ازدواجخانواده

۲۰ نکته طلایی برای همسرداری موفق و خوب

همسرداری یکی از اصول مهم در زندگی زناشویی است که باید به شدت به ان توجه کرد . یک زندگی زمانی موفق است که زن و شوهر با اصول مهم همسرداری اشنایی کامل را داشته باشند . در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل ۲۰ کلید طلایی برای همسرداری موفق را برایتان بیان میکنیم .

بیست نکته طلایی همسر داری موفق برای خانم ها

۱) وقتیکه می بینید در هنگام ارتباط با همسرتان عزت نفس پایینی دارید هیچ وقت از او نخواهید در این زمینه به شما کمک کند. این مشکل شماست و خودتان باید ان را حل کنید. فقط خودتان روی آن کار کنید و در صورت نیاز از یک روان‌شناس کمک بگیرید . اما همسرتان را درگیر این موضوع نکنید.

۲) یکی از اصول همسرداری موفق و خوب اینست که وقتیکه می بینید شوهرتان دچار فشار عصبی شده ، سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید. چون ممکن است این کار  او را عصبانی‌تر کند. خیالتان راحت باشد که وقتی استرس او کم شود خودش به حالت قبلی برمیگردد.

۳) هر کسی مسئول خوشبختی خودش است . نباید همسرتان را ضامن خوشبختی خود بدانید . در این صورت ادم افسرده و ناتونی هستید . همسرداری موفق , همسرداری خوب , آیین همسرداری , نکات مهم همسرداری , نکات ریز همسرداری , نکات کلیدی همسرداری ,نکات جالب همسرداری ,

۴) به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، مدام به او نگویید که همسر و زندگی اش را دوست ندارد. چون او معتقد است که شریک زندگی‌اش را دوست دارد و از او فراری نیست . اما وقتی او را به چیزی که وجود ندارد متهم میکند از شما دلخور میشود و این خیلی بد است .

۵) سعی کنید این مساله را قبول کنید که در ایجاد مشکلات زندگی شما هم سهم داشته‌اید. این موضوع را به همسرتان بگویید . در این صورت عشق و محبت بار دیگر در زندگی‌تان شکوفا خواهد شد. در نتیجه از این به بعد همسرتان سهم خود را می‌پذیرد و با کمک هم مشکل را حل می کنید .

۶) دنیای مردها با دنیای زن ها فرق می کند. سعی کنید همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید.

۷) به همسرتان به چشم یک شی مسئول نگاه نکنید. بلکه به شخصیت وجودی او احترام بگذارید. همسرداری موفق , همسرداری خوب , آیین همسرداری , نکات مهم همسرداری , نکات ریز همسرداری , نکات کلیدی همسرداری ,نکات جالب همسرداری , طنز جالب و خواندنی فواید ازدواج آقایان

۸) سعی کنید ویژگیهای مثبت شوهرتان را بشناسید و جنبه یا بخش‌هایی از شخصیت شوهرتان را که باعث تمایز او از سایرین می‌شود تحسین کنید .

۹) سعی کنید کاری کنید همسرتان با شما روراست باشد . برای این کار سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قایل شوید. اگر حرف‌های او خواسته شما نیست از خود واکنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی‌اعتمادی در زندگی خود می‌کارید. سعی کنید اعتماد طرف مقابلتان را جلب کنید .

۱۰) وقتی همسرتان با شما درد دل می‌کند و راز دلش را با شما در میان می‌گذارد، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید که اسرار درونش خوشایند نیست . همسرداری موفق , همسرداری خوب , آیین همسرداری , نکات مهم همسرداری , نکات ریز همسرداری , نکات کلیدی همسرداری ,نکات جالب همسرداری ,

۱۱) از شوهرتان دایما انتقاد نکنید زیرا انتقاد زیادی  باعث می‌شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد از شما دور شود . خودش را با شما راحت نداند . سعی کنید نقاط مثبتش را به او یاداوری کنیم و حتی ویژگیهایش را بزرگ جلوه دهید . البته تعریف صبح تا شب هم خوب نیست . هر چیزی در حد اعتدال خوب است .

