پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

سفر به پایتخت کشور آلمان، شهر برلین

0

برلین پایتخت و بزرگترین شهر کشور آلمان است که در ایالت مونیخ واقع شده است. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2015 صورت گرفته جمعیت این شهر را چیزی در حدود 3 میلیون و 671 هزار نفر تخمین زده اند. جالب است بدانید که در حال حاضر برلین بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به عنوان بزرگترین شهر در این اتحادیه به شمار می رود. در حال حاضر برلین به عنوان یکی از مهم ترین شهر های دنیا شناخته می شود که دارای بالاترین استاندارد های زندگی می باشد. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

برلین

جاذبه های گردشگری برلین

دروازه براندنبورگ

بدون شک مهم ترین جاذبه گردشگری در این شهر که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند، دروازه براندنبورگ نام دارد. این دروازه یکی از برترین مکان های دیدنی در تمام آلمان نیز محسوب می شود که شباهت زیادی به طاق پیروزی در پاریس دارد. تاریخ سال این دروازه به سال 1761 بر می گردد که آن را به فردریک ویلهلم دوم پیشکش کرده اند. یکی از برجسته ترین ویژگی های این دروازه بدون شک مجسمه ارابه آتشین است که 4 اسب آن را می کشند و بر بالای آن واقع شده است.

جزیره موزه

یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر که بازدید از آن را حتما باید در لیست خود قرار دهید، جزیره موزه می باشد که در بین دو رودخانه واقع شده است. در این مجموعه شما می توانید با بخشی از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های شهر آشنا شوید. هر کدام از این موزه ها مکانی برای نگهداری آثار تاریخی و هنری فراوانی می باشند. بدون تردید مهم ترین موزه این مجموعه که در سال 1830 ساخته شده است، موزه اطلس می باشد که در آن جواهرات و گنجینه های خانواده سلطنتی نگهداری می شود.

کاخ شارلوتنبورگ

برلین

کاخ شارلوتنبورگ به عنوان یکی از زیباترین ساختمان های برلین شناخته می شود که افراد زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از آن به آلمان سفر می کنند. این ملک پروسی برای قرن ها به عنوان اقامتگاه خانواده سلطنتی به شمار می رفته است و به همین دلیل در داخل آن می توانید با طیف گسترده ای از آثار تاریخی و هنری آشنا شوید. علاوه بر این، معماری این بنا نیز در نوع خود منحصر به فرد می باشد به طوری که چشم هر بیننده ای را مسحور می کند. از دیگر ویژگی های بی نظیر این ساختمان می توان به گنبد 45 متری با شکوه آن اشاره کرد.

یادبود دیوار برلین

در طول جنگ سرد برلین به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی این شهر، حکومت تحت حمایت آمریکا و کپیتالیسم وجود داشت و قسمت شرقی نزد تحت نفوذ شوروی و کمونیست ها بود.در سال 1960 دولت برلین شرقی برای جلوگیری از فرار شهروندان خود به برلین غربی دیواری 4 متری به طول 155 کیلومتر ایجاد می کند. این دیوار در سال 1989 فرو می ریزد و دو قسمت به همدیگر می پیوندند. در حال حاضر بعضی از قسمت های این دیوار باقی مانده اند که شما می توانید از آنها بازدید کنید.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.