پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

۱۰ دلیل فراموشی و علل فراموشی

0

فراموشی علل مختلفی دارد . گاهی برایتان افتاده که چه کوتاه مدت چه بلند مدت فراموشی گرفته اید . حتما کنجکاوید که با علل فراموشی اشنا شوید . در این پست از مجله اینترنتی زیگیل برخی از علل فراموشی را برایتان بیان میکنیم . به عنوان مثال افسردگی و عوارض جانبی داروها میتواند از علل اصلی فراموشی باشد .

۱. دلیل فراموشی :افسردگی

یکی از دلایل فراموشی افسردگی است.  گاهی ممکن است به علت ضربه روحی شدیدی، ارتباط مان با دنیای اطراف به هم بخورد و دچار نوعی حواس پرتی شویم.  گاهی با گذر زمان و کمرنگ تر شدن احساسات، فراموشی ناشی از آن نیز برطرف می شود. اما گاهی با عمیق تر شدن افسردگی، فراموشی نیز شدیدتر شود. بنابراین مراقب افسردگی تان باشید.

۲. دلیل فراموشی : عوارض جانبی داروها

عوارض جانبی داروها یکی دیگر از دلایل شایع فراموشی است. هر دارویی عوارض جانبی خود را دارد و ممکن است با قطع این دارو ، این عوارض هم از بین برود .

۳. دلیل فراموشی : کمبود ویتامین B

کمبود ویتامین B یک دلیل فراموشی است. افرادی که در رژیم غذایی شان ویتامین ۱۲B کافی وجود ندارد، ممکن است در دراز مدت به فراموشی دچار شوند چون این ویتامین نقش مهمی در سلامت مغز دارد. عدم توجه به این مسئله در دراز مدت می تواند باعث آسیب های مغزی دائمی و غیر قابل برگشت شود. دلیل فراموشی , دلیل فراموشی چیست, دلیل فراموشی در خواب , دلیل فراموشی در جوانی ,  علت فراموشی در جوانی,علت فراموشی لحظه ای , علت فراموشی ,علت فراموشی چیست , علل فراموشی

۴.دلیل فراموشی : بیماری های غده تیروئید

یکی از دلایل فراموشی بیماری های غده تیروئید است. فراموشی یکی از نشانه های مشکلات مربوط به تیروئید است که کمتر کسی به آن توجه می کند. کم کاری غده تیروئید باعث اختلال در حافظه می شود زیرا بدن قادر به جذب مواد مغذی خوراکی های مصرف شده نیست. خوشبختانه بیماری های تیروئید با یک آزمایش ساده خون قابل تشخیص هستند و درمان آنها نیز ساده است؛ بنابراین با درمان این بیماری ها فراموشی ناشی از آنها نیز برطرف می شود.

۵. علت اصلی فراموشی : کم خوابی و بی خوابی

سعی کنید خواب خوبی داشته باشید . طبق بررسی محققان کم خوابی و بی خوابی یکی از علل اصلی فراموشی است.انواع وسواس و عوامل ایجاد وسواس

تداخل دارویی از علل فراموشی
تداخل دارویی از علل فراموشی

۶. دلیل فراموشی : تداخلات دارویی

گاهی اوقات تداخلات دارویی باعث ایجاد فراموشی های شدیدی می شود . گاهی خود داروهای مصرفی فراموشی ایجاد نمی کنند اما وقتی با داروهای دیگری مصرف می شوند، به خصوص در سالمندان که مجبورند چند نوع دارو را با هم مصرف کنند، باعث فراموشی می شوند. در این صورت بهترین راه مشورت با پزشک  است.

۷. علت فراموشی : کم آبی

یکی از دلایل فراموشی کم آبی بدن است. از دست دادن آب بدن، به خصوص در سالمندان باعث بروز علائمی شبیه زوال مغزی و فراموشی می شود. بنابراین تاجایی که میتوانید مصرف ابتان را زیاد کنید. دلیل فراموشی , دلیل فراموشی چیست, دلیل فراموشی در خواب , دلیل فراموشی در جوانی, علت فراموشی در جوانی,علت فراموشی لحظه ای, علت فراموشی ,علت فراموشی چیست, علل فراموشی

۸. دلایل اصلی فراموشی : ضربه به سر

گاهی ممکن است به خاطر یک ضربه به سر دچار فراموشی شویم . اما نه با آن اغراقی که در بیشتر فیلم ها و سریال های تلویزیونی می بینیم. هر ضربه ای به سر باعث فراموشی نمی شود اما اگر شدت این ضربه به قدری زیاد باشد که به سلول های مغز آسیب جدی برساند، حتی ممکن است فراموشی غیر قابل برگشت ایجاد کند. بنابراین از سرتان مراقبت کنید و مراقب باشد ضربه ای به ان نخورد .

۹. علل فراموشی : زوال مغز

زوال مغز یکی از دلایل شایع فراموشی است که در سالمندان بالای ۶۰ سال دیده می شود. اگرچه همه سالمندان در خطر زوال مغز و فراموشی نیستند اما بالا رفتن سن، احتمال ابتلا به آن را بسیار افزایش می دهد. دلیل فراموشی , دلیل فراموشی چیست, دلیل فراموشی در خواب , دلیل فراموشی در جوانی ,  علت فراموشی در جوانی,علت فراموشی لحظه ای , علت فراموشی ,علت فراموشی چیست , علل فراموشی

۱۰. علت فراموشی : تومورهای مغزی

یکی از دلایل فراموشی تومورهای مغزی است. تومورهای مغزی گاهی علائم شبیه زوال مغزی ایجاد می کنند چون همزمان با رشد خود، سلول های مغز را از بین برده و فراموشی ایجاد می کنند. بنابراین بسته به بزرگی و محل تومور شدت فراموشی هم فرق دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.