گردشگری

سفر به شهر زیبای درسدن در آلمان

درسدن یکی از شهر های زیبای آلمان است که در غرب این کشور و در ایالتی به اسم زاکسن واقع شده است. سرشماری هایی که در سال های اخیر صورت گرفته نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 550 هزار نفر دارد. درسدن از جمله شهر هایی است که در زمان جنگ سرد جزو آلمان شرقی بود و به همین دلیل تا سال ها از نظر رفاهی سطح پایینی داشت. بریتانیا در سال پایانی جنگ جهانی دوم این شهر مورد بمباران قرار دارد که در طی آن بیش از 25 هزار غیر نظامی کشته شدند. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری درسدن آشنا کنیم.

درسدن

جاذبه های گردشگری درسدن

کلیسای فرائن

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند، کلیسای فرائن نام دارد که در مرکز شهر واقع شده است. ساخت این کلیسا در سال 1734 به پایان رسید و در آن دوران به عنوان زیباترین کلیسای باروکی در اروپا شناخته می شد تا این که در جریان بمباران این شهر در جنگ جهانی دوم بیشتر قسمت های آن مورد تخریب واقع شد. کلیسای فرائن از جمله اولین بنا های بازسازی شده در جریان جنگ جهانی دوم می باشد و از همین رو نزد آلمانی ها ارزش زیادی دارد.

کاخ زوئینگر

از دیگر مکان های دیدنی برتر این شهر می توان به کاخ زوئینگر اشاره کرد. کاخ زوئینگر در واقع یک مجموعه باروکی بسیار زیبا است که در قرن 18 میلادی ساخته شده است. برای سال ها این کاخ محل زندگی خانواده سلطنتی بود اما بعد از جنگ جهانی اول، این مجموعه به یک موزه هنری و تاریخی تبدیل شد. از جمله مهم ترین آثاری که در این موزه ها وجود دارد می توان به ظروف چینی شرقی، ابزار آلات فیزیک قرن 19 و همچنین نقاشی های مارک اشتنبرگ اشاره کرد.

میدان تئاتر و اپرای زمپر

درسدن

میدان تئاتر و اپرای زمپر یکی از جاذبه های پرطرفدار این شهر است که بهتر است بازدید از  آن را در لیست خود قرار دهید. از میدان تئاتر به عنوان یکی از زیباترین میدان های عمومی در تمام آلمان یاد می شود که البته بیشتر این زیبایی مدیون اپرای زمپر می باشد. یکی دیگر از مهم ترین قسمت های این میدان مربوط به مجسمه پادشاه جان می باشد که ارتفاعی 15 متری دارد. از دیگر دیدنی هایی که در این میدان وجود دارد می توان به کاخ باروکی تاشنبرگ اشاره کرد که در سال 1745 ساخته شده است.

کلیسای جامع درسدن

از دیگر مکان های مذهبی این شهر می توان به کلیسای جامع درسدن اشاره کرد. این کلیسا که عده زیادی آن را با نام دادگاه کاتولیک می شناسند در سال 1755 ساخته شده است. از کلیسای جامع درسدن به عنوان یکی از عالی ترین نمونه های سبک گوتیک در شرق آلمان یاد می شود. این کلیسا نیز در جریان بمباران هواپیماهای بریتانیایی در طول جنگ جهانی دوم آسیب های فراوانی دید که البته در اواخر قرن بیستم مورد بازسازی قرار گرفت. یکی از مهم ترین ویژگی های این کلیسا برج 78 متری آن می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.