گردشگری

آشنایی با جاذبه‌های زیبای شهر تری‌یر

تری‌یر یکی از شهر های زیبا و قدیمی آلمان است که شما می توانید با آن در غرب این کشور و در ایالتی به اسم راینلاند-فالتز آشنا شوید. سرشماری هایی که در سال های اخیر انجام شده نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 105 هزار نفر دارد. جالب است بدانید که تری‌یر به عنوان قدیمی ترین شهر آلمان شناخته می شود که توسط امپراتوری روم باستان تاسیس شده است. شما می توانید در این شهر با مکان های تاریخی بسیاری رو به رو شوید. اگر دوست دارید با مهم ترین جاذبه های گردشگری تری‌یر بیشتر آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

تری‌یر

جاذبه های گردشگری تری‌یر

دروازه پورتا نیگرا

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند، دروازه پورتا نیگرا نام دارد. در حال حاضر از دروازه پورتا نیگرا به عنوان بزرگترین دروازه شهر رومی در دنیا یاد می شود. این دروازه که 170 سال قبل از میلاد مسیح به وجود آمده است، در سال  1986 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. نام پورتا نیگرا از یک واژه قرون وسطایی به معنی تاریکی گرفته شده است. این موضوع ریشه در رنگ تیره این بنا دارد.

خانه کارل مارکس

کارل مارکس بدون شک یکی از تاثیرگذارترین شخصیت های تاریخ می باشد. از او به عنوان پایه گذار کمونیسم یاد می شود و به همین دلیل به او پدر چپ می گویند. نظریه ای که تا به حال در بسیاری از کشورهای دنیا در بوته آزمایش قرار گرفته و به جز بدبختی و دیکتاتوری چیزی به ارمغان نداشته است. خانه او در این شهر وجود دارد و در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است. جالب است بدانید بیشتر کسانی که از خانه کارل مارکس دیدن می کنند، از کشور های چپ گرا مانند روسیه هستند. کارل مارکس در سال 1818 میلادی در این خانه متولد شده است.

کلیسای جامع تری‌یر

تری‌یر

از دیگر مکان های دیدنی این شهر که بازدید از آن را باید در لیست خود قرار دهید، می توان به کلیسای جامع تری‌یر اشاره کرد. این کلیسا که در سال 270 میلادی ساخته شده است، به عنوان قدیمی ترین کلیسا در تمام آلمان شناخته می شود. جالب است بدانید که کلیسای جامع تری‌یر در سال 1986 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. مهم ترین دلیل شهرت این کلیسا معماری باروکی آن و بافت قدیمی می باشد. تاکنون آسیب های چندانی به کلیسای جامع تری‌یر وارد نشده و به همین دلیل بیشتر قسمت های این کلیسا مربوط به بافت اولیه می شوند.

باسیلیکا کنستانتین

یکی دیگر از مکان های دیدنی این شهر که افراد زیادی از آن بازدید می کنند، باسیلیکا کنستانتین نام دارد. شما می توانید با این بنا در قسمت قدیمی شهر آشنا شوید. این باسیلیکا که در سال 310 میلادی ساخته شده است، دیر لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. از مهم ترین ویژگی های باسیلیکا کنستانتین می توان به معماری ساده و آجری آن اشاره کرد که تقریبا در قسمت های شمالی اروپا منحصر به فرد و یکتا می باشد.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.