گردشگری

معرفی مکان‌های دیدنی در شهر فلورانس

فلورانس یکی از مهم ترین شهر های ایتالیا است که در ناحیه توسکانی واقع شده است. سرشماری هایی که در سال 2010 توسط موسسه آمار ایتالیا انجام شده نشان می دهد که این شهر باستانی جمعیتی در حدود 380 هزار نفر دارد. این بدان معنی است که فلورانس به عنوان پرجمعیت ترین شهر در توسکانی شناخته می شود. این شهر برای قرن ها یکی از مهم ترین مراکز تجاری و مالی در اروپا بوده به صورتی که خیلی ها اعتقاد داشتند فلورانس در زمان خود ثروتمندترین شهر دنیا محسوب می شده است. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر زیبا بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه همراهی کنید.

فلورانس

جاذبه های گردشگری فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا

بدون تردید مهم ترین جاذبه گردشگری که در این شهر وجود دارد، کلیسای جامع سانتا ماریا می باشد که از آن به عنوان نماد اصلی فلورانس نیز یاد می شود. این کلیسا که به عنوان یکی از برترین سازه های مذهبی در ایتالیا شناخته می شود، در طول سال افراد زیادی را مجذوب خود می کند. این کلیسا می تواند شما را به صورت دقیق با هنر و معماری ایتالیایی آشنا کند. در داخل این کلیسا نیز آثار هنری و تاریخی زیادی وجود دارد که بازرگانان به کلیسا اهدا کرده اند. جالب است بدانید که در این کلیسا می توانید با آثار بزرگانی همچون مایکل آنژ آشنا شوید.

تعمید‌گاه سنت جان

یکی دیگر از سازه های مذهبی این شهر که حتما باید بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، تعمید‌گاه سنت جان می باشد. این تعمید‌گاه هشت ضلعی به عنوان یکی از زیباترین ساختمان ها در تمام ایتالیا در نظر گرفته می شود. علاوه بر معماری با شکوه بیزانسی، در اطراف این تعمید‌گاه آثار هنری با ارزشی قرار دارند که از میان مهم ترین آنها می توان به مجسمه های باکیلینی اشاره کرد. علاوه بر این درب های ورودی تعمید‌گاه سنت جان نیز بسیار زیبا هستند و از جمله دیدنی های برتر سازه به شمار می روند.

پل وکیو

فلورانس

اگر اسم فلورانس را گوگل کندی احتمالا اولین چیزی که با آن رو به رو خواهید شد پل وکیو می باشد. این پل زیبا که در مرکز شهر واقع شده یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری شهر است که تم مذهبی ندارد. از برترین ویژگی های این پل می توانیم به طاق های آن اشاره کنیم که قایق ها از زیر آنها عبور می کنند. برای قرن ها این پل به عنوان یکی از مهم ترین بازار های طلا فروشی شناخته می شد. امروزه نیز هنوز جواهر فروشی های زیادی را در اطراف این پل می توانید مشاهده کنید.

گالری اوفیتزی

فلورانس برای قرن ها خانه هنرمندان ایتالیا و تمام اروپا به شمار می رفته است چرا که حاکم این شهر یعنی سن لورنزو قوانین سختگیرانه ای که سایر قسمت های مذهبی ایتالیا وضع می کردند را زیر پا می گذاشت. به همین دلیل است که بسیاری به این شهر، خانه کفار نیز می گفتند. اگر دوست دارید با چکیده تاریخ هنری این شهر و مهم ترنی آثار آن آشنا شوید، بهتر است به گالری اوفیتزی سر بزنید که در شرق شهر واقع شده است. یکی از مهم ترین بخش های این گالری ساختمان زیبای آن است که در قرن 12 میلادی ساخته شده است.

قلعه قدیمی فلورانس

این قلعه یکی از باستانی ترین ساختمان های شهر است که برای قرن ها محل زندگی قدرتمندترین افراد شهر محسوب می شده است. متاسفانه به مرور زمان به بسیاری از قسمت های قلعه آسیب وارد شد که البته با مرور زمان بیشتر آنها مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. این قلعه زمانی محل شکوه و عظمت مدیچی ها بوده اما امروزه به یک موزه تبدیل شده که افراد زیادی از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.