گردشگری

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری قاهره

قاهره یکی از مهم ترین کشور های آفریقایی است که به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر کشور مصر شناخته می شود. سرشماری های سال 2010 نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 6 میلیون و 752 هزار نفر دارد. قاهره 385 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده که همین موضوع نشان می دهد این شهر یکی از باستانی ترین مناطق مسکونی در منطقه محسوب می شود. در حال حاضر قاهره یکی از مهم ترین مراکز تاریخی دنیا به شمار می رود که در هر قسمت از آن می توانید با جاذبه های متنوعی آشنا شوید. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با برخی از مهم ترین مکان های دیدنی این کشور آشنا کنیم.

قاهره

جاذبه های گردشگری قاهره

اهرام ثلاثه

بدون شک مهم ترین جاذبه گردشگری که در این شهر و تمام آفریقا وجود دارد، اهرام سه گانه هستند. این هرم ها که تنها باقی مانده از عجایب هفت گانه محسوب می شوند، در شمال این شهر واقع شده اند. شواهد نشان می دهد که هرم های این مجموعه 2520 سال قبل از میلاد مسیح بنا شده اند. همین موضوع تعجب باستان شناسان را برانگیخته چرا که در آن بازه زمانی امکان ساخت چنین بنایی به شدت دشوار بوده است. در حال حاضر پرطرفدارترین قسمت مصر همین هرم ها هستند که در طول سال بیش از 5 میلیون نفر از آنها دیدن می کنند.

برج قاهره

بیشتر مکان های دیدنی که در این شهر واقع شده اند، باستانی و تاریخی هستند. یکی از جاذبه های این شهر که در سده اخیر ساخته شده و توانسته افراد زیادی را نیز جذب خود بکند، برج قاهره می باشد که به عنوان بلندترین ساختمان مصر شناخته می شود. شما می توانید با بالا رفتن از این برج 187 متری بسیاری از قسمت های دیدنی شهر را تماشا کنید. جالب است بدانید که معماران این برج از گیاه لوتوس برای ساخت این بنا الهام گرفته اند و از همین رو عده ای به ساختمان لقب لوتوس را نیز داده اند.

موزه باستان شناسی مصر

قاهره

تاریخ مصر سرشار از اتفاقات هیجان انگیز و رمز آلود می باشد و از همین رو تحقیق در مورد آن می تواند بسیار جذاب باشد. در بسیاری از کشور های دنیا موزه های مصر شناسی وجود دارد که همین موضوع نشان می دهد مصر چقدر از نظر تاریخی اهمیت دارد. در این موزه بیش از 7 هزار اثر تاریخی وجود دارد که برخی از آنها مانند مومیایی رامسس دوم، بیار گرانبها می باشند. در طول سال بیش از 3 میلیون نفر از این موزه بازدید می کنند و از همین رو موزه باستان شناسی مصر یکی از 5 موزه برتر دنیا به شما می رود.

میدان التحریر

این میدان برای سال ها مانند قلب شهر محسوب می شده و بیشتر اتفاقات مهم در آن به وقوع می پیوسته اند. اما در چند سال گذشته میدان التحریر به صورت یک نماد درامده است. نمادی از انقلاب مصر که شروع کننده بهار عربی در کشور های منطقه بوده است. جوانان مصری به مدت یک هفته در این میدان تجمع مصالحت آمیز انجام دادند تا این که سرانجام موفق شدن دیکتاتور مصری یعنی حسنی مبارک را از حکومت برکنار کنند. در حال حاضر این میدان نزد مردم مصر از ارزش بالایی برخوردار است.

مسجد امام حسین

مصر در زمان قدرت کشور های اسلامی، توسط مسلمانان اشغال شد و از همین رو مردم این کشور مسلمان هستند. در این کشور مسجد های زیادی وجود دارد که مهم ترین آنها در این شهر واقع شده اند. یکی از این مسجد های مهم مسجد امام حسین نام دارد که در زمان خلافت عباسیان ساخته شده است. این مسجد برای قرن ها یکی از مراکز علمی معتبر در کشور های اسلامی محسوب می شده است.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.