۱۲) سعی کنید مدام همسرتان را به درک نکردن‌، عدم صمیمیت و بی‌احساس بودن متهم نکنید. چون  او درک کردن‌، صمیمیت و با احساس بودن را به شیوه مردانه نشان می‌دهد وشما ان را به شیوه زنانه می سنجید .

۲۰ نکته طلایی برای همسرداری موفق و خوب
۲۰ نکته طلایی برای همسرداری موفق و خوب

۱۳) تحقیق کنید که شوهرتان به چه چیزهایی نیاز دارد و باید از او سوال کنید . اما به روشی غیر مستقیم این امر اتفاق نمی‌افتد مگر این که همسرتان این نیازها را باز گوید و به همین جهت در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیازهایش از وی سؤال کرده و دیدگاههای واقعی وی را نسبت به خود و زندگی‌تان دریابید. وقتی هم که جواب او را شنیدید دلخور نشوید و انتقاد نکنید .

اصولی برای همسر داری موفق و خوب  برای خانم ها

۱۴) اصرار زیادی برای جلب محبت همسرتان نداشته باشید و این نکته را زمانی که وی عصبانی است بیشتر مراعات کنید. در بسیاری اوقات حالت روحی او برای ابراز محبت به شما مناسب نیست و اصرار زیاد شما منجر به مخالفت شدید او می‌شود.همسرداری موفق , همسرداری خوب , آیین همسرداری , نکات مهم همسرداری , نکات ریز همسرداری , نکات کلیدی همسرداری ,نکات جالب همسرداری ,

۱۵) برای همسر خود نقش یک زن حساس و شکننده را بازی نکنید. زیرا این حالت شما باعث می‌شود که همسرتان فکر کند شما ضعیف و بی طاقتید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش‌تان می‌شود. بنابراین سعی می‌کند که ارتباط کلامی کمتری داشته باشد و همین امر باعث ناراحتی شما می‌گردد.

۱۶) سعی کنید که در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یک زن و همسر حفظ کنید. زنی که توجه به روابطش به قیمت از دست دادن هویتش تمام شود به خود و روابطش صدمه می‌زند. زیرا این مسئله باعث می‌شود که وی خود را بخشنده‌تر و دوست داشتنی‌تر از شوهرش ببیند و فکر کند که همسرش بی‌نهایت خودخواه می باشد.

۱۷) زمانی که همسرتان با شما صحبت می‌کند به دقت به حرفهای او گوش فرا دهید زیرا عدم توجه شما به گفته‌های او عدم علاقه شما را نشان می‌دهد.

۱۸) هرگز از روش ابراز محبت همسرتان انتقاد نکنید مثلا وقتی او به شما محبت می‌کند، آن را بیش از اندازه لوس ندانید او به شیوه خود ابراز محبت می‌کند. پس به او و عشقش احترام بگذارید .همسرداری موفق , همسرداری خوب , آیین همسرداری , نکات مهم همسرداری , نکات ریز همسرداری , نکات کلیدی همسرداری ,نکات جالب همسرداری ,

۱۹) روش دوست داشتنتان باید طوری باشد که او خوشش بیاید . یعنی فقط نظر شما مهم نباشد بلکه به وجود او نیز اهمیت بدهید. به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هدیه‌ای به او می‌دهید سعی کنید از قبل در مورد هدیه مورد علاقه‌اش اطلاعاتی به دست آورید و ان هدیه را برایش بخرید . نه اینکه هر چه خودتان دوست داشته باشید بخرید .

۲۰) این توقع بیش از حدی است که بخواهید شوهرتان با همه طرح‌ها و ایده‌ها و افکار شما موافق باشد و آنها را تحسین کند. واقع بین باشید و به او اجازه دهید که نظرش را هر چند که برخلاف میل شما باشد، با کمال ارامش ابراز کند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.