گردشگری

مهم‌ترین مکان‌های گردشگری تسالونیکی

تسالونیکی یکی از شهر های یونان است که در شمال این کشور واقع شده است. از تسالونیکی به عنوان دومین شهر بزرگ یونان بعد از  آتن یاد می شود. سرشماری هایی که انجام شده نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 363 هزار نفر دارد. همچنین از تسالونیکی به عنوان مهم ترین قطب گردشگری و اقتصادی در قسمت مقدونیه یونان یاد می شود به طوری که در طول سال بیش از 500 هزار نفر از این شهر زیبا دیدن می کنند. اگر دوست دارید در مورد مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

تسالونیکی

جاذبه های گردشگری تسالونیکی

ساختمان مدور رومی

با این که یونان خودش یکی از کشور های پیشرو در زمینه هنر، علم و فلسفه به شمار می رود، با این حال می توانید در اقصی نقاط این کشور نمایه هایی از تاثیرات تمدن رومی ها را مشاهده کنید. یکی از برجسته ترین این موارد که در تسالونیکی واقع شده، ساختمان مدور رومی نام دارد. هدف از ساختن این بنا، ایجاد مقبره ای برای امپراتور گالریوس بوده اما او هیچ گاه در این ساختمان دفن نشد. به همین دلیل، امپراتور تئودوسیوس کبیر در اواخر قرن 4 این بنا را به یک کلیسا تغییر کاربری داد. از قرن 10 تا 12 از این بنا به عنوان کلیسای جامع شهر یاد می شد.

برج سفید

اما مهم ترین بنای باستانی که در این شهر قرار دارد،  برج سفید می باشد که در قرن 1 میلادی ساخته شده است. این برج در ابتدا بخشی از یک استحکامات نظامی بود که با مرور زمان بیشتر قسمت های تخریب شد و تنها این برج باقی ماند. این برج نگهبانی امروزه یکی از پربازدید ترین جاذبه های شهر است که شما می توانید با بالا رفتن از آن با یک منظره زیبا از دریا و شهر رو به رو شوید. یکی دیگر از بخش های مهم این برج مجموعه فرهنگی بیزانس است که به صورت یک موزه در داخل برج قرار دارد.

کلیسای سنت دیمیتریوس

تسالونیکی

مهم ترین بنای مذهبی که در شهر قرار دارد کلیسای سنت دیمیتریوس است که به عنوان کلیسای اصلی تسالونیکی شناخته می شود. این کلیسای زیبا که در قرن 5 ساخته شده است، در زمان حمله ترک ها و اشغال شهر به صورت یک مسجد درامد اما بعد از بیرون کردن مسلمانان، دوباره موقعیت قبلی خود را به دست آورد. نام این کلیسا بر گرفته از حامی شهر یعنی دیمیتریوس می باشد که در سال 303 میلادی در همین منطقه اعدام شد. برای سال ها محراب این کلیسا به عنوان بزرگترین محراب در تمام یونان شناخته می شد.

طاق گالریوس

اگر در طی پیاده رو منتهی به خیابان آگناسیا قدم بزنید، می توانید با یکی از تنها آثار به جا مانده از زمان اسپارت ها مواجه شوید. طاق گالریوس که زمانی به عنوان دروازه اصلی شهر شناخته می شد در این پیاده رو قرار دارد. متاسفانه تنها 3 ستون از دیوار باستانی باقی مانده اند اما همین سه ستون می توانند به خوبی شما را با شکوه و عظمت آنچه زمانی یونانی صاحب بودند آشنا کند. بر روی این طاق می توانید با نقاشی های لشکرکشی گالریوس به ایران و بین النهرین رو به رو شوید.

موزه باستان شناسی

در این شهر موزه های فراوانی وجود دارد که مهم ترین آنها بدون تردید موزه باستان شناسی است. در این موزه بیش از 5 هزار آثار تاریخی وجود دارد که از سراسر دنیا جمع آوری شده اند. این موزه بعد از موزه آتن به عنوان دومین موزه مهم در تمام یونان شناخته می شود. گستره آثار تاریخی قبل از میلادی که در این موزه وجود دارد بسیار شگفت انگیز می باشد. برای بازدید از این موزه می توانید همه روزه از ساعت 9 تا 17 بلیت تهیه کنید.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.