتی زیگیل به ده راه درمان افسردگی اشاره میکنیم .

۱– درمان افسردگی با طب سوزنی

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، طب سوزنی می‌تواند در درمان افسردگی مفید می باشد. محققان با انجام طب سوزنی بر روی ۱۵۰ زن باردار موفق به درمان  افسردگی در این افراد و کاهش علایم تا ۶۳ درصد بوده اند.

بنابراین میتوانید برای درمان افسردگی از طب سوزنی کمک بگیرید.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۲- درمان افسردگی با ورزش

ورزش میتواند به اندازه داروهای ضد افسردگی برای درمان افسردگی مفید باشد . شاید ورزش کردن برای افسرده ها کمی سخت باشد اما شما می توانید . پس تلاشتان را بکنید. درمان اضطراب با داروهای گیاهی در خانه را مطالعه کنید . (درمان اضطراب)

بنا بر تحقیقاتی مردانی که ورزش منظم دارند یک چهارم کمتر از سایرین دچار افسردگی می شوند. انجام مرتب و منظم تمرینات ورزشی با شدت و ریتم کافی ( نه زیاد نه کم )، سطح آمادگی جسمانی و همچنین توانا شدن قلب و عروق شما را بالا می برد و این خود موجب ارامش ، رفع استرس و درمان افسردگی می شود .

راههای درمان افسردگی

۳- درمان افسردگی با باغبانی

باغبانی کردن بر روحیه شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت . همین که دست به بیل بزنید و دانه ای بکارید و به ان اب بدهید به شما روحیه میدهد . فکر شما را ازاد میکند . لازم نیست مهارت خاصی داشتی باشید . فقط فکر و وقتتان را درگیر باغبانی کنید.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۴-برای درمان افسردگی در انجام امور داوطلبانه بر اساس باورها و اعتقادات خود پیش قدم شوید

گاهی وقتها صحبت با آشنایان در زمینه افسردگی کافی نیست. لازم میدانید که به سراغ حلقه یزرگتری از افراد (دوستان، همکاران و …) بروید. این نشانه خوبی است. سعی کنید وارد اجتماع و گروههای بزرگ شوید. در چنین حالی سعی کنید به سراغ سازمان‌هایی بروید که هدف و شعارشان برایتان لذت بخش است.

به صورت داوطلبانه برای سازمان های مورد علاقه تان کار کنید. کسی چه می داند، شاید بتوانید از این طریق نشانه‌های افسردگی را کاهش دهید وسلامتی‌ تان را بهبود دهید. به گزارش زیگیل با درمان افسردگی ریسک «مرگ» تا ۲۲ درصد کاهش می یابد.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۵- درمان افسردگی با تمرین تمرکز حواس

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، کتی اسپارک روانشناس طی مطالعه ای که بر روی افراد مبتلا به بیماری اضطراب و افسردگی انجام داد دریافت که مدتیشن و تمرکز حواس  باعث تقویت نگرش مثبت می‌شود . این امر سبب ارامش و کاهش اضطراب و افسردگی می شود .

اگراحساس کردید مورد حمله بارش افکار منفی قرار گرفته‌اید بر روی یک تشک راحت با پوزیشن نیلوفر آبی قرار بگیرید و به مدتیشن بپردازید. حالت نیلوفری یا چهارزانوی بالا، شکلی از حالت نشستن است که از سنت مراقبه در هند باستان ریشه می‌گیرد. در این حالت، پاها بر روی ران‌های جهت مخالف قرار داده می‌شوند. این حالت نشستن یک حالت رسمی‌شده در سنت یوگای هندو است.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۶- درمان افسردگی با خنده

یک نکته طلایی را برایتان می گوییم و ان اینست که خداوند برای غلبه بر مشکلات زندگی ۳ روش را در اختیار انسان قرار داده است: خواب، امید و خنده.

در آیین بودا، هر بودایی باید روزانه ۱۵ دقیقه بخندد. در آیین بودا این ۱۵ دقیقه خنده برابر با ۴ ساعت عبادت است! هم‌چنین بعضی از مردم هند، باتوجه به همین نظریه عادت دارند هر روز ابتدا ۳۰ دقیقه بخندند و سپس فعالیت روزانه خود را آغاز کنند. همچنین همه ما می‌دانیم که اگر به مشکلات بخندیم همیشه موضوعی برای خندیدن داریم.

