گردشگری

سفر به کلن، یکی از شهرهای مهم آلمان

کلن یکی از شهر های بزرگ آلمان است که در شرق این کشور و در ایالت نوردراین – وستفالن واقع شده است. سرشماری هایی که در سال های اخیر صورت گرفته حاکی از این است که این شهر جمعیتی در حدود 1 میلیون و 10 هزار نفر دارد. این بدان معنی است که کلن به عنوان چهارمین شعر بزرگ در آلمان محسوب می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های این شهر رود راین می باشد که کلن را به دو قسمت تقسیم می کند. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری این شهر اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

کلن

جاذبه های گردشگری کلن

کلیسای جامع کلن

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که بهتر است بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، کلیسای جامع کلن می باشد. این کلیسا به عنوان یکی از مهم ترین سازه های گوتیک در اروپا شناخته می شود که در سال 1258 ساخته شده است. مهم ترین ویژگی های این ساختمان بدون برج های دو قلوی آن هستند که ارتفاعی 157 متری دارند و تقریبا از همه قسمت های شهر مشاهده می شوند. علاوه بر این، معماری داخلی این کلیسا نیز بسیار بی نظیر و منحصر به فرد می باشد به طوری که می توان آن را با بناهای واتیکان مقایسه کرد.

محلی قدیمی شهر

کلن از جمله شهر های آلمان است که هنوز بسیاری از بخش ها و بافت های قدیمی خود را حفظ کرده است. یکی از مهم ترین قسمت های این شهر که در طول سال توریست های زیادی از آن بازدید می کنند، محلی قدیمی است که قدمت برخی از ساختمان های آن به قرن 15 میلادی بر می گردد. یکی از بنا های مهمی که در این محله وجود دارد، سنت مارتین کبیر می باشد که برای قرن ها به عنوان اصلی ترین سازه مذهبی در شرق کلن شناخته می شده است.

کلیسای گیریون مقدس

کلن

در این شهر کلیسا های متعددی وجود دارد که بیشتر آنها نیز بسیار زیبا و باستانی محسوب می شوند. یکی از مهم ترین این کلیسا ها، کلیسای گیریون مقدس نام دارد که در مرکز کلن واقع شده است. بررسی ها نشان می دهد که این بنا برای اولین بار در سال 1345 ساخته شده است. بدون تردید مهم ترین بخش این کلیسا معماری های داخلی آن می باشند که به استفاده از شیشه های رنگی و کاشی های مراکشی ساخته شده است. علاوه بر این، در کلیسای گیریون مقدس چندین اثر تاریخی و هنری با ارزش وجود دارد که توسط افراد مختلف هدیه داده شده اند.

موزه رومی-آلمانی

آلمان برای قرن ها یکی از مهم ترین قسمت های امپراتوری روم باستان غربی محسوب می شده و به همین دلیل است که در آن می توانید با بسیاری از سازه ها و آثار رومی آشنا شوید. شما می توانید با بیشتر این آثار در موزه ای به اسم موزه رومی-آلمانی آشنا شوید که در نزدیکی کلیسای جامع واقع شده است. یکی از اصلی ترین آثاری که در این موزه وجود دارد مربوط به کاشی های دیونیسوس می شود که به قرن 2 میلادی تعلق دارند.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.