 بهترین راه درمان انواع افسردگی در انسان خندیدن است. این روش درمانی هیچ هزینه‌ای ندارد و همیشه در دسترس است. خندیدن نه تنها غم را از بین می برد، بلکه مقاومت بدن را در برابر انواع بیماری‌ها افزایش می‌دهد.

سعی کنید در زمان افسردگی خود را در معرض شرایط خنده‌آور قرار دهید. حتی خنده به بهانه الکی . تماشای یک فیلم کمدی، خواندن کتاب‌های طنز و ملاقات دوستان شوخ‌ طبع می‌تواند بهترین روش درمان افسردگی باشد.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۷- درمان افسردگی با محبوس نکردن خود

سعی کنید برای درمان افسردگی از اتاق و خانه تان بیرون بروید . تنهایی دشمن افسردگی است . همیشه خودتان را مشغول کنید. باید فکرتان مشغول باشد تا به موارد منفی فکر نکنید. به گفته دکتر استفان ایلاردی، روانشناس و نویسنده کتاب «درمان افسردگی» بخشی از بیماری افسردگی انزوای اجتماعی است که خود به عنوان یکی از دلایل اصلی پیشرفت بیماری شمرده می‌شود. ظاهرا خروج از تعاملات اجتماعی واکنش‌هاس استرسی و منفی مغز را افزایش می‌دهد. بنابراین در دوران افسردگی با دوستان و اطرافیان قابل اعتماد رفت و امد کنید و اجازه ندهید وقتتان در تنهایی بگذرد.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۸- درمان افسردگی با دور کردن افراد سمی

برخی افراد هستند که انرژی منفی به شما میدهند یا مثلا نکات منفی تان را میگویند یا از زندگی خودشان شکایت میکنند یا … در هر حال با رفتارشان باعث افسردگی شما می شوند . سعی کنید این افراد را از زندگی تان دور کنید وگرنه دیوانه و افسرده می شودی.

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل به گفته دبورا سرانی نویسنده کتاب زندگی با افسردگی، به عنوان بخشی از نیازهای شما در درمان افسردگی شما باید بیاموزید که افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید. بنابراین احاطه شدن شما با افرادی با افکار مثبت و پذیرش نگرش آن‌ها به شما کمک می‌کند که مثبت‌اندیشی را در ذهن خود پرورش دهید و در حقیقت در محیطی شفابخش قرار بگیرید.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۹- درمان افسردگی با احتیاط در مصرف مواد اعتیادآور!

به عنوان درمان سنتی و گیاهی افسردگی، مصرف گیاه شاه‌دانه و سیلوسایبین ممکن است مفید باشد. سیلوسایبین ماده‌ای توهم‌زا است. قارچ‌های سیلوسایبین یا قارچ‌های جادویی حاوی سیلوسایبین هستند که به صورت تفریحی و سنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. ولی یاداوری میکنیم که که هر دوی این مواد پتانسیل تبدیل شدن به ماده مخدر را برای بدن دارند که می‌تواند اثرات روانی بدتری را داشته باشد. پس در مصرف انها زیاده روی نکنید.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

۱۰- درمان افسردگی با مواد غذایی مفید

طبق بررسی های بدست امده با مصرف مواد غذایی خاص میتوانید به کاهش افسردگیتان کمک کنید. موادی مانند  موادی نظیر الکل، کافئین، شیرین کننده‌های مصنوعی، روغن هیدروژنه، مواد غذایی فرآوری شده، قند تصفیه شده و غذاهای غنی شده با سدیم را مصرف نکنید .  به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ویتامین D می‌تواند افسردگی، زوال عقل و دیابت را کاهش دهد. اما برای درمان افسردگی میتوانید  موادی نظیر اسیدهای آمینه، فولات، ید، آهن، منیزیم، اسیدهای چرب، امگا ۳، سلنیوم، ویتامین B و روی مصرف کنید.

راههای درمان افسردگی
راههای درمان افسردگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.